bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Найпоширеніші запитання і відповіді щодо конкурсу «Тримаймо стрій»
29.02.2024

Міжнародний фонд “Відродження” в рамках проєкту “Європейське Відродження України оголосив конкурс “Тримаймо стрій” – конкурс на підтримку ветеранських ініціатив. Цей конкурс орієнтований на підтримку ветеранських організацій, які, разом зі своїми спільнотами та місцевими громадами, прокладають шлях до української перемоги.

Кінцевий термін подання проєктних пропозицій: 11 березня 2024, 18:00 

  • Загальний бюджет конкурсу – 12 000 000 грн.
  • Мінімальний розмір гранту: 600 000 грн.
  • Максимальний розмір гранту: 1 200 000 грн.
  • Термін реалізації проєктів – не більше 6 місяців.
  • Кінцевий термін реалізації проєктів – 31 жовтня 2024 року. 
  • Оголошення результатів конкурсу: після 1 квітня 2024

Аби пояснити логіку конкурсу та детальніше розповісти про його вимоги й пріоритети, менеджерка програми “Громадянська стійкість” провела онлайн презентацію конкурсу. На основі питань, які ми найчастіше чули під час зустрічі, ми підготували Q&A, який стане в пригоді організаціям, що готують проєктні пропозиції на цей конкурс. Також ось тут можна переглянути загальні поради для тих, хто готує проєктну пропозицію.

 

Яка основна мета конкурсу? 

Мета конкурсу допомогти ветеранським організаціям посилити та зберегти свою інституційну сталість, організаційну стійкість та розвинути експертизу і професіоналізм; покращити ефективність підтримки ветеранів та ветеранок; сприяти розбудові соціальної згуртованості, реінтеграції  та самоорганізації.

*Ветеранські організації (центри, хаби, фонди, асоціації, простори, спілки, об’єднання тощо) – організації, які здійснюють свою діяльність задля підтримки ветеранів і ветеранок, їх реабілітації та реінтеграції, надають послуги ветеранам та ветеранкам, опікуються їх родинами. 

 

Які вимоги до учасників? 

До участі у конкурсі запрошуються благодійні організації та громадські неприбуткові об’єднання, які: 

  • можуть підтвердити досвід роботи до 2023 року у сфері підтримки військовослужбовців, ветеранів і ветеранок, родин військовополонених, загиблих та зниклих безвісти;
  • можуть підтвердити досвід отримання та використання благодійних внесків через рахунки організації, з публічною фінансовою та змістовною звітністю;
  • мають досвід підтримки, співпраці чи взаємодії з органами місцевого самоуправління, та/або державними інституціями, та/або військово-цивільними адміністраціями (меморандуми, листи підтримки, приклади спільної діяльності).

Хто НЕ МОЖЕ брати участь у конкурсі? 

З основним переліком загальних критеріїв щодо учасників конкурсів, які проводить Фонд “Відродження”, можна ознайомитись у цьому відео. 

Конкурс не передбачає надання підтримки суб’єктам господарювання, які мають на меті отримання прибутку (зокрема, фізичним особам-підприємцям), державним та комунальним підприємствам та установам, політичним партіям, органам державної влади, органам місцевого самоврядування, релігійним організаціям та приватним (фізичним) особам.

 

Які тематичні пріоритети охоплює конкурс?

  • Реабілітація, фізична і ментальна, військовослужбовців, ветеранів і ветеранок, ефективна організація реабілітаційних процесів в громадах; 
  • Правові, соціальні, психологічні, інформаційні сервіси для військовослужбовців, ветеранів, ветеранок та членів їх родин; 
  • Сприяння реінтеграції та підготовка громад до повернення ветеранів та ветеранок; 
  • Турбота про родини військовослужбовців, «тих, хто чекає», військовополонених, загиблих та зниклих безвісті;
  • Формування професійних та ефективних ветеранських осередків в громадах, націлених на якісні сервіси та просування дієвих рішень для ветеранської спільноти. 

Які основні вимоги до проєктних пропозицій? 

  • Значна частина проєктної діяльності та бюджету проєкту може бути спрямована на інституційну підтримку організацій, в тому числі забезпечення їх сталого функціонування (заробітні плати та гонорари експертів, адміністративні та логістичні видатки, оренду, придбання необхідного обладнання, матеріалів, програмного забезпечення, оплату послуг зв’язку, тощо).
  • Проєкт може включати діяльність з організаційного розвитку – стратегування, навчання, юридична підтримка, розробка процедур і стандартів роботи, підтримка команди, комунікаційні компоненти. 
  • Також заохочується спрямованість діяльності та відповідних витрат бюджету на здійснення проєктної діяльності організації відповідно до пріоритетів конкурсу для забезпечення триваліших та якісніших результатів – роботу з цільовими аудиторіями, органами влади, громадами.
  • Підтримка у рамках конкурсу може бути надана лише організаціям, що здійснюють діяльність на територіях/у громадах, що знаходяться під контролем органів державної влади України (однак діяльність частково може стосуватися і допомоги особам, що опинились на тимчасово окупованих територіях).
  • Бюджет проєкту має передбачати лише ті витрати, які можуть бути коректно задокументовані, обґрунтовані та зрозумілі, а також підкріплені відповідною документацією фінансово-бухгалтерської звітності.
  • Неприйнятними є витрати бюджету проєкту, пов’язані з будівництвом або ремонтом інфраструктури; закупівлею транспортних засобів; наданням фінансової допомоги третім організаціям (регрантинг); придбанням зброї або амуніції (за винятком засобів індивідуального захисту).

