bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Відбувся навчальний візит представників українських громад до муніципалітетів Нідерландів
11.12.2023

В рамках завершального етапу першої фази Проєкту «Підтримка відновлення місцевого самоврядування та відбудови і реконструкції громад в Україні», що впроваджується Агентством міжнародного співробітництва Асоціації муніципалітетів Королівства Нідерландів, VNG International, у партнерстві з Асоціацією Міст України, чотири фахові команди чотирьох нескорених громад України – Херсонська міська радаБериславська міська радаВисокопільська селищна рада та Очаківська міська рада, що стали цільовими для реалізації проєкту VNG International в Україні, протягом п’яти днів вчилися, ділилися досвідом та опановували кращі практики у різних сферах місцевого урядування у своїх нідерландських колег.

В рамках навчального візиту представники наших громад побували у Вінтерсвейку Winterswijk, північному куточку Королівства Нідерландів, що є лідером серед нідерландських громад у переході на альтернативні джерела енергозабезпечення. Робота представників українських громад у нідерландському Вінтерсвейку розпочалася із вітального слова мера Вінтерсвейка Йоріса Бенгеворда, людини молодої, захопленої динамікою змін у своїй громаді, прихильника переходу на 100% енергетичного забезпечення за рахунок ресурсів «зеленої енергетики» усіх об‘єктів, що розташовані на території муніципалітету, незалежно від форми власності.

Також учасники навчального візиту отримали багато інформації про те, як у Нідерландах функціонують окремі напрямки управління громадою: Нікі Еппіх, спеціаліст з питань транскордонного співробітництва, розповіла про сам муніципалітет та його зовнішню і внутрішню політику; Естер Краббен, спеціаліст з питань громадського простору, розповіла про те, як громада адмініструє переробку відходів, залучаючи до співпраці своїх мешканців; Бенніта Фрерікс, керівниця одного з департаментів муніципалітету, розповіла про важливість міжнародного співробітництва для прикордонного Вінтерсвейка, що межує з Німеччиною; Герард Оверкамп, радник з питань планування та просторового планування, розповів про місце, роль та форми впливу муніципалітету на розвиток всього регіону; Рене Айзенга та Мартен Шафсма розповіли про засади управління водними ресурсами громади та підходи до очищення води; Ар’ян Кляйн Ніббелінк, керівник відділу сталого розвитку, ділився досвідом та досягненнями Вінтерсвейка у сфері енергетичного менеджменту.

Представники українських громад дискутували, задавали запитання, ділилися своїм досвідом, обговорювали інновації, та можливості їх адаптації на своїх територіях, відвідали енергетичний парк ‘Huls Duurzame Energie’, побачили, як для проведення масштабних громадських заходів можна використовувати старий кар’єр, ознайомилися з роботою парку сонячної енергії ‘Masterveldweg’.

В ході цього навчального візиту представники цільових громад проєкту також отримали можливість попрацювати з кращими фахівцями установ, що відповідають за здійснення містобудівної діяльності й містопланування та водопостачання, що є структурними підрозділами муніципалітету Амстердам.

Досвідом ділилися спеціалісти Waternet International – водопостачальної компанії Амстердама та прилеглих територій. Окрім роботи в регіоні Амстердаму, Waternet також займається покращенням якості води та її очищенням у всьому світі через Всесвітню водну мережу – Wereld Waternet. Нідерландські посадовці продемонстрували учасникам візиту свої напрацювання та здобутки у сфері управління проєктами з розвитку окремих мікрорайонів Амстердаму. Зокрема, Пітер-Кан Каннегітер, старший проєктний менеджер у бюро управління проєктами Амстердаму, розповів про такі райони Амстердаму як Amstelkwartier та Bajeskwartier, та те, як вони досягають високих показників сталості та доступності.

Окремо, представники громад зустрілися з Фродо ван Оствейном, головним виконавчим директором у World Waternet та командою його співробітників, які розповіли про свій досвід роботи над формуванням безпечного, чистого та достатнього водопостачання в муніципалітеті Амстердаму, про досвід реалізації міжнародних проєктів з підтримки належного водопостачання в різних країнах світу, та плани щодо реалізації аналогічних проєктів на території України у співпраці зі своїми українськими партнерами.

Представники громад отримали можливість представити свої проєкти з відновлення, розпочати процес налагодження кооперації з нідерландськими партнерами, а також отримати практичні поради від експертів щодо побудови сучасних очисних споруд, та рекомендованих напрямків вирішення проблем нестачі води та контролю за якістю води.

