bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Як впливати на життя в громаді: навчання в Горохові та Нововолинську
17.01.2024

Як впливати на життя в громаді? Таке питання виникає в тих людей, які хочуть щось змінювати, але відповідь на нього отримують тільки ті, хто ще й готовий діяти, бо, як відомо, дії творять зміни.

Наприкінці минулого тижня Волинський Інститут Права організував навчальні зустрічі для нових мешканців й активних жителів Нововолинська та Горохова. Учасники та учасниці дізнавалися про інструменти, які допоможуть їм більше та якісніше впливати на зміни в своїх громадах.

Тренінг в Горохові

Експертка, виконавча директорка ГО “Нова Генерація” Оксана Глєбушкіна розповіла, в який спосіб активісти можуть долучатися до розробки та впровадження владних рішень, що таке інструменти демократії й чому важливо до таких активностей залучати нових жителів громади. Детально зупинилася та питанні створення та функціонування ради ВПО і тому, як цей інструмент може впливати.

Окрім теоретичної частини була і практична. Учасники провели мапування та кластеризацію потреб громади. Вони зібрали ідеї змін та проєктів, які, на їхню думку, є нині важливими для громади і які, зокрема, допоможуть соціальній інтеграції внутрішньо переміщених осіб. Тренерка на прикладах пояснила підходи до пошуку таких ідей.

Усі напрацьовані ідеї важливі. Але накидати проблеми – це тільки перший крок. Тепер нам потрібно зрозуміти, що з ними робити і як ці питання вирішувати”, – зазначила виконавча директорка Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

Тож робота на цьому не зупиняється. Учасники зголосилися далі продовжувати працювати над змінами за обраними напрямами.

Учасники побачили в яких сферах, які теми, які проблеми можна зрушити. Тепер важливо не втратити це бажання рухатись разом. Їм потрібно комунікувати далі, самоорганізовуватися. Ідеально, якби це було без нас, але ми на тому етапі, коли таки треба допомогти”, – вважає тренерка Оксана Глєбушкіна.

Важливо, що ці зустрічі не тільки про навчання. Це також і комунікаційний майданчик. Багато з учасників саме тут вперше дізналися одне про одного. У такий спосіб сформувалися нові зв’язки між активними жителями та відбувся діалог із представниками влади. Як наслідок, це може призвести до якісних змін і підвищення рівня довіри між активістами та представниками місцевого самоврядування.

Окрім того, ця зустріч стала діалоговим майданчиком із новими жителями: “Дізналася сьогодні більше про Горохів. Дізналася, що тут є багато людей, яким не байдуже і вони готові щось робити для змін, згуртованості та комфорту і готова бути частиною цих змін, як членкиня Ради ВПО”, – поділилася враженнями учасниця заходу Вікторія, яка переїхала до Горохова із Маріуполя.

Але найважливіший ефект – це запал. Важливо, аби учасники захотіли втілювати напрацьовані ідеї, продовжили думати над змінами, які вони можуть принести, та долучали інших людей.

За результатами зустрічі в Нововолинську був створений чат для активістів де вони продовжують комунікувати та планувати наступні активності. У Горохові ж домовилися про наступну робочу зустріч у такому складі.


Зустрічі організовані Волинським Інститутом Права за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «Європейське Відродження України». Публікація представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу чи Міжнародного фонду «Відродження».

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.