- 30 жовтня 2011 р. у Комсомольську відбувся 4-й жовтневий тренінг для молоді з питання профілактики торгівлі людьми. Він став завершальним у низці тренінгів, які були проведені Комсомольською міською громадською організацією “Центр “РОДІС” в рамках чергового місячника з протидії торгівлі людьми. Місячник пройшов у рамках превентивної діяльності Національної тренерської мережі Міжнародного Центру «Ла Страда – Україна». Партнерами заходу стали Інтернет-провайдер “ТРК “ГОК”, Комсомольська центральна публічна бібліотека та Комсомольське міське управління юстиції. Протягом місячника з протидії торгівлі людьми у Комсомольську відбулось 4 тренінги: 1-й тренінг - 6 жовтня, тема “Торгівля людьми – це реальність”, 2-й тренінг - 13 жовтня, тема “Робота і навчання за кордоном”, 3-й тренінг - 20 жовтня, теми “Шлюб з іноземцем/іноземкою” та “Закордонний туризм”, 4-й тренінг - 30 жовтня, теми “Боргова кабала” та “Рабство в Україні”. Учасниками останнього 4-го тренінгу стали 23 молодих комсомольчан віком від 12 до 32 років – школярі, студенти, робітнича молодь.
Контакти: Лілія Дмитренко, ГО "Центр "РОДІС", [email protected],+38-067-6039748, http://www.rodis.org.ua
- 31 жовтня 2011 року в приміщенні обласної бібліотеки м. Рівне відбулась передача карток для незахищених верств населення, яку організувала та провела Фундація імені князів-благодійників Острозьких за фінансової підтримки ТЕРРА банку. Після вступного слова Віктора Пражмовського, керівника програми «Система соціальних знижок», та роз’яснення переваг і умов користування карткою, відбулась офіційна передача соціальних карток на знижки для 15 студентів-сиріт та студентів-інвалідів. Знижки, які надаються закладами міста допоможуть дітям зекономити кошти зі своїх стипендій на продукти харчування та на промислові товари і послуги, що становить близько 1500 тис. грн. в рік. Нагадаємо, що «МнОГОкартка» передбачає отримання знижок на різні види товарів та послуг за однією дисконтною карткою, термін дії якої необмежений. І це є значно зручніше. Мало того – вартість такої картки є невеликою – лише 40 грн. А зекономити з її допомогою можна буде більше 1500 грн. на рік. Як тут не згадати старий вислів «Економіка повинна бути економною».
Контакти: Віктор Пражмовський (067) 370-52-24, Тетяна Гордєєва (097) 176-80-85, [email protected].
- Впродовж 31 жовтня -1 листопада 2011 року, місто Львів приймало гостей із Волинської та Рівненської областей а також окремих районів Львівської області у рамках впровадження спільного проекту Європейського союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - ІІ» (МРГ). Від кожної з трьох областей на семінарі були присутні контактні особи від обласної влади та координатори РРЦГ. Під час тренінгу учасники ознайомились із концепцією сталого місцевого розвитку та методологією Проекту МРГ, усвідомили необхідність розвитку партнерства а також діяльності організацій громад, форумів місцевого розвитку, обласних координаційних рад. Окрім цього, районні та обласні координатори Проекту МРГ засвоїли технічні аспекти впровадження мікропроектів громад на місцевому рівні за участі партнерів від влади, бізнесу та громади. Ознайомились із принципами ефективної комунікації та унаочнення впровадження проекту у їх районах а також поширення успішних практик організацій громад серед мешканців районів та областей. Важливим у даному семінарі є те, що після його завершення, отриманні знання, вміння та навички учасники семінару повезуть у свої громади. Саме у наших містах та селах, які є партнерами МРГ, є великий потенціал, який нам усім слід віднайти та розвинути.
Контакти: Ігор Назар та Ірина Галайко, (050) 386-91-73 та (050) 416-31-29; [email protected], [email protected]/, http://www.cba.org.ua/.
