11 грудня 2023 року, під час засідання оновленої Багатосторонньої групи з імплементації Ініціативи щодо прозорості у видобувних галузях (БГ ІПВГ) було вирішено створити тематичні робочі підгрупи.
Вікторія Гнатовська, керівниця експертної групи Міненерго та національна координаторка впровадження Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні, підкреслила, що дана можливість передбачена у пункті 7 розділу IV Положення про БГ ІПВГ в якому зазначено, що у межах БГ ІПВГ можуть утворюватися робочі підгрупи.
Створення тематичних робочих підгруп є стратегічно важливим кроком для забезпечення ефективності роботи БГ ІПВГ. Кожна група відповідатиме за конкретний напрямок та питання. Попередньо Членам БГ ІПВГ було запропоновано сформувати робочі групи за наступними напрямками:
розроблення проєкту порядку функціонування електронної системи подання та аналізу звітності;
моніторинг розкриття інформації про бенефіціарних власників;
визначення переліку корисних копалин загальнодержавного значення, розкриття інформації щодо яких є обов’язковим відповідно до Закону;
удосконалення нормативно-правової бази;
впровадження принципів ІПВГ на регіональному рівні;
моніторинг і оцінка впровадження ІПВГ;
моніторинг виконання і розробка робочого плану;
підготовка до валідації”
інші питання, які визначать члени БГ ІПВГ.
Враховуючи, що деякі з наведених напрямків мають схожий характер та є взаємопов’язаними, об’єднання окремих напрямків у тематичні робочі підгрупи є необхідним для ефективного використання обмежених ресурсів та уникнення дублювання зусиль.
Такий підхід дозволить групі зосередитися на конкретних завданнях, уникнути перевантаження та втрати ефективності через розпорошення зусиль на надто велику кількість питань. Це сприятиме більш якісній та швидкій роботі кожної тематичної підгрупи.
Які ж тематичні підгрупи створено в межах БГ ІПВГ?
21 грудня 2023 року на черговому засіданні БГ ІПВГ було прийнято рішення об’єднати дотичні напрямки і створити 4 робочі підгрупи , а саме:
Удосконалення законодавчого та регуляторного забезпечення впровадження ІПВГ.
Планування, моніторинг, оцінка та підготовка до валідації
Розвиток Порталу ІПВГ та доступу до даних.
Аналіз актуальних проблем впровадження (бенефіціарна власність, енергетичний перехід, регіональний рівень).
Варто нагадати, що склад багатосторонньої групи ІПВГ затверджено наказом Міненерго від 24.11.2023 №356 відповідно до Положення про багатосторонню групу з імплементації ІПВГ.
Враховуючи розгалуженість та складність деяких напрямків, питання розподілу залишається відкритим. Розподіл решти членів БГ ІПВГ відповідно до тематичних підгруп буде розглядатися на наступних засіданнях, де очікується додаткова консультація та узгодження, щоб кожен член БГ ІПВГ міг знайти оптимальний напрямок для своєї ефективної участі. Цей крок спрямований на підвищення ефективності та якості роботи Багатосторонньої групи з метою досягнення спільної мети - забезпечення прозорості у видобувних галузях.
Коментарі