bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

У Золотоніській громаді у 2023 році впроваджено комплекс заходів з підтримки ментального здоров’я
08.02.2024

Було заплановано низку семінарів з питань психічного здоров’я, методичних тренінгів, зустрічей з фахівцями з питань психічного здоров’я та інших заходів, щоб розширити можливості вчителів, соціальних працівників і батьків для кращої підтримки психічного здоров’я як місцевих жителів, так і людей, переселених внаслідок триваючої війни в Україні. Значна увага була приділена наданню психологічної підтримки молоді. Для цього на базі молодіжного центру АртПростір влітку та восени проводилася постійна робота з групами молоді та індивідуальні консультації психолога.

Важливим компонентом проєкту стало облаштування території у с. Кропивна для проведення постійних таборів відновлення. Було облаштовано дерев’яні місця під намети, встановлені дерев’яні альтанки для проведення арттерапевтичних занять та групових занять, облаштовано місце для кухні та їдальні, міні-сцену для групових зборів та проведення зустрічей під відкритим небом. Також було придбано необхідне туристичне спорядження та обладнання, матеріали для проведення занять. Таким чином, був створений міні-кемпінг, яким можна постійно користуватися в громаді. Вже влітку були організовані перші молодіжні табори для 80 молодих людей, у тому числі з родин ВПО.

3 навчальні заклади Золотоноші мали можливість по проєкту провести на своїх базах тренінги відповідно до обговорених потреб. У ЗОШ № 3 проходили зустрічі з психологом Наталією Гурець, (практичний психолог і психотерапевт, сертифікований транзакційний аналітик і член Української спілки психотерапевтів (УСП). На зустрічі з пані Наталією Гурець обговорювалися важливі теми щодо психоемоційного здоров’я: психологічна робота в умовах війни, ресурсні практики для впровадження у роботі, попередження вигорання. В гімназії ім. С.Д. Скляренка зустрічі проводила психолог Марія Полозун. Обговорювалися теми важливості емоційного стану батьків для комфортного дитинства. Батьки під час цього тренінгу мали можливість поринути в світ своєї дитини, розглянути свої власні досвіди та працювати над збереженням свого ментального здоров’я. Цей підхід сприяє покращенню взаємин між батьками й дітьми та створенню здорових, відкритих сімейних стосунків. В СШІТ № 2 організовано спільно з гінекологом Таїсією Крисенко, лікарем акушер-гінекологом з Києва, зустрічі для жінок-матерів. 3 зустрічі були спрямовані на підвищення обізнаності щодо жіночого здоров’я. Така ініціатива сприяє збереженню фізичного та психологічного здоров’я підлітків та створює здорові, відкриті сімейні стосунки. Зустрічі із психологами та фахівцями із ментального здоров’я стали важливою ініціативою для підтримки психологічного благополуччя та розвитку навичок учнів та їхніх батьків. Вони допомагають зміцнювати комунікацію та взаємодію у шкільному колективі та сім’ях.

Проєкт у Золотоноші реалізовувався за підтримки «Ротарі-Е Клуб Україна» та проходив у співпраці з відділом освіти та службою у справах дітей, сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Золотоніської міської ради. 

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.