Захід організувала НУО «Сучасний Формат» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».
Тренерка з розвитку потенціалу організацій та стратегічного планування Олена Матвійчук спробувала поєднати декілька важливих тем: управління в умовах кризи або в умовах невизначеності, відновлення ресурсності та антикризові інструменти місцевого економічного розвитку.
Олена Матвійчук, тренерка з розвитку потенціалу організацій та стратегічного планування:
«Будь-яке управління – це насамперед про людей і для людей. Ми можемо знати багато різних методів, методик, табличок, розраховувати різні коефіцієнти. Але якщо в людей немає мотивації та відчуття командної взаємодії, то ці всі методики швидше за все не спрацюють. За ці два дні зміксувати і показати, що так, є низка методів і методик, які варто використовувати, та водночас варто ставити акценти на команді, на тому, як ми набуваємо спільний досвід, як ми його рефлексуємо, напрацювати, можливо, певні зміни до структури взаємодії. І в такий спосіб наша команда стає точно сильнішою, резилієнтною, стійкішою і більш готовою до складних ситуацій, зокрема і в роботі.
Це дуже важливо, оскільки ми далі продовжуємо жити в умовах війни, ми не знаємо насправді, що нас очікує. Людського, кадрового ресурсу в Україні надзвичайно мало, і ми передусім маємо думати про те, як зберегти цих людей, які в нас вже є. І тому ми додали ще таку тему, як ресурсність.Також у межах тренінгу експерти торкнулися теми антикризових інструментів місцевого економічного розвитку (з використанням методичних напрацювань Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»)».
Жанна Соловйова, виконавча директорка НУО «Сучасний Формат»:
«Цей захід був реагуванням на запит від фахівців органів місцевого самоврядування громад, і його основний фокус був спрямований на антикризове управління. Опрацьовуючи ключові етапи управління в умовах змін та кризи, визначаючи опори та ресурси для власної стійкості, учасники заходу також приділили увагу антикризовим інструментам місцевого економічного розвитку (МЕР), а саме: фінансовий лізинг, аутсорсинг, кластери, краудфандинги та ін. Для обговорення антикризових інструментів МЕР у воєнний та післявоєнний період були використані матеріали, розроблені Проєктом USAID «ГОВЕРЛА».
Ольга Сокирко, головна спеціалістка фінансового відділу Хорошівської селищної ради:
«Дуже хороший був тренінг. Було цікаво познайомитися з колегами з інших громад. Для себе я винесла декілька моментів, як ефективно і правильно організувати роботу в колективі, в команді, як проводити рефлексію, тобто обговорювати певні моменти».
Людмила Тодорович, заступниця начальника відділу Департаменту агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської ОВА:
«Дуже позитивні враження від тренінгу. Ці знання будемо застосовувати у своєму колективі. Що найбільше запам’яталося – це, мабуть, про рефлексію, про те, що маємо все завжди обговорювати і одне одного доповнювати. Також про ресурсність було цікаво, ресурсність саме особисту, яка далі вже трансформується і в колективі».
Нагадаємо, НУО «Сучасний Формат» допомогла 10 громадам-партнеркам Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» в Житомирській області розробити програми місцевого економічного розвитку (МЕР). Участь у проєкті беруть Гришковецька, Ємільчинська, Звягельська, Іршанська, Коростенська, Любарська, Тетерівська, Хорошівська, Черняхівська, Чуднівська громади.
Проєкт націлений на:
——————————————————
Проєкт реалізується НУО «Сучасний Формат» у рамках проєкту «Сприяння поступовому переходу між реагуванням на надзвичайні ситуації органами місцевого самоврядування та сталим соціально-економічним розвитком і зростанням шляхом запровадження антикризових інструментів місцевого економічного розвитку (МЕР) та демонстрації програм МЕР, які передбачають відновлення території громад» та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.
Коментарі