У квітні 2024 р. стартувала програма «Комунікаційні стратегії для територіальних громад» від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» та «Інтерньюз-Україна». У межах програми експерти допоможуть 30 громадам розробити комунікаційних стратегій до 2027 р.
Станом на початок 2024 року місцевим радам на всіх рівнях в Україні довіряли всього 43,2% українців (опитування Центру Разумкова, 19-25 січня 2024 р.). Прикметно, що цей показник демонструє тенденцію до спадання (грудень 2023 р. — 47,3%, липень-серпень 2021 р. — 51,4%). Одним із дієвих інструментів для формування довіри є якісна комунікація та залучення громадян до місцевого самоврядування. Це особливо актуально в умовах повномасштабної війни, коли інформація стає потужною зброєю для дестабілізації в суспільстві.
У відповідь на ці виклики Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» ініціював 10-місячну програму «Комунікаційні стратегії для територіальних громад». Мета — посилити комунікаційні компетенції органів місцевого самоврядування для ефективної взаємодії з мешканцями, бізнесом та партнерами.
Для участі у програмі були відібрані 30 громад із 10-ти областей (Львівська, Волинська, Полтавська, Рівненська, Одеська, Житомирська, Сумська, Чернігівська, Миколаївська та Закарпатська). Партнером Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» для втілення проєкту стала ГО «Інтерньюз-Україна»: експерти організації працюватимуть з громадами над розробкою комплексних комунікаційних стратегій.
У ході програми заплановані такі заходи:
Розбудова ефективних комунікацій в органах влади та місцевого самоврядування — один зі стратегічних пріоритетів ГО «Інтерньюз-Україна». Ми раді ділитися 28-річною експертизою організації з українськими громадами та посилювати їхні голоси і впливовість. Довіра до органів влади на місцях —це наріжний камінь єдності та згуртованості українського суспільства. А без цих складових неможливо давати гідну відсіч ворогу, — зазначила креативна директорка ГО «Інтерньюз-Україна» Діана Іщенко.
Проєкт «Комунікаційні стратегії для територіальних громад» реалізується ГО «ІНТЕРНЬЮЗ-УКРАЇНА» та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього проєкту не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США».
Коментарі