Цими ж днями, команди цільових громад проєкту побували у Головному офісі VNG International в Гаазі, де зустрілися з Ренске Стейнберген, заступницею директора VNG International, яка має великий досвід роботи у VNGI, як на національному, так і на міжнародному рівні. Вона розповіла учасникам зустрічі про важливість розробки стратегій для побудови логічної карти з розвитку потенціалу органів місцевого самоврядування з особливим наголосом на необхідності залучати фахівців з кризового менеджменту до процесів відновлення та відбудови України.

Також, аби вже існуючі напрацювання наших представників органів місцевого самоврядування у сфері відновлення отримали об’єктивну критику та конкретні поради щодо алгоритмів майбутнього практичного втілення, – у Головному офісі VNG International в якості експрес-тренерів одночасно працювали Микола Трифонов, Евот ван дер Вей, Баррі Якобс, Іоб Шрьон, Ет’єн де Ягер, Тамара Сміт та Джозефін де Квадстеніт – семеро кращих експертів різних галузей територіального розвитку.

Ще одним акцентом навчального візиту стала зустріч представників наших громад з представниками нідерландського бізнесу та керівництвом Агентства підприємництва Нідерландів, RVO, що є державною установою, яка входить до складу Міністерства економіки та кліматичної політики і допомагає підприємцям та організаціям розвивати та розширювати свій бізнес та проєкти у Нідерландах та за кордоном, включаючи майданчики таких сфер відновлення України, як охорона здоров’я, водопостачання та сільське господарство, шляхом інформаційної підтримки зацікавлених сторін, фінансування конкретних проєктів та страхування ризиків тих компаній, які вже незабаром розпочнуть роботу в Україні.

Керівниця проєкту VNG International в Україні, Inna Semenenko, представила учасникам заходу проєкти Планів відновлення та розвитку Херсонської, Бериславської, Високопільської та Очаківської громад, розроблені за підтримки експертів VNG International. Також, в ході цієї зустрічі, учасники навчального візиту мали змогу поспілкуватися з нідерландськими підприємцями, та обговорити можливі варіанти майбутньої співпраці, аби прискорити реалізацію своїх проєктів відновлення.

Останній день навчального візиту розпочався із зустрічі з представниками Утрехтського регіону безпеки, які розповіли представникам українських громад про структуру управління безпекою в Нідерландах та поділилися практичним досвідом роботи у сфері вирішення проблем та загроз безпеці життєдіяльності своїх жителів. До слова, Утрехтський регіон безпеки – це державний орган, що координує регіональну співпрацю у відповідь на кризи, катастрофи та інші проблеми, що можуть вплинути на громадський порядок. Це партнерство між 26 муніципалітетами провінції Утрехт для забезпечення громадської безпеки, яка досягається шляхом координації між усіма муніципальними диспетчерами служби екстреної допомоги 112, пожежниками та державними службовцями у сфері управління ризиками, кризового менеджменту, регіональною організацією медичної допомоги (GHOR) та допоміжними службами.

Особливою подією в рамках навчального візиту, стала зустріч його учасників із пані Шерон Дейксма, мером міста Утрехт, головою Асоціації муніципалітетів Королівства Нідерландів. Обмін досвідом, отримання практичних порад, розповідь про життя в українських громадах, яких серйозно торкнулася війна, емоції та обговорення майбутніх кроків з відновлення, – це те, чим завдячують сьогодні учасники навчального візиту пані Шерон Дейксма, щирій, дієвій та захопленій Україною жінці, яка має тридцятирічний досвід взаємодії з громадськістю та представлення її інтересів з дотриманням основоположних принципів урядування в Європейському Союзі.

Здобутком даного навчального візиту стало й те, що кількість людей, які щиро вболівають, аби усі, зачеплені війною, громади України якомога швидше були визнані безпечними територіями відновлення, – стала ще більшою.

Віримо, що кращі практики муніципалітетів Королівства Нідерландів, якими ще вчора ділилися нідерландські колеги, вже незабаром ми спостерігатимемо у Херсоні, Бериславі, Очакові та Високопіллі.

Даний навчальний візит відбувся в рамках Проєкту «Підтримка відновлення місцевого самоврядування та відбудови і реконструкції громад в Україні», який реалізується Агентством міжнародного співробітництва Асоціації муніципалітетів Нідерландів (VNG International) у партнерстві з Асоціацією міст України та фінансується Міністерством закордонних справ Нідерландів. 

Слідкуйте за подальшими новинами проєкту на нашій сторінці у Facebook

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.