- З 1 листопада 2011 року розпочала свою роботу нова благодійна програма Фундації імені князів-благодійників Острозьких - “Клуб успішних людей”. Формально, діяльність клубу стартувала після відкриття нового сайту. Заняття в Клубі будуть проводитись у формі майстер-класів. Кількість учасників – невелика, психологічно обґрунтована темою і предметом обговорення. Матеріал викладатиметься у формі бесіди, інтерактиву, задач, питань-відповідей, обміну думок. Місце проведення підбиратиметься з урахуванням психологічних і практичних особливостей теми майстер-класу. Учасники будуть запрошені у місця, переступити поріг яких у більшості з них, можливо, ніколи не виникло б нагоди. Наприклад, заняття зі створення модних образів – в студії краси, з догляду за шкірою і волоссям – у косметичному салоні, з ресторанного етикету – в одному з найкращих ресторанів області, бесіди з «жіночих» питань – в кімнаті з подушечками і приємною атмосферою, з «чоловічих» питань – за невеликим круглим столом у кав′ярні або у комфортній кімнаті бібліотеки. Серед багатьох напрямків роботи Клубу успішних людей є: - хто є насправді успішним, а хто тільки створює такий імідж; - як спілкуватись з протилежною статтю; - як справлятись з проблемами; - як уникнути шкідливої залежності; - що таке гроші і за якими законами вони існують. Кожного місяця будуть пропонуватись нові і нові теми майстер-класів, курсів, гуртків. Ті теми, які викликатимуть найбільшу цікавість, будуть повторюватись з місяця в місяць доти, доки будуть бажаючі з ними ознайомитись.
Контакти: Тетяна Гордєєва, Фундація імені князів-благодійників Острозьких, [email protected], (0362) 22-10-81, http://www.fundraising.org.ua/.
- 3 листопада 2011 року відбулися урочистості церемонії з нагоди відкриття пунктів публічного доступу до Інтернету та початку надання нових сервісів у бібліотеках Демидівського району, які в лютому 2011 року були оголошені переможцями другого раунду конкурсу з «Організації нових бібліотечних послуг з використанням доступу до всесвітньої мережі Інтернет» програми «Бібліоміст». Необхідною передумовою проекту стали зобов’язання місцевих органів влади щодо підтримки бібліотек, забезпечення належних умов функціонування. Пункти сприятимуть розвитку інноваційних бібліотечних послуг та задовольнятимуть інформаційні потреби населення, стануть центрами громад, які відкриватимуть вільний доступ до інформації в мережі Інтернет різним верствам населення, різного віку та професій, відкриють нові можливості спілкування, навчатися та самореалізовуватись. Під час церемонії відкриття бібліотеки на практиці продемонстровані нові бібліотечні послуги, які відтепер безкоштовно доступні громаді.
Контакти: Мельничук Ріта Вікторівна, провідний методист Демидівської ЦСПШБ, (3637)6-11-94,[email protected].
- 03.11.2011 року за ініціативи керівництва області пройшла знакова зустріч голови Донецької облдержадміністрації Шишацького А.В. та голови Громадської ради Кіпеня В.П. Основною метою зустрічі було налагодження робочого контакту та ефективної співпраці облдержадміністрації та консультативно-дорадчого органу. Основним питанням, серед ключових, що були розглянуті, є доля обласної цільової Програми сприяння розвитку громадянського суспільства на 2012-2014 роки. Губернатор запевнив, що зараз над цією програмою активно працюють, що вона буде винесена на розгляд колегії ОДА на кінець листопада. Донецька ОДА орієнтується на необхідність розробки дійсно ефективного документу, який би приніс користь громаді. Крім того, було підкреслено необхідність посилення інформаційної роботи. Час від часу з’являються матеріали, які у викривленому світлі подають ті чи інші аспекти роботи і Громадської ради, і Донецької ОДА. Тому, потреба в більш тісній співпраці із засобами масової інформації, оперативної і ширшої подачі матеріалів про конкретні кроки, які робить громада, інститути громадянського суспільства в області є важливою. Як зазначив Кіпень В.П., голова Громадської ради при ДонОДА: «Зустріч пройшла в атмосфері взаєморозуміння і розуміння того, що є необхідність налагодити більш ефективну роботу громадськості та облдержадміністрації, як мінімум в тому секторі, який відноситься до роботи Громадської ради. Губернатор відреагував на наше звернення щодо низки проблемних питань, які потрібно було б розглянути у комунікаціях між виконавчою владою і консультативно-дорадчим органом громадськості. Загальне враження від зустрічі дуже позитивне, будемо працювати над реалізацією домовленостей».
Контакти: Бондаренко Сергій, +38 (095) 106-81-62, [email protected].
