13-16 червня у Луцьку відбувся хакатон для молодіжних рад, які беруть участь у проєкті «Маю думку — участь для молодіжних рад».
36 учасників з трьох областей України та 100 учасників онлайн розробляли ініціативи для своїх громад та представляли свої напрацювання.
Проєкти стосуватимуться наступних тем:
▪️поширення принципів участі та демократії;
▪️покращення/створення нових інструментів участі молоді на місцях;
▪️проєкти які реалізовують участь молоді в громаді;
▪️проєкти, які використовують участь молоді як методологію;
▪️інтеграція молоді ВПО в життя громади;
▪️соціалізація вразливих верств населення в повноправне життя громади.
Програма хакатону була дуже насичена та ефективна. Учасники отримали змогу перейняти цікаві кейси від тренерів-фасилітаторів, поміркувати над темами дизайн змін та опанувати метод 4D, навчитися писати логіко-струкрутну матрицю та бюджет проєкту.
Своїми враженнями ділиться учасниця проєкту Анастасія Поліщук: «Для мене це були надзвичайно насичені дні. Я була в очікуванні хакатону, адже це був мій перший досвід. Найбільше сподобались люди, які мене оточували та дуже насичений формат, який не давав розслабитись. Організація на висоті. Можливо, були якісь незрозумілості в завданнях, проте їх одразу пояснювали. Але так, це був дуже класний досвід і знайомства.»
У результаті проведеного хакатону на пітчингу було запропоновано молодіжними радами 12 розроблених ініціатив, усі з яких будуть підтримані в рамках проєкту.
Значну роль у розробці ініціатив отримали ментори. Саме вони допомагали та підбадьорювали учасників для досягнення кращих результатів.
Ментор Олександр Туз розповідає: «Враження я отримав дуже різноманітні, але в загальному - чудові! Спочатку я мав певні переживання, чи впораються молодіжні ради з усіма складнощами, які їх очікували. Проте перший та другий дні (а потім і наші робочі ночі) дали зрозуміти - впораємося! Представники на Хакатоні були достатньо вмотивованими, щоб так швидко створити маленьке “диво” - готову версію проєкту. А де їм бракувало знань - приходили на допомогу тренери, ментори та керівник проекту. Командна робота вийшла at it’s best.
Серед наших найяскравіших моментів - в пам’яті закарбувалися саме вищезгадані робочі ночі. Такі наші “робочі наради” тривали годинами та дуже динамічно просунули молодіжні ради в підготовці своїх проектних заявок. Саме в тих моментах я і зрозумів - можна вірити в перемогу!»
Реалізовуватись ідеї команд будуть протягом 4 місяців з 1 липня до 1 листопада. Про кожен з них розповімо на наших сторінках у соцмережах.
Цю публікацію розроблено за сприяння Норвезька рада у справах біженців в Україні (NRC) за підтримки за підтримки Міністерства Закордонних справ Норвегії.
Зміст цієї публікації жодною мірою не відображає офіційну точку зору Норвезької ради у справах біженців та Міністерства Закордонних справ Норвегії.” Міністерство Закордонних справ Норвегії не несе відповідальності за будь-яке використання інформації, що міститься в цій публікації.
Коментарі