bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

В Івано-Франківську відбулась розмова з Павлом Клімкіним про майбутній мир і безпеку
08.12.2023

Що має відбутися в міжнародній геополітичній ситуації, щоб у росії запустилися процеси розпаду та яким буде світ після? Про це в Івано-Франківську відбулася розмова між українським дипломатом, главою МЗС України у 2014-2019 роках Павлом Клімкіним та гостями правозахисного заходу. 

Подія організована у рамках ювілейного 20 Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, який на Прикарпатті проводить Івано-Франківська обласна організація “Молода Просвіта”. Її керівниця Євгенія Бардяк наголошує, що війна не обмежується полем бою, де працює військова техніка. Вона триває й на дипломатичному, економічному та інших рівнях: “Ми не знаємо, коли очікувати перемоги, але наближати її у наших силах також. Через правозахисні заходи з експертами ми створюємо майданчики для дискусій і пошуку рішень тим проблемам, які зараз торкають суспільство. Сьогодні ми якраз спостерігаємо, що наші люди не залишаються осторонь важливих державницьких питань. Вони готові їх проговорювати і дискутувати з політичними елітами”. 

Поспілкуватися з відомим гостем про майбутнє України на подію прийшло чимало молоді та переміщених людей, які зараз мешкають в Івано-Франківську. 

За словами Юлії Крищенко з Сіверськодонецька Луганської області, свого часу Павло Клімкін мав візит й у її рідне місто, тому жінка радо прийшла на чергову зустріч, аби почути його міркування про перспективи звільнення українських територій, які зараз є в тимчасовій окупації. 

Під час розмови дипломат зазначив, що ворожнеча росії до України не зникне. Причиною є ментальна різність між двома державами: “Я вважаю, що у ментальному коді української нації є свобода і справедливість. Іноді вона не ідеальна і не така, яку ми уявляли собі, але вона є. І це відмінність від росії. Також це означає, що наш кордон буде фундаментальним розломом з іншою цивілізацією, де люди не хочуть волі і брати на себе відповідальність”. 

Також Клімкін наголосив, що шлях України до Європейського Союзу став більш відкритим, але нам варто розуміти, що підтримка буде тоді, коли держава матиме стратегії розвитку на роки і рухатиметься ними.

Захід ініційований  командою правозахисної програми RIGHTS NOW! у партнерстві з громадською організацією Прикарпаття «Молода Просвіта» під час  XX Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA

20 Мандрівний Docudays UA відбувається за підтримки Посольства Швеції в Україні, Посольства Швейцарії в Україні, Посольства США в Україні. Думки, висновки чи рекомендації не обов’язково відображають погляди урядів, благодійних організацій чи компаній цих країн. Відповідальність за зміст публікації несуть винятково його автор(к)и.

Контакти

  • Молода Просвіта у фейсбук https://www.facebook.com/molodaprosvita.if

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.