bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок підприємництва Junior EXPO-2024 у Чернівцях
26.04.2024

37 учнівських мінікомпаній з 26 закладів професійної (професійно-технічної) освіти Чернівецької, Тернопільської та Дніпропетровської областей взяли участь у ярмарку молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024. Захід відбувся 20 квітня в Чернівцях та зібрав майже 200 учасників.

Junior EXPO-2024_Чернівці (15)

Подія об’єднала на одному майданчику учасників із різних навчальних проєктів на базі програми «Компанія». Зокрема, участь узяли 6 учнівських мінікомпаній з проєкту розвитку підприємницьких навичок «Бізнес-навички для зростання економіки» з трьох закладів профтехосвіти Чернівецької області. Цей проєкт впроваджується в межах програми «Професійна освіта в Україні/Skills4Recovery», що реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Федерального уряду Німеччини.

Junior EXPO-2024_Чернівці (7)

Junior EXPO-2024_Чернівці (2)

Ярмарок молодіжного підприємництва є одним із важливих складових курсу «Компанія». Навчальний ефект від таких ярмарків полягає в можливості для учнів на практиці застосувати навички: презентувати продукцію, робити продажі, практикувати ділове спілкування та перемовини. А міжрегіональний склад учасників дає можливість обмінятися ідеями та досвідом з однолітками з інших областей.

Рима, учениця Чернівецького вищого комерційного училища Державного торговельно-економічного університету, розповіла про участь у навчальній програмі «Компаніія»: «Завдяки цьому курсу я дізналася більше про бізнес зсередини. Особливо справила враження поїздка на Табір підприємництва до Львова, де було багато тренінгів і гостинна, дружня атмосфера. Вся програма цікава, насичена, дуже практична. У майбутньому, завдяки здобутим знанням та навичкам, планую відкрити власний бізнес у сфері громадського харчування».

Олена Продан, викладачка Чернівецького вищого професійного училища Державного торговельно-економічного університету, ділиться своїми враженнями від участі в проєкті «Бізнес-навички для зростання економіки»: «Цей курс кардинально змінює життя його учасників. Під час навчання діти не задумуються про підприємництво. А завдяки програмі «Компанія» вони отримують розуміння, що їхня робітнича професія може стати основою для бізнесу. Звісно, заняття з підприємництва потребують зусиль та часу – потрібно збиратися, спільно працювати, розробляти та розвивати ідею. Зазвичай найактивніші учні йдуть до кінця і мають на меті згодом започаткувати власну справу».

Junior EXPO-2024_Чернівці (20)

На ярмарку Junior EXPO-2024 у Чернівцях учні відчули себе справжніми підприємцями: вони презентували свої мінікомпанії та власну продукцію. Молоді підприємці представили товари та послуги різних категорій:

  • фруктову пастилу та стріпси (Yummy Fruits);
  • мобільні шашличниці, квіти з металу, органайзери («Мікрометал»);
  • корм для тварин (ECOGRIS);
  • консервовані сири із натуральних інгредієнтів (Bukovynsky_Ratatouille);
  • шоколадні кульки з какао та чайні кульки з їстівного кришталю, який підійде для веганів та діабетиків (BOMB_TEA_AND_CHOCOLATE);
  • чизкейки з різними начинками в баночках (Cheesecake Cups).

Також учасники ярмарку провели для відвідувачів авторські майстер-класи.

Наступним етапом проєкту стане регіональний відбір кращих мінікомпаній Чернівецької області.  У травні фіналісти наступного етапу змагатимуться на всеукраїнському конкурсі «JA компанія року 2024» за перше місце і право представляти Україну на європейському фестивалі підприємництва Gen-E в Італії.

Нагадаємо, у 2024 році подібні ярмарки відбулися в Івано-Франківську (31 березня), Хмельницькому (14 квітня) та Києві (21 квітня). Завершальний ярмарок пройде 28 квітня у Львові.

Про Програму «Компанія»

Протягом кількох місяців поточного навчального року учні Глибоцького професійного ліцею, Чернівецького професійного ліцею автомобільного сервісу,  Чернівецького вищого комерційного училища ДТЕУ та їхні наставники опановували навички підприємництва на практиці. А саме – сформували бізнес-ідеї, заснували навчальні мінікомпанії, навчилися писати бізнес-плани, здобули знання з фінансового, маркетингового управління підприємством, розробили прототипи та випустили власну готову продукцію. Учасникам програми допомагали бізнес-ментори – досвідчені успішні підприємці.

Довідка

Проєкт «Бізнес-навички для зростання економіки: навчальні курси для студентів, викладачів професійної освіти та підприємців-початківців» спрямований на розвиток підприємницьких навичок серед студентів закладів професійної освіти та заснування власної справи дорослими, з особливою увагою на жіночому підприємництві. Він реалізується в межах програми «Професійна освіта в Україні/Skills4Recovery» та включає в себе навчальні курси для студентів, викладачів професійної освіти та підприємців-початківців.

Програма «Професійна освіта в Україні / Skills4Recovery» фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) і реалізується в Україні Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Партнери програми в Україні – Міністерство освіти і науки України та Міністерство економіки України.

Junior Achievement Ukraine – це неприбуткова громадська організація, провайдер навчальних програм із підприємництва та фінансової грамотності для молоді. Її місія – підготовка молоді до ринку праці, кар’єрного і особистого розвитку.

Програми від Junior Achievement успішно працюють з 1919 року. Понад 15 мільйонів студентів у всьому світі навчаються за програмами JA у понад 100 країнах світу, і з 2021 року програми JA доступні в Україні. Навчальні програми курсів із підприємництва «Компанія» та «Фінансова грамотність» отримали гриф Міністерства освіти і науки України.

Контакти

  • Віра Другова

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.