bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Skills4Recovery та JA Ukraine провели завершальний ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO
02.05.2024

Захід відбувся 29 квітня у Львові та зібрав понад 200 учасників, серед яких були команди з 33 заклади професійної (професійно-технічної), фахової вищої та передвищої освіти Львівської та Дніпропетровської областей. Зокрема, участь взяли 10 мінікомпаній з проєкту розвитку підприємницьких навичок «Бізнес-навички для зростання економіки», що впроваджується в межах програми «Професійна освіта в Україні/Skills4Recovery».

 Junior EXPO-2024_Львів (6)

Ярмарок молодіжного підприємництва є одним із важливих складових курсу «Компанія». Навчальний ефект від таких ярмарків полягає в можливості для учнів на практиці застосувати навички: презентувати продукцію, робити продажі, практикувати ділове спілкування та перемовини. А міжрегіональний склад учасників дає можливість обмінятися ідеями та досвідом з однолітками з інших областей.

 Junior EXPO-2024_Львів (4)

«Другий рік поспіль наша команда проводить ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO у Львові. Львівщина є лідером впровадження навчальної програми з підприємництва «Компанія» від Junior Achievement в Україні. До порівняння: у 2023 році Львівщина представила 24 мінікомпанії з 22 навчальних закладів, а у 2024 році таких проєктів стало 45. Їх створили на базі 36 навчальних закладів області, завдяки чому здобувачі освіти розвивають свої бізнес-ідеї та здобувають актуальні підприємницькі навички на практиці»», – зазначила Віра Другова, менеджерка програм JA Ukraine.

На ярмарку Junior EXPO-2024 у Львові учні відчули себе справжніми підприємцями: вони презентували свої мінікомпанії та власну продукцію. Молоді підприємці представили товари та послуги різних категорій:

 • натуральні солодощі (Майстерня солодощів “YUMMYK”);
 • телеграм-боти, додатки,  сайти для організації та автоматизації процесу купівлі товарів в інтернет-магазинах (WebPandas);
 • неонові нічники, вази, декор (_neon_shoр_);
 • блоки живлення (Battery Admin);
 • компʼютерна миша для людей з інвалідністю або втраченими кінцівками (Feel Touch);
 • захисні перфоровані накладки для надання домедичної допомоги під час травми ока, виготовлені на 3D принтері (Wound Body);
 • тістечка моті (Young Creators);
 • натуральний зефір (Львівські зефірки);
 • шопери (Made in style);
 • горішки з еко начинками (NUTTS MAKERS).

 Junior EXPO-2024_Львів (5) Junior EXPO-2024_Львів (1)

Junior EXPO-2024_Львів (2)

Junior EXPO-2024_Львів (3)

Також учасники ярмарку провели для відвідувачів авторські майстер-класи.

Наступним етапом проєкту стане регіональний відбір кращих мінікомпаній у кожній області.  У травні фіналісти наступного етапу змагатимуться на всеукраїнському конкурсі «JA компанія року 2024» за перше місце і право представляти Україну на європейському фестивалі підприємництва Gen-E в Італії.

Нагадаємо, у 2024 році подібні ярмарки відбулися в Івано-Франківську (31 березня), Хмельницькому (14 квітня), Чернівцях (20 квітня) та Києві (21 квітня). Загалом у п`яти ярмарках взяли участь 207 мінікомпаній зі 142 закладів професійної (професійно-технічної), фахової вищої та передвищої освіти Вінницької, Дніпропетровської, Івано-Франківської, Київської, Львівської, Полтавської, Тернопільської, Хмельницької Чернівецької областей та міста Києва. Протягом місяця учасниками ярмарків стали понад 1000 осіб – учні та вчителі закладів освіти, які долучились до курсу з підприємництва на базі програми «Компанія».

Про Програму «Компанія»

Протягом кількох місяців поточного навчального року студенти Вищого професійного училища №29 м. Львова, Новояворівського вищого професійного училища, Львівського професійного коледжу ресторанного бізнесу, Золочівського професійного коледжу, Львівського професійного коледжу ресторанного бізнесу та їхні наставники опановували навички підприємництва на практиці. А саме — сформували бізнес-ідеї, заснували навчальні мінікомпанії, навчилися писати бізнес-плани, здобули знання з фінансового, маркетингового управління підприємством, розробили прототипи та випустили власну готову продукцію. Учасникам програми допомагали бізнес-ментори — досвідчені успішні підприємці.

Довідка

Проєкт «Бізнес-навички для зростання економіки: навчальні курси для студентів, викладачів професійної освіти та підприємців-початківців» спрямований на розвиток підприємницьких навичок серед студентів закладів професійної освіти та заснування власної справи дорослими, з особливою увагою на жіночому підприємництві. Він реалізується в межах програми «Професійна освіта в Україні/Skills4Recovery» та включає в себе навчальні курси для студентів, викладачів професійної освіти та підприємців-початківців.

Програма «Професійна освіта в Україні / Skills4Recovery» фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) і реалізується в Україні Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Партнери програми в Україні – Міністерство освіти і науки України та Міністерство економіки України.

Junior Achievement Ukraine – це неприбуткова громадська організація, провайдер навчальних програм із підприємництва та фінансової грамотності для молоді. Її місія – підготовка молоді до ринку праці, кар’єрного й особистого розвитку.

Програми від Junior Achievement успішно працюють з 1919 року. Понад 15 мільйонів студентів у всьому світі навчаються за програмами JA у понад 100 країнах світу, і з 2021 року програми JA доступні в Україні. Навчальні програми курсів із підприємництва «Компанія» та «Фінансова грамотність» отримали гриф Міністерства освіти і науки України.

Контакти

Коментарі

 •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.