bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

У Житомирі презентували економічні профілі, розроблені за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»
15.04.2024

Упродовж декількох місяців експерти аналізували економічні показники 10 громад-партнерок проєкту, серед яких Гришковецька, Ємільчинська, Звягельська, Іршанська, Коростенська, Любарська, Тетерівська, Хорошівська, Черняхівська, Чуднівська громади.

За результатами роботи фахівці розробили й опублікували 10 економічних профілів, які стануть у пригоді громадам для подальшого аналізу, залучення інвесторів та презентації своїх конкурентних переваг. Кожен економічний профіль містить добре візуалізовану аналітико-статистичну інформацію, яка відтворена у вигляді таблиць, графіків та діаграм. Документ характеризує різні аспекти розвитку економіки кожної громади, а також вказує на галузі та сфери діяльності, що потребують додаткової уваги і є пріоритетними з позиції економічного розвитку.

У заході взяли участь представники громад-партнерок, експерти Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», а також директорка департаменту агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської ОВА. Вона зазначила, що Житомирська обласна військова адміністрація зацікавлена в тому, щоб досвід 10 пілотних громад Житомирської області був поширений і на інші громади, тож усіляко сприятиме цьому.

Жанна СОЛОВЙОВА, виконавча директорка НУО «Сучасний Формат», директорка та експертка проєкту МЕР
Ми провели підсумкову зустріч, на якій презентували та обговорили економічні профілі громад. НУО «Сучасний Формат» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» впродовж уже більше ніж пів року працювала над розробкою економічних профілів для громад. Це важливий документ, який має бути складовою стратегії розвитку громади. Тепер у громадах є змога в одному документі мати концентровану інформацію, те, що стосується саме економічного розвитку та економічного потенціалу.

Сергій ТРОХИМИШИН, експерт проєкту МЕР

Під час роботи над економічними профілями ми виявили, що, наприклад, Чуднівська територіальна громада має чудові задатки до спеціалізації в наданні медичних послуг, Любарська громада спеціалізується на сільському господарстві, Тетерівська громада може стати туристичним центром у літню пору року.

Окрім того, є чіткі тенденції, які повторюються від громади до громади. Зазвичай розподіл підприємців за КВЕД свідчить, що найбільша кількість підприємців зайнята в торгівлі, а друга частина підприємців сконцентрована на спеціалізації громади.

Наталія АРЕНДАРЧУК, директорка департаменту агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської ОВА
Формування економічних профілів громад – це фактично розуміння громади, на що вона може розраховувати. Готуючи ці профілі, громади аналізували свої можливості в сьогоднішній ситуації та формували на цій основі своє бачення подальшого розвитку. Ці економічні профілі лягатимуть в основу стратегії розвитку громад, враховуючи нові виклики. Цей проєкт також звертає увагу громад на тих точках росту, які надалі можуть вивести цю громаду саме на самодостатність і самозабезпеченість.

Володимир СТУЖУК, начальник управління економіки Коростенської міської ради
Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» дуже багато робить саме в напрямі розвитку громад, допомагає громадам адаптуватися до нових викликів та інтегруватися в міжнародний простір. Проєкт із розробки економічних профілів та програм економічного розвитку є дуже корисним. Економічний профіль можна презентувати для закордонних партнерів у форматі, зрозумілому саме представникам закордонних країн та потенційним інвесторам.

Нагадаємо, НУО «Сучасний Формат» допомагає 10 громадам-партнеркам Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» в Житомирській області розробити програми місцевого економічного розвитку (МЕР). Участь у проєкті беруть Гришковецька, Ємільчинська, Звягельська, Іршанська, Коростенська, Любарська, Тетерівська, Хорошівська, Черняхівська, Чуднівська громади.

Проєкт націлений на:

  • надання органам місцевого самоврядування (ОМС) Житомирської області методичної, просвітницької та консультативної підтримки з питань місцевого економічного розвитку;
  • здійснення територіального аналізу місцевого економічного розвитку відібраних до проєкту громад;
  • проведення навчальних заходів для представників ОМС з питань основ, процедур та процесів місцевого економічного розвитку, антикризових інструментів МЕР;
  • забезпечення швидкого реагування для вирішення соціально-економічних труднощів і потреб громад у воєнний та післявоєнний період та ін.

——————————————————

Цей захід організований НУО «Сучасний Формат» у рамках проєкту «Сприяння поступовому переходу між реагуванням на надзвичайні ситуації органами місцевого самоврядування та сталим соціально-економічним розвитком і зростанням шляхом запровадження антикризових інструментів місцевого економічного розвитку (МЕР) та демонстрації програм МЕР, які передбачають відновлення території громад» та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.