У Донецьку в рамках конференції “Демократія участі по-донецьки” (присвячена презентації нових ініціатив Донецької обласної організації Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України») відбулась презентація проекту ”Громадськість та місцева влада – ефективні механізми співпраці”.
Проект реалізується за фінансової підтримки посольства Королівства Нідерландів в Україні та при інформаційній підтримці Головного управління взаємодії з громадськістю та у справах національностей і релігій Донецької облдержадміністрації. Реалізація проекту почалась у лютому цього року.
Головна мета проекту – активізувати громадян до участі у вирішенні конкретних проблем громад і сприяти більшій відкритості, прозорості, публічності та відповідальності органів місцевого самоврядування 28 міст обласного підпорядкування Донецької області шляхом запровадження (покращення) механізмів та процедур участі громадян у процесі вирішення питань місцевого значення.
“В рамках проекту планується провести дослідження рівнів відкритості, прозорості й публічності в процесі прийняття рішень місцевою владою, а також відповідальності й взаємодії з громадами в 28 містах обласного підпорядкування Донеччини”, - зазначила керівник проекту «Громадськість та місцева влада – ефективні механізми співпраці» Оксана Єрьоміна.
За результатами проекту буде сформовано рейтинг 28 міст обласного підпорядкування Донецької області. В основу рейтингу входить оцінювання критеріїв/рівнів належного врядування: передбачуваність, інформування, співпраця, інноваційність. За результатами аналізу буде надано об’єктивну та неупереджену оцінку стану надання послуг населенню міст Донеччини та розроблено рекомендації вдосконалення методів управління й підвищення їх ефективності в органах місцевого самоврядування (ОМС). Результати презентуватимуться у серпні цього року на конференції.
Критерії оцінювання/Рівні належного врядування
Коментарі