Компанія Kitsoft розробила вебпортал* Українського молодіжного фонду (УМФ) — новоствореної державної інституції при Міністерстві молоді та спорту, що покликана підтримувати ініціативи української молоді та забезпечувати її необхідними ресурсами через прозорі конкурси. УМФ надаватиме бюджетні гранти, щоб молоді люди мали більше можливостей для розвитку свого потенціалу в Україні.
Згідно з результатами дослідження аналітичного центру Cedos і дослідницької агенції Info Sapiens, 72% молодих людей готові долучатися до відновлення України, однак тих, хто вже це робить — лише 1% опитаних.
Це означає, що мають бути створені проєкти, які підвищуватимуть громадську активність молоді та їх участь у суспільному житті. В умовах війни системність цих кроків має особливе значення, адже саме молоді люди та підростаюче покоління стануть рушійною силою у відбудові економіки України у повоєнний період.
Експертом з впровадження таких проєктів молодіжної політики має стати УМФ. Перед нами, як розробниками, стояла задача створити платформу, де молодь в зручний спосіб знайде актуальні грантові програми та отримає експертну підтримку та всю необхідну інформацію для участі в них.
* Сайт працює в режимі тестування та наповнення. Окремі розділи можуть бути тимчасово недоступними або прихованими.
Аудиторія вебпорталу УМФ — молоді, активні, цілеспрямовані, енергійні та зацікавлені в позитивних змінах люди. Тому при розробці графічного дизайну ми дещо відійшли від формального та витриманого стилю державних сайтів і зробили його більш сучасним та молодіжним.
В оформленні сайту використана яскрава кольорова гама, яка з одного боку створює відчуття позитивної енергії та динаміки, а з іншого — привертає увагу до ключових елементів інтерфейсу і робить його легким для сприйняття і зрозумілим.
Незважаючи на яскравий дизайн, вебпортал відповідає критеріям вебінклюзивності: всі елементи інтерфейсу легко розпізнаються на моніторах з будь-якою контрастністю та яскравістю та доступні користувачам, які не розрізняють певні кольори.
«Сайт УМФ — яскравий приклад того, як державні вебресурси можуть по-різному виглядати. Він відрізняється свіжим і сучасним дизайном, однак відповідає вимогам чинних нормативно-правових актів та містить всю необхідну інформацію для користувачів. Ми вважаємо це однією зі своїх перемог, і щиро вдячні УМФ, що довірилися нам», — зазначає Ольга Кононова, Проєкт-менеджер в Kitsoft.
Оскільки вебпортал забезпечує не тільки оперативне оприлюднення інформації про діяльність Українського молодіжного фонду, але й слугує інструментом для надання послуг з участі у грантових програмах, його інтерфейс має відповідати ряду вимог:
Головну сторінку вебпорталу відкриває блок динамічних матеріалів з 3 яскравих банерів, кольорова гама яких повторює логотип УМФ. Слайдери можуть змінюватися в автономному режимі, який налаштовується адміністратором сайту, або перемикатися користувачем вручну.
Банери містять інформацію про актуальні гранти та стипендії, на які молодь може подати заявки. Для зручності одразу під ними розташований практичний блок з інструкціями, як подати заявку та отримати грант на фінансову підтримку для реалізації своїх концепцій.
Нижче розміщений аналітичний блок, який відображає результати діяльності Фонду. Також головна сторінка містить перелік доступних грантових програм, новини та події УМФ, а також реалізовані проєкти. Для комунікації з відвідувачами сайту та покращення користувацького досвіду є форма зворотнього зв’язку, через яку всі бажаючі можуть поділитися своїми враженнями.
За допомогою спеціальних модулей адміністратори сайту зможуть змінювати порядок блоків та їх відображення користувачам в залежності від своїх потреб.
Особлива увага при розробці приділялася розділу «Гранти та Програми», оскільки саме через нього молодь дізнаватиметься про доступні можливості для фінансування та реалізації проєктів і подаватиме заявки на їх отримання.
