У липні завершилося навчання другої хвилі Школи менторів адвокаційного супроводу ОПОРИ, яке відбувалося у місті Сарни за фінансової підтримки Гуманітарного фонду для України. Випускниками Школи стали 18 представників громадських, благодійних організацій та волонтерських ініціатив із Сарненської, Клесівської, Березнівської, Рокитнянської, Степанської, Зарічненської, Володимирецької та Білокриницької громад.
За словами Андрія Токарського, керівника Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області такі навчально-практичні інтенсиви допомагають людям активно і ефективно діяти у своїх громадах. У Школі майбутні ментори дізнавалися про те, як працюють органи місцевого самоврядування в умовах воєнного стану, які інструменти допомагають владі та мешканцям ефективно взаємодіяти та вести діалог для якісних змін. Саме це, помножене на щире прагнення і креатив – ключ до адвокації своїх ідей у громадах.
Навчання у Школі менторів ОПОРИ відбувалося протягом 10 днів і охопило п’ять тематичних блоків:
Своїм досвідом із учасниками Школи ділилися експерт Інституту Політичної Освіти Олександр Солонтай, експерт Інституту миру та порозуміння Максим Єлігулашвілі, старший менеджер адвокації Коаліції Реанімаційний Пакет Реформ Юрій Микитюк, психолог Сергій Терентьєв, представники ОПОРИ Андрій Токарський та Михайло Балик.
«5 тижнів,10 днів інтенсиву з кращими тренерами в Школі ментора адвокаційного супроводу, яке організувалаГромадянська мережа ОПОРА / Рівне. Такі школи це не просто обмін знаннями, успішними та невдалими кейсами, а це виховання, підготовка і, навіть,«вирощування» громадських активістів, діячів, політиків, які вже матимуть потрібний рівень знань та навиків для творення змін на рівні місцевого самоврядування в громадах для успішного впровадження децентралізації та позбавлення від радянських шаблонів», –поділилася враженнями від навчання Ірина Шеремет, керівниця Благодійної організації «Благодійний фонд «ЛЕЛЕКИ РІВНЕНЩИНИ».
«Впевнені, що отримані представниками Благодійного фонду «Рокада» Рівне знання будуть корисними Ілоні Герман, щоб адвокатувати позитивні зміни у Володимирецькій громаді, Володимиру Березовському – у Сарненській громаді, Юлії Іванюк– у Березнівській громаді таАллі Красовській, щоб планувати та організовувати роботу та ефективно діяти для виявлення системних проблем та пошуку шляхів їх вирішення в інтересах новомістян та місцевого постраждалого населенняу Рівненськійобласті», –поділилися враженнями від Школи на сторінці Благодійного фонду «Рокада» Рівне.
«Моє завдання як випускника Школи менторів, ділитися знаннями та свідомо вирішувати проблеми сьогодення, народжувати та реалізовувати громадські ініціативи», – каже Володимир Березовський.
«Наша команда, яка складається з трьох учасників від Благодійного фонду “Західна Фортеця” долучилася до навчання в Школі менторів адвокаційного супроводу ОПОРИ, аби зрозуміти,як вирішувати актуальні проблеми нашої громади. Ми хочемо втілити зміни та реалізувати ініціативи через інструменти місцевої демократії, орієнтуватися як в складних умовах формувати політику громади…
Завдяки навчанню ми хочемо реалізувати в нашій громаді адвокаційну діяльність у напрямку співпраці молоді, влади і бізнесу Клесівської громади, а саме активізувати молодіжний рух. Допомогти небайдужій, ініціативній молоді реалізувати себе, втіливши в життя корисні для громади соціально значущі ідеї, які спрямовані на подолання наслідків війни», – розповіли представниці БО «Міжнародний благодійний фонд «Західна Фортеця» Ольга Шмідт, Ірина Богушевська та Яна Костюк.
Після завершення навчання випускники другої хвилі Школи менторів вже встигли розпланувати адвокаційні кампанії, які бажають проводити у своїх громадах. Так, у Зарічненській громаді Вікторія Ніколайчук працюватиме над розвитком та впровадження інструментів участі – зокрема, напрацюванням Положення про публічні консультації, громадський бюджет та електронні петиції. У Клесівській громаді Ірина Богушевська, Ольга Шмідт та Яна Костюк будуть займатися розвитком молодіжної політики та залученням молоді до процесу прийняття рішень. Зокрема, розробкою Положення про молодіжну раду та напрацюванням стратегії її роботи. У Сарненській громаді Зінаїда Кобринчук та Ольга Федорчук працюватимуть над розвитком та впровадженням інструментів участі через напрацювання Положення про публічні консультації. У Степанській громаді Сергій Гаврилюк буде адвокатувати створення та запуск діяльності дитячо-молодіжного простору для успішної реалізації молоддю своїх ідей та активностей. ОПОРА ж буде підтримувати менторів змін у їх починаннях і надавати індивідуальні експертні консультації.
Зазначимо, що випускники першої хвилі Школи менторів вже продуктивно працюють у своїх громадах. Стежити за новинами про роботу менторів ОПОРИ можна на наших сторінках у Facebook та Instagram.
Довідково: Проєкт «Створення рецепції евакуації з багатофункціональними сервісами» реалізує БО «Мережа 100 відсотків життя» та суб-партнер РОО ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА» у партнерстві з Рівненською обласною державною адміністрацією, Кластером з питань управління та координації місцями компактного проживання внутрішньо переміщених осіб (СССМ Кластер), за фінансової підтримки Гуманітарного фонду для України / UHF.
Даний проєкт можливий завдяки стратегічному партнерству БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне», ГО «Агенції сталого розвитку міста», ГО «ЦЕНТРУ ІНТЕГРАЦІЇ», РОО ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА» та ГУ Національної соціальної сервісної служби в Рівненській області.
#ментор_змін
Коментарі