Чи можуть громадські організації, які не мають досвіду роботи з Міжнародним фондом “Відродження” подавати свої заявки ? Чи обов’язково мати грантову історію?

Так, можуть. Цей конкурс для нас є інструментом пошуку нових цікавих партнерів.  Щодо грантової історії, то ми хочемо наголосити, що це конкурс ідей і якщо ви маєте хорошу ідею, то відсутність попереднього досвіду оперування грантами не стане перепоною для підтримки вашої організації. Але якщо у вас вже була чи є підтримка від інших донорів, обов’язково зазначте це, заповнюючи аплікаційну форму. Також у разі наявності додаткових джерел фінансування, враховуйте та вказуйте їх у проєктній пропозиції, аби не було подвійного фінансування за одними статтями витрат. 

 

Чи можливе продовження терміну реалізації проєкту? 

Ні, просимо звернути  особливу увагу, що термін реалізації проєктів не більше 6 місяців. Дуже важливо завершити проєкт вчасно – до 31 жовтня 2024 року, тому враховуйте це при подачі проєктної пропозиції та планування ваших активностей. 

 

Чи може одна організація подати заявку, а виконувати її у партнерстві з іншими організаціями? 

Реалізація та комунікація по проєкту має виконувати та організація, що отримала фінансування по конкурсу. Але в рамках проєкту можливо залучати та фінансувати фахівців з інших організацій. Про це також потрібно згадати у проєктній пропозиції, зазначивши обсяги фінансування сторонніх фахівців та етапи проєкту, на яких вони будуть залучені. 

 

Чи можна будувати проєктну пропозицію навколо співпраці громадської організації та комунального підприємства, які працюють у партнерстві

Так, якщо подається громадська організація та виконує спільно з комунальною установою в своїй громаді. Але враховуйте в бюджеті, щоб був відсутній фактор подвійного фінансування, наприклад, щоб одна людина не отримувала 100% заробітної плати по проєкту та за своїм основним місцем роботи. 

 

Чи необхідно зазначати у заявці, якщо організація має власний внесок по проєкту?

Так, обов’язково зазначайте. Наприклад, це може бути певна сума коштів, або приміщення, транспорт, оплата комунальних платежів, штат – все, що фінансується з іншого джерела. Наявність цієї інформації у заявці буде однозначним плюсом. 

 

Якщо ми вже отримували підтримку в попередніх хвилях конкурсу “Тримаймо стрій” чи можемо ми подаватися на цей конкурс повторно?  

Так, ми цінуємо стійкі партнерства та ту роботу, яку ви вже зробили. Тому запрошуємо вас з новими ідеями, або з розвитком чи масштабуванням того, що ви робили торік. Але хочемо зазначити, що участь в конкурсі відбувається на загальних засадах і ваш попередній досвід буде враховано, але не буде перевагою перед іншими проєктними пропозиціями. Також важливо пам’ятати, що одна і та сама організація не може претендувати на підтримку у загальному обсязі більше ніж 60 000 євро протягом реалізації ініціативи «Європейське Відродження України: ініціатива громадянського суспільства для стійкості та відновлення» (2023-2024 роки), в рамках якого цей конкурс проводився торік і проводиться зараз. 

 

Чи можна закласти в бюджет проєкту проведення стратегічної сесії або створення комунікаційної стратегії? 

Так, для нас важливий організаційний розвиток організацій, які ми підтримуємо, тому ви можете включити в бюджет проєкту: стратегування, розробку комунікаційної стратегії, навчання, юридичну підтримку, розробку процедур, стандартів, підтримку команди. Ми хочемо, щоб ви мали змогу посилити себе і рости професійно. 

 

На що НЕ МОЖУТЬ бути витрачені кошти в рамках проєкту? 

Неприйнятними вважатимуться витрати на:

  • підготовку проєктної пропозиції для участі в конкурсі;
  • створення та реєстрацію організації;
  • сплату боргів;
  • відшкодування витрат, пов’язаних із коливанням валютного курсу;
  • надання прямої фіскальної підтримки державним органам влади;
  • політичну діяльність чи релігійну пропаганду;
  • діяльність, що веде до прямої або опосередкованої дискримінації будь-яких соціальних верств;
  • проєкти, спрямованими на отримання прибутку від діяльності;
  • будівництво або ремонтні роботи;
  • закупівлю гуманітарної допомоги та/або військового обладнання 
  • закупівлю транспортних засобів та/або предметів розкоші та відповідних послуг;
  • надання фінансової допомоги третім організаціям (регрантинг).

Чи є вимоги щодо оформлення персоналу організації? 

Міжнародний фонд “Відродження” запровадив вимоги щодо працевлаштування керівників організацій, керівників проєктів та головних бухгалтерів / бухгалтерів проєктів за трудовим договором. Ці вимоги розповсюджуються на проєкти, що дорівнюють або перевищують гривневий еквівалент 20 000 євро (за курсом НБУ). 

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.