Пропозиція Європейської Комісії щодо нового Східного партнерства є кроком до змін у відносинах ЄС з Вірменією, Азербайджаном, Білоруссю, Грузією, Молдовою та Україною.
Це амбітне партнерство передбачає підвищення рівня політичної взаємодії, включаючи перспективу нового покоління угод про асоціацію, далекосяжну інтеграцію в економіку ЄС, спрощення перетину кордону ЄС для громадян за умови дотримання вимог безпеки, посилення механізмів енергетичної безпеки на користь усіх зацікавлених сторін, а також підвищення фінансової допомоги. ЄС пропонує більш інтенсивну поточну підтримку реформ країн-партнерів через Комплексну програму інституційного розвитку та новий багатосторонній вимір, який дасть можливість об’єднати усіх партнерів при вирішенні спільних викликів. Нове партнерство включає нові заходи, спрямовані на підтримку соціально-економічного розвитку у зазначених шести країнах, а також п’ять ключових ініціатив, які стануть конкретним свідченням підтримки ЄС.
Президент Європейської Комісії Жозе Мануел Баррозу заявив: „Лише за наявності сильної політичної волі та рішучості з обох сторін Східне партнерство може досягнути своєї цілі політичної асоціації та економічної інтеграції. Нам потрібно ще більше інвестувати у спільну стабільність і процвітання. Така інвестиція швидко компенсується важливими політичними та економічними перевагами і сприятиме підвищенню стабільності та безпеки як ЄС, так і наших східних партнерів”.
“Настав час відкрити нову главу у відносинах з нашими східними партнерами. – додала Комісар ЄС із зовнішніх зносин і Європейської політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер. – Спираючись на прогрес, досягнутий упродовж останніх років, ми підготували амбітну, але також збалансовану пропозицію. На безпеку та стабільність ЄС впливають події, що відбуваються у Східній Європі та на Південному Кавказі. Наша політика у відношенні цих країн повинна бути сильною, активною та недвозначною. ЄС продовжить ефективне використання спеціально розроблених програм на новому рівні та додасть вагомий багатосторонній вимір. Ми залишаємося на тій принциповій позиції, що прогрес має відбуватися пліч-о-пліч з реформами наших партнерів, однак за допомогою цього нового пакету створюємо також можливість для більш інтенсивної допомоги, яка сприятиме досягненню їхніх цілей.”
Східне партнерство є відповіддю на бажання східних сусідів ЄС наблизитися до Європейського Союзу. Однак для ЄС також важливо зробити внесок у розвиток стабільності, покращення управління та економічного розвитку на його східних кордонах.
Після 1989 року разючі зміни відбулися на схід від ЄС. Поступові розширення Європейського Союзу сприяли його більшій географічній близькості зі східними сусідами, а реформи, підтримані Європейською політикою сусідства, наблизили ці країни до нього у політичному та економічному відношенні. Зростає відповідальність ЄС за надання допомоги своїм партнерам для вирішення політичних і економічних викликів, що стоять перед ними, а також для підтримки їхнього прагнення тісніших зв’язків, не в останню чергу у світлі конфлікту у Грузії цього літа. Після подій на Кавказі, Європейська Рада звернулася 1 вересня цього року до Європейської Комісії з проханням представити свою пропозицію раніше, ніж це передбачалося спочатку.
Провівши консультації зі своїми східними партнерами, Європейська Комісія пропонує поглибити двосторонні відносини з ними та запровадити нову багатосторонню основу для співпраці.
Зазначена ініціатива має такі нові головні пункти:
Всі документи та додаткова інформація:
http://ec.europa.eu/external_relations/eastern/index_en.htm
Коментарі
прикольно час від часу витягувати та перечитувати наші новини з архіву http://www.svobodanews.ru/content/article/2307075.html