bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Проєкт Cedos з розвитку центрів спільнототворення переміг у конкурсі Єврокомісії
16.04.2024

Проєкт Cedos та WNISEF Community reBuilding”, що передбачає відкриття 10 унікальних центрів спільнототворення в 10 громадах, переміг у номінації «Висхідні зірки» на конкурсі New European Bauhaus Prizes 2024.

Конкурс щороку організовує Єврокомісія для пошуку інноваційних ідей у сфері архітектури, дизайну та урбаністики. Метою змагань є виявлення ініціатив, які будуть корисними для розвитку місцевих громад і загалом суспільства. Цьогоріч Україна вперше взяла участь у конкурсі. З понад 500 учасників до фіналу потрапило 4 проєкти з України.

“Community reBuilding” – це проєкт з розвитку центрів спільнототворення в 10 українських громадах з населенням до 100 тисяч. В межах проєкту громади отримали гранти по 1 000 000 грн від WNISEF та Cedos та менторську підтримку від експертів з різних сфер для створення та розвитку таких центрів.

Центри спільнототворення – це доступні простори, де люди з різних соціальних груп мають можливість збиратися разом для спільного проведення дозвілля, розвитку громади, співпраці та всебічної реалізації свого людського потенціалу. Центри було створено на базі бібліотеки, ветеранського простору, будинку культури, 100-річної хати мазанки, старої будівлі аптеки тощо.

 

Марина Бакаєнко, проєктна менеджерка аналітичного центру Cedos:

Україна бореться за свободу та демократію. Ми взяли курс на фундаментальні зміни, тож повинні впевнитись, що ніхто не залишився осторонь. Для цього нам потрібне міцне громадянське суспільство, яке буде висловлювати інтереси різних соціальних груп і матиме доступ до формування політик. Таким чином, нам потрібна інфраструктура, що сприяє соціальній єдності. Центри спільнототворення – відмінний приклад такої інфраструктури.


Ірина Озимок, директорка з місцевого економічного розвитку
Western NIS Enterprise Fund:

Наш проєкт виграв New European Bauhaus prize! Він і без нагороди крутий: я прийшла з ідеєю до Cedos, ми зібрали класну команду, неймовірних менторів і відібрали 10 громад (з понад 300), а далі багато роботи в громадах за підтримки Western NIS Enterprise Fund. І ось частина центрів спільнототворення вже працюють, інші відкриваються у квітні, і є, на жаль, такі, які довелося призупинити через обстріли. Тому навіть події нагородження стають платформою заклику для надання Україні того, що найбільше потрібно.

Проєкт взяв участь у конкурсі New European Bauhaus Prizes в категорії «Надання пріоритету місцям і людям, які цього найбільше потребують». Переможців New European Bauhaus Prizes оголосили 12 квітня на New European Bauhaus Fest у Брюсселі.

 

Довідка: 

Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) – перший в Україні та Молдові регіональний фонд прямих інвестицій з капіталом 285 млн доларів США, заснований за фінансування уряду США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Фонд має понад 29 років досвіду успішного інвестування у підприємства малого та середнього бізнесу. Загалом, фонд інвестував 188 млн доларів США у 136 компаній із 26 000 працівників та зробив можливим залучення 2,3 млрд доларів в компанії України та Молдови.

З 2015 року Фонд реалізовує програму технічної допомоги в Україні та Молдові на загальну суму $35 млн, основними елементами якої є сприяння експорту, місцевий економічний розвиток, соціальне інвестування та економічне лідерство. WNISEF фінансує інноваційні, високоефективні програми, що спрямовані на здійснення реформ та змінюють життя звичайних людей в Україні та Молдові. wnisef.org.

Cedos – незалежний аналітичний центр і спільнота, що працює над питаннями соціального розвитку з 2010 року. Метою Cedos є пошук системних причин соціальних проблем і варіантів їхнього вирішення. Підхід Cedos базується на дослідженнях. Cedos вивчає суспільні процеси і державні політики, поширює критичне знання, просуває прогресивні зміни, навчає і посилює спільноту прихильниць і прихильників цих змін.cedos.org.ua.

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.