З цією метою ми розробили спеціальний модуль, який дозволяє переглядати та обирати гранти, стипендії та інші форми фінансової підтримки, що пропонує молодіжний фонд за підтримки міжнародних та українських організацій-партнерів.
Для зручності усі грантові програми можна фільтрувати за типом, статусом та датою.
Розділ «Гранти та Програми» містить перелік всіх доступних програм та короткий опис по кожному з них. Картка грантової програми включає назву, статус, мету, розмір гранту та кінцеву дату подачі заявки, а також інформацію, хто може виступати заявником.
Кожна грантова програма має свою окрему сторінку з детальним описом та всіма необхідними для ознайомлення матеріалами.
Блок «Матеріали» підтримує різні формати документів та дозволяє користувачам як просто переглядати їх в окремому вікні, так і завантажувати за потреби. Всі важливі елементи, включаючи дедлайн подачі, розмір фінансування, необхідні документи тощо, візуально виділені та відокремлені від текстової частини сторінки.
Також на сторінці реалізований функціонал подачі заявки через онлайн-форму, блок зворотнього зв’язку з контактами відповідальної особи та FAQ з найбільш поширеними запитаннями. Всі бажаючі можуть поділитися грантовими програмами в один клік на своїх сторінках у соціальних мережах.
Розділ «Пресцентр» винесений у головне меню сайту та дозволяє сортувати матеріали за типом (всі новини, трансляції, медіагалереї, сторінки, події), категорією (новини, реалізовані проєкти), темами та періодом. Розділ Реалізованих проєктів також виведений у головному меню.
Для зручності пошуку матеріалів та організації інформації на вебпорталі ми розробили систему тематичних тегів, які можуть оновлюватися модератором. Найбільш популярні з них виводяться окремим блоком на сторінці новин та дозволяють користувачам в один клік знаходити всі доступні матеріали по цим темам. Кожну окрему сторінку з новинами доповнюють блоки рекомендованих та популярних матеріалів.
На сторінці пресцентру користувачі можуть підписатися на оновлення матеріалів на вебпорталі та отримувати щотижневий дайджест новин УМФ.
Також новинний центр дозволяє додавати трансляції та анонси подій, а також здійснювати акредитацію ЗМІ через онлайн-форму. Користувачі можуть додавати нагадування про події у свій календар та переглядати інші рекомендовані анонси.
У блоці «Медіагалерея» модератори сайту зможуть публікувати новини у форматі фото та відео і створювати альбоми для різних подій.
Розділ «Довідник сайту» покликаний забезпечити користувача всіма необхідними матеріалами та дати відповіді на найбільш поширені запитання щодо подачі та розгляду заявок, фінансових та технічних моментів, що можуть виникнути в процесі. Також він містить медіа-кіт УМФ та довідник з комунікації.
Український молодіжний фонд – не типова державна установа. Окрім організації прозорих грантових конкурсів, вона має стати повноцінним партнером для молоді у їх самореалізації у різних сферах. Тому правильний супровід та менторство стають одними з ключових факторів успішності цього процесу.
Для знайомства з наставниками УМФ ми розробили розділи вебпорталу «Експерти та Команда» з інформацією про співробітників і менторів та кар’єрні можливості Фонду. Також передбачена статична сторінка «Стати експертом УМФ», де всі бажаючі знайдуть необхідні вимоги та кроки для цього.
«Дякуємо Kitsoft за професійний підхід та реалізацію наших побажань при розробці вебпорталу УМФ. Ми задоволені, що наш сайт не тільки забезпечує легкий доступ до інформації про гранти та участь в них, але й відображає за допомогою дизайну енергію та ініціативність української молоді», — зазначає директор УМФ Дмитро Твердохліб.
Сайт було створено за підтримки Міжнародної благодійної організації «Фонд Східна Європа» в рамках програми міжнародної технічної допомоги «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади (EGAP)», що фінансується Урядом Швейцарської Конфедерації через Швейцарську агенцію розвитку і співробітництва (SDC).
Коментарі