bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Український наступ у російському інфополі: результати моніторингу ППЛ за квітень 2023 року
26.05.2023

«Весняний наступ України – ймовірна смертельна пастка для США і НАТО. Розсудливішим кроком було б просувати переговори з росіянами». «Та й узагалі – Україна не має ні сил, ні засобів для контрнаступу. Тому Вашингтон допустив витік даних, аби таким чином зняти з себе відповідальність за можливий провал ЗСУ». 

Подібного змісту маніпулятивні повідомлення про контрнаступ українських військ були топовою темою прокремлівських пропагандистів минулого місяця. Росіяни хотіли посіяти серед українців розчарування в армії та зневіру в перемозі. 

Такі висновки зробили експерти Платформи прав людини у квітні, здійснюючи щомісячний моніторинг дотримання в Україні цифрових прав під час воєнного стану. Результати моніторингу представлені в аналітичному звіті «Війна у цифровому вимірі та права людини» за квітень 2023 року.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ЗВІТ

Загалом було зафіксовано 173 дезінформаційних повідомлення на 14 тем. 

Також минулого місяця аналітики ППЛ виявили:

  • •  майже 24 мільйони кібератак і більше 10 тисяч фішингових нападів на державний сектор;
  • •  10 шахрайських схем, які використовували хакери в інтернеті для викрадення в українців інформації або грошей; 
  • •  59 вироків у кримінальних справах, які безпосередньо стосуються питань свободи вираження поглядів.

Крім того, автори звіту дослідили проблеми блокування веб-ресурсів, захисту персональних даних, проаналізували запити на отримання інформації, направлені через сайт «Доступ до правди», та виявили неправомірні відмови у наданні публічних даних. 

 

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.