За даними дослідження Ради Європи кожна 5-та дитина є постраждалою від сексуального насильства. У війну виявляти ці злочини ще складніше. На вересень 2023 року Офісом Генерального прокурора зафіксовано 235 фактів сексуального насильства, що пов’язане з конфліктом. Вік постраждалих – від 4 до 82 років. Через те, що цей злочин все ще є стигматизованим у нашому суспільстві, постраждалі не повідомляють про такі випадки, тому цифри насправді набагато більші.
Чому про це так важливо знати всім? Невже кожна дитина – в небезпеці?
«Більшість батьків думають, що їхніх дітей це не стосується. Що сексуальне насильство може відбуватися лише в неблагополучних сім’ях. Та насправді ніхто не може бути впевнений, що дитина захищена. 80% злочинців – це знайомі дитині люди. Часом це друзі родини, на яких батьки навіть не можуть подумати. А ще злочинці – дуже гарні маніпулятори і вміють залякувати дітей. Уявіть, маленька дитина, якій 5 років, і дорослий їй погрожує. Чи здатна вона протистояти? А якщо батьки ще скажуть щось на кшталт «не вигадуй», дитина не насмілиться більше про це згадати», – говорить Олена Капральська, експертка з освітніх програм МБО “Служба порятунку дітей”.
Тому важливо вчити дітей правил безпеки та бути уважними до того, що відбувається поруч. І всі дорослі мають бути ознайомлені з ознаками насильства і знати, куди звертатися за допомогою.
МБО «Служба порятунку дітей» у випадку сексуального насильства може:
Звернутися за допомогою можна за номерами:
Якщо вам потрібна консультація на будь-якому етапі: коли ви підозрюєте насильство, коли вже триває слідство, коли ситуація стосується вашої дитини або знайомої, ви можете звернутися за безоплатною консультацією до юриста організації.
Номер телефону: 096-804-71-07.
Ви можете зателефонувати, або написати в один з месенджерів: Viber, Telegram, WhatsApp
Графік роботи з понеділка по п’ятницю з 10.00 до 18.00.
Мультфільми про безпеку дітей можна знайти на Youtube-каналі організації https://www.youtube.com/@savechild.ukraine/playlists
Коментарі