- 29 вересня 2011 року в Київській міській державній адміністрації відбулося засідання Координаційної ради з питань сприяння розвитку ОСББ у місті Києві. На засіданні було заслухано виступи громадських активістів, представників місцевого самоврядування про стан, проблеми ОСББ у столиці та можливі шляхи їх вирішення. Згідно з результатами громадського моніторингу стану ОСББ у місті Києві зареєстровано 291 ініціативну групу зі створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (станом на 01.07.2011) та лише 2 з них змогли офіційно зареєструватись
Контакти: Тетяна Бойко, керівник житлово-комунальних програм ГМ ОПОРА, +38 063 617 97 60
- 30 вересня 2011 р. відбулась презентація методичних рекомендацій щодо практичного впровадження Закону України "Про доступ до публічної інформації". На заході були презентовані методичні рекомендації, які підготовлені УНЦПД та колективом громадських експертів, щодо практичного впровадження Закону України «Про доступ до публічної інформації».
Контакти: Іванна Фединчук, ЦГА, http://cga.in.ua/
Контакти: Олексій Літвінов, ДОГО "ДКЕЦРП" + 38 066 77-66-456, + 38 066 98-50-235, http://www.dcecrp.ho.ua/
- Члени нещодавно створеного Херсонського клубу волонтерів випустили газету «Шкільний калейдоскоп». На 4 сторінках видання автори підвели підсумки минулого навчального року вихованців Херсонської обласної школи-інтернат ім. Тараса Шевченка, розповіли про літній відпочинок дітей, передали привіт від друзів Клубу з США. Окрему увагу на сторінках «Шкільного калейдоскопу» приділено волонтерській діяльності в Херсоні. У номері опубліковано бліц-інтерв'ю з молодими херсонцями, які у вільний від роботи та навчання час діляться своїми навичками, дарують увагу та душевне тепло дітям-сиротам. Другий номер «Шкільного калейдоскопу» можна завантажити тут.
Контакти: Ольга Нагнибеда, Херсонський клуб волонтерів, 066 563 27 83, [email protected], kidsmade.org.ua
- Кількість членів громадської ради має становити не більше 30 осіб. Саме таку пропозицію внесло Міністерство юстиції 5 жовтня 2011 року на засіданні робочої групи по підготовці змін до постанови КМУ №996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики». До 1 листопада 2011р. Мін’юст має надати проект постанови зі змінами на розгляд Кабінету Міністрів, а отже існує необхідність широкого залучення представників громадськості до обговорення цих змін.
Контакти: Ольга Чернявська, УНЦПД, [email protected], (044) 279 24 35
- Проблеми дотримання трудових прав громадян та ситуацію на ринку праці в Чернігівській області обговорили учасники прес-конференції в Прес-клубі реформ. Цьогоріч в центрі уваги профспілок знаходяться проблеми, пов’язані з нетиповою зайнятістю. Це, насамперед, тимчасова, випадкова, негарантована праця, підрядна робота, трудові контракти на обмежений термін, зайнятість неповний робочий час при майже повній відсутності соціальних гарантій, робота за викликом, займана праця. Гідна праця, концепцію якої просуває Федерація профспілок України – це основа соціального добробуту та економічного прогресу. Сьогодні, коли жодна з політичних сил не в змозі захистити інтереси громадян всієї країни – тільки профспілки спроможні захистити права найманих працівників.
Контакти: Віталій Копиш, Навчально-методичний центр Федерації профспілкових організацій Чернігівської області, [email protected], 0 (462) 95-51-63, http://www.nmc.cn.ua/
- 5 жовтня в Івано-Франківську з метою покращення умов реалізації та захисту права власності, відбулося обговорення «Здійснення права власності в Україні: погляд зблизька». Під час обговорення було представлено найбільш поширені способи порушення права власності, до яких учасники обговорення віднесли: невиконання рішення судів про захист права власності, порушення права власності на соціальні виплати, неефективне розпорядження комунальним майном, порушення процедури викупу нерухомого майна у громадян для суспільних потреб, порушення права власності внаслідок неможливості реалізації права власності на самочинне будівництво у зв’язку з складною процедурою його легалізації, неможливість реалізації права власності через складну процедуру оформлення спадкових прав, неможливість реалізації права власності ОСББ на прибудинкову територію через складну процедуру оформлення права власності на неї, позбавлення права власності малолітніх на об’єкти нерухомого майна внаслідок незаконних дій батьків, органів опіки і піклування, покупців такого майна, нотаріусів тощо, створення перешкод у користуванні та розпорядженні іноземною валютою (в контексті останніх дій НБУ щодо правил обміну іноземної валюти) та ін. Учасники обговорення підкреслили необхідність посилення ролі суду у захисті права власності та важливість заняття активної життєвої позиції громадян як власників.
Контакти: Оксана Коваль, ЦГА, [email protected]
- 6 жовтня у Чернігові відбувся семінар для журналістів районних ЗМІ Чернігівщини на тему "Правова просвіта громадян та висвітлення проблем соціального захисту населення в ЗМІ". Як зазначив Віктор Тарасов, виконавчий директор Чернігівського громадського комітету захисту прав людини: “Мільйони наших громадян вимушені відстоювати своє право на соціальний захист як в судовому порядку, так й на вулиці, під час акцій протесту. Це свідчить про необхідність невідкладного реформування системи надання пільг в державі та реалізації продуманої державної соціальної політики. ЗМІ та неурядові організації не можуть залишатись осторонь від цього процесу». Органи юстиції також грають значну роль в правовій просвіті населення, про що розповіла головний спеціаліст Чернігівського міського управління юстиції Діана Кравченко.
Контакти: Віктор Тарасов, Чернігівський громадський комітет захисту прав людини, [email protected], +380 462 625-381, http://www.protection.org.ua/
Контакти: Кіпень Володимир, Донецький інститут соціальних досліджень і політичного аналізу, [email protected], +38 (062) 305-02-59
Коментарі