bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

В Гримайлівській громаді представили Програму щодо інтеграції переселенців та розвитку громади
08.06.2023

Експерти Центру «Доброчин» представили Програму короткострокових та перспективних дій щодо інтеграції переселенців Гримайлівської територіальної громади на робочій зустрічі, яка пройшла 08 червня 2023 року в Гримайлові.

Дана Програма була напрацьована як результат фасилітованої зустрічі у форматі «Ідеатон» та робочих зустрічей спільно з депутатами, працівниками місцевої ради, старостами, представниками із числа вимушено-перемішених осіб та громадського сектору.

Гримайлівська територіальна громада на Тернопільщині прихистила чимало вимушених переселенців. Більшість з них позбавлені можливості повернутися до своїх домівок через руйнування чи пошкодження будівель, знаходження житла в зоні бойових дій і постійних обстрілів, або на території, що окупована. За неофіційними даними, на території Гримайлівської громади від війни рятувалися понад тисячу ВПО.

Ще до початку широкомасштабного вторгнення громада не була позбавлена низки проблемних питань соціально-економічного та демографічного характеру, а з початку агресії ці питання та процеси постали значно гостріше. Це і інфраструктурні питання, складнощі з фінансуванням, питання забезпечення житлом, робочими місцями та кваліфікованими кадрами, доступ до освіти, медичного обслуговування, психологічної реабілітації, культурної та соціальної реінтеграції, тощо.  Але громада докладає всіх зусиль для допомоги, адаптації та максимально дружньої інтеграції вимушених переселенців в усіх сферах життєдіяльності, зосереджуючись на пошуку інноваційних рішень актуальних соціальних, економічних, безпекових та гуманітарних проблем громади.

І волонтери, і місцеві мешканці, і органи місцевого самоврядування Гримайлівської ОТГ, і громадські організації продовжують надавати підтримку ВПО щодо забезпечення базових потреб. Звісно, значно відчувається обмеженість місцевих гуманітарних ресурсів, завантаженість соціальної інфраструктури, збільшення витрат з місцевого бюджету, зростання конкуренції на ринку праці, що є в тергромаді доволі обмеженим. Ці та інші обставини можуть ставати каталізаторами соціальної напруги, відтак потребують постійного спостереження та реагування, роботи як в напрямку попередження негативних тенденцій, так і напрацювань задля розвитку.

Одним із інтеграційних кроків громади для внутрішньо переміщених осіб є розширення діючих місцевих програм на мешканців-ВПО, з урахуванням наявних можливостей громади та ресурсних тенденцій, з відповідним переглядом обсягів їх фінансування.

Важливо запроваджувати перехід від первинної соціальної адаптації до розвитку потенціалу та посилення спроможностей, що полегшить процес інтеграції ВПО та розвиток соціальної згуртованості. Підвищується самодостатність ВПО, їх соціальна стійкість, економічна активність та бажання спільно будувати міцну громаду.

Захід проводиться в рамках проєкту «Сприяння сталій інтеграції ВПО до життя в громаді» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження», програма «Демократія та належне врядування». 

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.