Ніякі відшкодування і сатисфакція РФ не повернуть загиблих мирних мешканців і воїнів, які змушені стати на захист своєї країни від агресора, а також зруйновного життя мільйонів українців. Водночас відновлення справедливості вимагає того, щоб агресор поніс відповідальність за завдане Україні горе і відшкодував збитки за колосальні руйнування та понівечені долі українців.
Відповідно до національного законодавства Канада запроваджує санкції та відповідні заходи проти низки країн, а також санкції проти конкретних осіб та організацій, котрі:
Канадські санкції вводяться відповідно до Статуту ООН (UNA), Закону про спеціальні економічні заходи (SEMA) або Закону про правосуддя для жертв корумпованих іноземних чиновників (JVCFOA)
Канада першою визнала незалежність України й залишається послідовним союзником в протистоянні з рф. Санкції в контексті ситуації в Україні були введені відповідно до Закону про спеціальні економічні заходи. Статтею 3.1. цього Закону визначена його мета: надання можливості уряду Канади вживати економічних заходів проти певних осіб, які грубо порушили мир і безпеку міжнародної спільноти, скоїли грубі та систематичні порушення прав людини в іноземній державі. Це була відповідь на порушення Конституції України, суверенітету та територіальної цілісності України.
З 17 березня 2014 року набрало чинності Положення про спеціальні економічні заходи (Україна), прийняте на підставі зазначеного Закону.
Згідно з пунктом 3 цього Положення будь-якій особі в Канаді та будь-якому канадцю за межами Канади заборонено:
Наразі 22 рази вносилися зміни до Положення про спеціальні економічні заходи (Україна), останні - 8 червня 2023 року. Цими змінами додано 24 фізичних осіб та 17 організацій, на яких поширюється широка заборона на ведення справ у зв’язку з останніми подіями щодо триваючого порушення росією суверенітету і територіальної цілісності України та незаконної окупації Криму. Серед них – особи, пов’язані з розкраданням росією українських культурних об’єктів та спробами «русифікації» культури України, фізичні та юридичних особи, пов’язані з приватними військовими компаніями, які воюють на боці росії.
Також застосовані санкції відповідно до Положення про спеціальні економічні заходи (росія), яке запроваджено, як і щодо України, 17 березня 2014 року. До нього було внесено 45 змін щодо встановлення обмежувальних правил.
Окрім заборон, встановлених статтею 3 Закону про спеціальні економічні заходи, правила
За інформацією Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Канадою наразі накладено санкції щодо 1979 фізичних осіб та 477 юридичних осіб, серед яких 194 запроваджено у сфері промисловості.
Останні обмежувальні заходи застосовано 9 листопада поточного року. Вони спрямовані проти дев’яти фізичних та шести юридичних осіб через організацію Кремлем дезінформації та воєнної пропаганди, що безпосередньо сприяють агресивній війні росії проти України. Серед них - видання “Известия” та “Парламентская газета”, телеканал “REN-TV”, ресурс “Узнай Россию”, Інститут держава й права Російської академії наук, а також Центр соціально-культурної політики.
Під час оголошення санкційних обмежень глава закордонних справ Канади Мелані Жолі підтвердила непохитність підтримки України: «Ми продовжуємо найрішучішим чином засуджувати використання росією пропагандистів війни для виправдання свого повномасштабного вторгнення в Україну. Разом з нашими міжнародними партнерами ми продовжуватимемо протистояти російському режиму та боротися з російською дезінформацією. Ми закликаємо Путіна та його помічників негайно припинити це невиправдане вторгнення в Україну, яке продовжує ставить під загрозу стабільність у всьому регіоні та ставить під загрозу незліченну кількість життів».
Довідково:
Дана публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини (helsinki.org.ua).
Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID, Уряду США або УГСПЛ. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори та ЕЦПЛ.
У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.
Коментарі