- 3 листопада у Донецьку відбувся другий етап громадського обговорення питань удосконалення виборчого законодавства в Україні, організованого громадським консорціумом виборчих ініціатив у складі ВГО «Комітет виборців України», ВГО Громадянська мережа «ОПОРА», «Лабораторії законодавчих ініціатив» та «Українського незалежного центру політичних досліджень». Метою цього обговорення є залучення якнайширшого кола експертів громадянського суспільства, а також представників усіх зацікавлених сторін до процесу реформування виборчого законодавства, створення умов для встановлення ефективного діалогу між законодавцями, громадськими експертами, виборцями і суб’єктами виборчого процесу, а також вироблення рекомендацій до виборчого законодавства. Під час заходу відбулось детальне обговорення переваг та недоліків ключових положень запропонованих до розгляду Верховної Ради проектів ЗУ «Про вибори народних депутатів України», насамперед проекту № 9265-1 за авторства народного депутата-регіонала Єфремова та ін. Особлива увага приділялась умовам передвиборчої агітації, фінансуванню виборчих кампаній та особливостям формування списків виборців. Символічним стало те, що другий етап дискусії відбувся саме у день запланованого у Верховній Раді України розгляду виборчих законопроектів. Коментуючи питання виборчих округів, експерти відзначили необхідність встановлення в ЗУ «Про вибори народних депутатів України» чітких критеріїв до процесу формування виборчих округів. Також виступаючи висловили своє переконання, що спосіб формування округів, який пропонується авторами законопроекту, дає багато можливостей задля застосування нечесних правил гри по відношенню до опозиційних політичних партій. У якості недоліків законопроекту він також визначив зменшення допустимого відхилення загальної кількості виборців між виборчими округами та неврахування адміністративно-територіального устрою України. Безпосередню участь у громадському обговоренні виборчої реформи в м. Донецьк взяло 150 учасників (протягом двох етапів обговорення). Ще 200 осіб спостерігали за дискусією, використовуючи можливості мережі Інтернет.
Контакти: Анастасія Прокопенко, Донецька обласна організація ВГО "Комітет виборців України", [email protected], 062 337 63 16.
- Інститутом сталого розвитку разом із Харківським національного університетом імені В.Н. Каразіна відкрито перший в Україні центр енергоефективності та альтернативної енергетики. Відкривав центр Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні пан д-р Ганс-Юрген Гаймзьот. Центр енергоефективності та альтернативної енергетики – результат довгострокового тристороннього співробітництва громадської організації «Інститут сталого розвитку», Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна із Посольством Федеративної Республіки Німеччина в Україні, а також рядом німецьким компаній, зокрема WSB International GmbH. Головною метою нововідкритого центру є реалізація ініціатив, спрямованих на підвищення енергоефективності Харківщини, а також просування європейського інструменту прозорості EITI. Поєднання інструментів прозорості із енергоефективністю є достатньо важливим кроком до європейської спільноти. В рамках круглого столу «Енергетика ФРН та України: реальна ситуація та шляхи розвитку», що відбувся після офіційної церемонії відкриття центру, виконавчим директором Інституту сталого розвитку Станіславом Ігнатьєвим було презентовано перші результати «Дослідження рівня транспарентності у вуглевидобувному секторі в Україні». Дане дослідження проводиться Інститутом сталого розвитку в рамках проекту «Транспарентність фінансових потоків у вугледобувному секторі в Україні» за сприяння програми «Посилення впливу громадянського суспільства» Міжнародного фонду Відродження. Із доповіді українським та німецьким експертам стало зрозуміло, що «насьогодні в Україні у вуглевидобувному секторі зросла необхідність впровадження ініціативи EITI для забезпечення відкритості даної галузі промисловості. Так, існують компанії, що відкривають свої інформаційні бази для дослідження, а інші, навпаки, їх засекречують». Слід зазначити, що в рамках діяльності центру енергоефективності та альтернативної енергетики Інститутом сталого розвитку впроваджується й проект «Залучення експертно-аналітичного потенціалу громадськості для розв’язання проблеми «енергетичної бідності» в Харківській області», який так само підтриманий Міжнародним фондом «Відродження».
Контакти: Станіслав Ігнатьєв, Інститут сталого розвитку, [email protected], 057-77-55-672, http://www.isd.ucoz.ua/.
Від ГУРТа: Не забувайте до новин про свої проведені заходи долучати фотографії :)
Коментарі