18 жовтня в Харкові відбувся Ярмарок інституційного розвитку, який зібрав представників ОГС і провайдерів послуг з інституційного розвитку у Донецькій, Луганській, Полтавській, Сумській, Чернігівській, Черкаській Харківській області.
Окрім традиційного ярмаркування та знайомства провайдерів послуг з інституційного розвитку з учасниками під час заходу проводились майстер-класи експертів громадянського суспільства.
Ігор Рекун представив свій майстер-клас «Розвиток потенціалу команди»,
Віктор Бобиренко поділився досвідом прийняття рішення в кампанії адвокасі,
Михайло Ізюмський відкрив секрети, як стати відомим у громадському секторі,
а Тетяна Суханова провела майстер-клас на тему розбудови партнерств між ОГС та органами влади.
ВІДЕОЗВІТ
Також під час Ярмарку мала місце експертна дискусія на тему "З чого починається і де закінчується прозорість ГО?". ГУРТ пропонує до Вашої уваги відеозвіт дискусії.
Експерти, які взяли участь в дискусії:
Тема дискусії "З чого починається і де закінчується прозорість ГО?" була актуальною як для представників громадських, так і для донорських організацій, адже обидві сторони могли висловити своє бачення цієї теми та рекомендації, яким чином організація може стати дійсно прозорою.
Тетяна Суханова зазначила: "Саме в темі прозорості закладені основи розвитку організації. Громада ніколи не довірить організації свій час і гроші, якщо не буде знати, куди підуть ці ресурси."
Представник донорської організації Pact Inc. Анастасія Литвинова розповіла, що донори хочуть бачити насамперед опублікований фінансовий звіт громадської організації, а також звіт про діяльність цієї організацї на веб-сайті.
Віктор Бобиренко запропонував бачення прозорості та щирості як ресурса, що є не менш важливий, ніж гроші.
Яків Рогалін, в свою чергу, запропонував учасникам розібратись в значенні терміну "прозорість", адже часто представники ІГС асоціюють прозорість організації з підзвітністю або відкритістю, а ці терміни відрізняються за значенням.
Учасники дискусії також обговорили питання, яку організації можна вважати прозорою, а яку - ні, і де межа прозорості для організації.
Далі Яків Рогалін заявив, що вітає звинувачення в непрозорості, особливо стосовно фонду "Доброта", оскільки всі, хто вимагає від фонду звітності мусить здійснити пожертву у відповідь. Як це робить фонд "Доброта", дивіться у наступному відео.
Бачення донорської організації щодо вимог до прозорості громадської організації представила Анастасія Литвинова, а також додала, що кожна донорська організація затверджує певний перелік стандартів, до яких мають прагнути громадські організації.
Можливо, громадським організаціям потрібно рівно стільки прозорості, скільки вимагає від них донор?
Під кінець дискусія дійшла до взаємодії "громадська організація - міжнародний донор", і Яків Рогалін висловив думку, що міжнародні донорські організації відвернули громадські організації від реального служіння людям.
Повністю відеозапис експертної дискусії Ви можете передивитись за цим посиланням.
ФОТОЗВІТ
УВАГА! 17 листопада 2011 року у м. Києві відбудеться вже IV Національний Ярмарок інституційного розвитку – найбільш масштабна щорічна подія в житті громадського сектору України, яка збере більше 300 лідерів інститутів громадянського суспільства (ІГС), донорських організацій та органів влади.
Учасники Ярмарку матимуть унікальну нагоду відвідати майстер-класи експертів світового рівня, а також обговорити ключові для розвитку сектору теми у паралельних дискусіях:
Технологія партисипативної фасилітації (майстер-клас)
Спікер: Ірина Фурсман, США (мова заходу - рос.).
Стратегічний фандрейзинг (майстер-клас)
Спікер: Наташа Мазур, США (мова заходу - рос.).
Розвиток ефективної комунікації в громадському секторі (експертна дискусія)
Фасилітатор: Тарас Тимчук, Ресурсний центр ГУРТ.
Як українська ментальність заважає інституційній спроможності і що з цим робити? (презентація)
Спікер: Василь Полуйко, ЗУРЦ.
Здобутки та перспективи ваучерної системи Проекту «Об'єднуємось заради реформ в Україні» (UNITER) (презентація)
Спікер: Роланд Ковач, Pact Inc.
Які компетенції потрібні громадським радам для ефективної діяльності? (круглий стіл)
Фасилітатори: Секретаріат КМУ та Ресурсний центр ГУРТ.
Інтерактивна організація: інвестиція в ефективність (майстерня / workshop)
Спікер: Jo Toepfer (Джо Тьопфер), Німеччина (мова заходу - рос.).
Якщо Ви хочете дізнатись про новинки на ринку послуг з організаційного розвитку або претендуєте на рекламно-виставкове місце, НЕ ГАЙТЕ ЧАСУ, а РЕЄСТРУЙТЕСЬ тут: https://gurt.org.ua/capacity/4fair/
Проект «Інвестуймо в інституційну спроможність громадянського суспільства» реалізується Ресурсним центром ГУРТ у межах проекту «Об’єднуємося заради реформ (UNITER)», що фінансується Агентством США з Міжнародного Розвитку (USAID) та здійснюється Pact Inc.
Коментарі