Завдяки постійному зростанню технологій та доступності Інтернету, онлайн-ігри стали не лише популярним видом розваги, але й серйозною платформою для кіберзлочинів. Шахраї, хакери та злочинні елементи знаходять нові шляхи для злому ігрових систем, крадіжки облікових записів гравців та використання їх для незаконних дій. Багато онлайн-ігор також стали місцем для психологічного насильства, зокрема, шантажу, булінгу та експлуатації дітей і молоді.
Та в чому ж найбільша проблема? В замовчуванні, в незнанні і нерозумінні важливості розголосу.
Проте французький режисер, автор документального фільму Ісмаель Жоффруа Шандуті зміг віднайти спосіб викрити такі важливі теми як питання пам’яті, віртуальності, технологій та просторів між світами і словами.
Свотинг тісно пов’язаний з персональними даними, оскільки зловмисники знаходять і використовують особисту інформацію про жертву, щоб здійснити свій напад.
Тому тема свотинг-атак стала особливо актуальною і привертає все більше уваги як в суспільстві, так і в кіноіндустрії.
Саме тому, 19 травня, в рамках наукового гуртка та кіноклубу кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства відбувся онлайн-показ фільму «Пранкнули», режисера Ісмаеля Жоффруа Шандуті, який унікально поєднує реальний світ з кіберпростором, розкриваючи тему кібернасильства з нової перспективи.
Головною метою заходу було освітлення важливої теми для молоді, хоча цільовою аудиторією є також батьки і вчителі.
“Пояснити, як знайти захист в кіберпросторі, як уникнути небезпечних ситуацій або що робити, якщо виникла небезпека, порахувати кроки щодо захисту”, - висвітленню цих питань присвятила модерацію Наталія Аляб’єва, експертка з прав людини, доцентка кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства, керівниця кіноклубу факультета міжнародних відносин Національного авіаційного університету.
Онлайн-показ дійсно набув великого значення, адже під час перегляду студенти наукового гуртка НАУ та організатори події мали можливість вести активну дискусію, коментувати, розказувати про свій досвід та ділитися корисною інформацією один з одним.
Здобувачі освіти залишили свої відгуки після перегляду фільму. На основі цих реакцій, можна ще раз наголосити на тому, що “режисеру дійсно вдалося створити напружену атмосферу, показати реальний вплив кіберзлочинців на життя людей, вийшло спробувати зануритися в світ хакерів та розкрити їхні дії”. Важливо підкреслити і той факт, що “фільм не тільки викликає сильні емоції, але й пробуджує нашу свідомість, підкреслює важливість захищати власну інформацію і дані”.
Запрошений експерт Григорій Курачицький відзначив, що “документальне кіно має важливий вплив на людей. Для молоді, яка є нашим майбутнім, зараз, як ніколи, важливі питання захисту від кібернасильства”.
Це вкотре показує, що навіть документальні фільми можуть стати каталізаторами змін у суспільстві. Кінострічки можуть не лише просвітлювати та інформувати людей, але і впливати на колективну свідомість, спонукаючи до змін та покращень у світі.
Цей жанр надає можливість глибше досліджувати та розкривати різні аспекти цього важливого соціального явища, висвітлюючи реальні випадки кібернасильства, досліджуючи його причини та наслідки, а також розкриваючи зусилля для боротьби з ним.
Організатори події вдячні за експертну оцінку і участь в дискусії Григорію Курачицькому, голові правління ГО «Приазовська правозахисна група», а також за співпрацю та допомогу у наданні платформи для проведення даного показу Ользі Широковій-Мурараш, доцентці кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства, керівниці наукового гуртка Національного авіаційного університету.
Чекайте на нові анонси майбутніх онлайн-показів.
#docuclub
#docuclub #docu_показ
#Приазовська правозахисна група
Факультет міжнародних відносин в соц.мережах:
Instagram: https://instagram.com/fmv_nau?igshid=MmJiY2I4NDBkZg==
Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100063573697157
Матеріал підготувала Софія Шиян.
Автор фото Наталія Аляб’єва
Дисклеймер
Мережа DOCU/CLUB фінансується Посольством Швеції в Україні, Національним фондом на підтримку демократії (NED) та Fondation de France.
Думки, висновки чи рекомендації належать автор(к)ам та упорядникам/-цям цієї публікації та не обов’язково відбивають погляди урядів чи благодійних організацій цих країн. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автор(к)и та упорядники/-ці.
Коментарі