bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Спілка 33 організацій презентувала Дорожню карту забезпечення прав дитини
16.04.2024

«Хотіли б, щоб Україна мала план деінституціалізації усіх вікових категорій. Тобто і дітей, і молоді, і дорослого населення, і людей похилого віку… Ми розуміємо, що повоєнні роки будуть стимулювати наповнення інституцій. На жаль. І якраз моменти запобігання, моменти створення соціальних послуг на місцях, для того, щоб запобігати інституціалізації та дітей і дорослих є вкрай важливі саме зараз», – розповідає Ксенія Шаповал, директорка програми «Громадянська стійкість» Міжнародного фонду «Відродження», донора  проєкту «Поверни Україну для усіх дітей». 

Дар’я Касьянова, голова правління ГС «Українська мережа за права дитини», національна директорка з розвитку програм «СОС Дитячі Містечка Україна» зазначила, що подібну Дорожню карту мріяли розробити давно. У ній поєднали головні документи та сучасні дослідження, думки 33 організацій-членів УМПД, думки дітей та батьків, надавачів соціальних послуг, фахівців із соціальної роботи.

«У цьому році в березні було десять років, як ми неформально створені як Українська мережа за права дитини. І спочатку нас було 9, сьогодні нас 33. Багато нових організацій, які доєднуються, черга для тих організацій, які хочуть доєднатись. І ця карта насправді є можливістю розуміти про що ми, коли ми кажемо про захист прав дитини, і про ті зміни, які ми адвокатуємо разом… Нам би хотілось, щоб у нас було спільне бачення», – зазначила на вступному слові Дар’я Касьянова.

 

 Анастасія Степула, радниця з адвокації ГС «Українська мережа за права дитини» розповіла про передумови створення Дорожньої карти, принципи, висновки та рекомендації по кожному з 10 компонентів. На думку експертів УМПД, цей документ вперше розглянув права дитини з різних сторін та об’єднав напрацьований досвід громадського сектору. А викладені рекомендації – стратегічні напрямки, що допоможуть підсилити сферу захисту прав дитини, подолати нові виклики.  

«Українська мережа за права дитини завжди каже, що депортація є також результатом нереалізованої деінституціалізації в Україні. Тому що виявилось дуже багато дітей, які були не захищені своїми сім’ями опинились у ситуаціях, коли їх вивозили росіяни. І ми, як організація, яка займається поверненням цих дітей, маємо багато історій про зміну ідентичності, про насилля. про залякування, про незаконне всиновлення», – розповідає Анастасія.

Комплексний підхід розгляду теми захисту прав дітей у Дорожній карті відзначив  Микола Литвиненко, заступник Голови Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей.

«Насправді, виконання рекомендацій, які передбачені у Карті, склали б собою цілу реформу системи захисту прав дитини», – сказав Микола Литвиненко. 

Він додав, що частина Дорожньої карти доповнила проєкт національної стратегії забезпечення права кожної дитини на зростання в сімейному оточенні, що розробляв Координаційний центр спільно з експертами і громадським сектором. 

Переглянути запис презентації можна на YouTube-каналі УМПД. 

ТекстДорожньої карти доступний на сайті УМПД.   

Проєкт «Поверни Україну для всіх дітей» громадської спілки «Українська мережа за права дитини» впроваджується за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження». Текст матеріалів представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.