21 листопада 2008 р. в приміщенні Інституту післядипломної освіти, м. Київ, вул. Васильківська, 36 відбулась міжнародна конференція на тему "Що інститути громадянського суспільства мають знати для налагодження співпраці з урядом?"
Метою конференції було обговорити можливості співпраці між урядом України та інститутами громадянського суспільства та представити наявний досвід України, Угорщини та інших країн.
Організатори: Ресурсний центр ГУРТ (Україна) та Фундація розвитку громадянського суспільства (Угорщина) в рамках спільного проекту «Інноваційні інструменти розвитку місцевої демократії в Україні», що фінансувався Міністерством закордонних справ Угорщини.
У конференції взяли участь представники Кабінету Міністрів України, Посольства Угорщини в Україні, Представництва Європейської Комісії, ОБСЄ, ПАКТ, впливові українські організації громадянського суспільства, які змогли обговорити найбільш гострі питання взаємодії Уряду та громадських організацій.
Під час пленарного засідання учасники визначили основні ключові моменти, які впливають на характер взаємодії Уряду та інститутів громадського суспільства.
Cергій Іванюк, голова правління Ресурсного центру ГУРТ:
Не може бути демократичного суспільства, в якому Уряд не підтримує громадські організації. Співпраця третього сектору з урядом є, але вона наштовхується на різноманітні перешкоди різноманітнішого типу. Коли Польща вступала до Європейського Союзу, було прийнято програму інформування суспільства та підготовки до вступу, на яку урядом було виділено близько 50 мільйонів доларів. Мусимо констатувати, що сьогодні у нашого Уряду немає часу для громадських організацій. Але ми краще, ніж уряд знаємо, що потрібно нашому суспільству, тому повинні брати ініціативу в свої руки!
Святослав Павлюк, заступник виконавчого директора Фундації ПАУСІ:
На сьгоднішній день уряд, за винятками окремих міністерств та департаментів, практично не бачить інститути громадянського суспільства як повноцінного партнера та інструмент у вирішенні завдань, які стоять перед державою. Велетенським завданням громадського сектору є переконати в цьому уряд, оскільки з власної волі чиновники цього не зроблять.
Хельга Пендер, координатор проектів Представництва Європейської Комісії в Україні:
Останніми роками діалог між Урядом та громадянським суспільством посилюється. Однак потрібно відходити від механізму співпраці на основі особистих зв'язків між окремими політиками, урядовцями та персоналіями громадянського суспільства, а випрацьовувати конкретні механізми взаємодії на інституційному рівні.
Під час роботи у тематичних групах, учасники конференції виробили рекомендації для посилення партнерства між громадянським суспільством та урядом:
Чи буде створено коаліцію впливових організацій на внесковій основі і чи запрацює офіс в Брюселі, який фінансуватиметься не міжнародними донорами, а зацікавленими громадськими організаціями, покаже час.
Коментарі