bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

У Рівному громадськість вчиться якісної співпраці з владою
01.05.2023

20 представників громадських, благодійних організацій та волонтерських ініціатив Рівненщини розпочали навчання у Школі менторів адвокаційного супроводу ОПОРИ. Протягом двох днів, 29 та 30 квітня, учасники мали змогу довідатися про трансформацію органів місцевого самоврядування в умовах воєнного стану і яким чином можна налагодити співпрацю із представниками влади.

Усіма тонкощами, пов’язаними із питаннями місцевого самоврядування, із учасниками Школи протягом двох днів ділився Олександр Солонтай, громадський діяч, експерт Інституту Політичної Освіти, засновник та перший Голова ВМГО «Фундація регіональних ініціатив». Велику увагу тренер приділив питанням адвокаційних можливостей для громадськості впливати на рішення органів місцевого самоврядування.

«Навіть в умовах мирного стану громадським діячам важко домогтися впливу та захисту інтересів громадськості. В умовах воєнного стану ситуація надзвичайно ускладнилася, адже децентралізація триває, але є суттєві особливості в роботі місцевого самоврядування»,  каже Олександр, і додає:

«Окрім змін у повноваженнях та правилах роботи, громадськості слід враховувати посилений розвиток громадянського суспільства, а саме волонтерства, організацій переселенців, активну участь підприємців у громадському житті, ветеранський рух, а також трансформацію сталих ГО в умовах війни. Інклюзивні підходи в самоврядуванні та громаді мають одночасно застосовувати і чиновники, і активісти».

Олександр наголошує, що без людей для людей нічого не можна робити, бо це не дасть результату. Тож люди мають відчувати співдотичність до того, що відбувається у громаді.  Разом з тим, людям важливо чітко усвідомлювати, що має робити влада, а що – люди самі можуть вирішити. Якщо ж певне питання має бути вирішене на рівні громади, то треба визначити, до кого з цим питанням звертатися – до ради, виконкому чи голови громади. Громадському сектору важливо комунікувати із представниками місцевої влади – це дуже корисно для подальшої адвокаційної кампанії. Це може бути як і зустріч “за кавою”, так і запрошення представників влади на свої заходи.

 

 «За останні півроку я відвідала багато громад Рівненщини та помітила , що кожна з них має свої власні потреби та пріоритети, які залежать від розвитку, місця розташування та економічного стану. Ці потреби можуть бути дуже різними, від інфраструктури та підтримки малого бізнесу до медичних та освітніх послуг

Щоб успішно співпрацювати з громадою та задовольнити її потреби, необхідно вивчати та аналізувати їх. Це можна зробити через опитування , громадські слухання та інші форми взаємодії з мешканцями. Також важливо мати відкрите та прозоре спілкування з громадою та регулярно звітувати про виконання рішень та проектів», – ділиться рефлексіями після заходу Тетяна Шульга, старша соціальна працівниця (кейс-менеджерка) БФ «Рокада».

Тетяна повідомляє, що долучилася до Школи, щоб урізноманітнити свою діяльність, не змінюючи сферу, щоб структурувати власний досвід і знання, щоб отримати навички передавати знання і розвивати інших.

Повний цикл навчання у Школі менторів охоплює п’ять тематичних блоків, наступний – буде присвячений питанням інструментів конструктивної роботи з конфліктом та основам діалогового підходу. Мета школи менторів адвокаційного супроводу – вдосконалили компетенції представників неурядового сектору, щоб вони могли легко долати конфлікти та конструктивно взаємодіяти з органами влади. Після завершення навчання обрані учасники зможуть отримати фінансування та індивідуальні експертні консультації для розробки довгострокових рішень, спрямованих на подолання наслідків війни, у співпраці з владою та мешканцями громади.

ОПОРА продовжує набір на другу хвилю, яка відбудеться у червні у місті Сарни, ознайомитися із детальним графіком проведення можна тут. Туди запрошуємо представників із Сарненського, Вараського районів та Березнівської громади. Зареєструватися можна за посиланням: https://forms.gle/Ptqsu2dSing4ViqA7Відбір буде відбуватися за результатами заповнення анкети. Всім, хто відгукнеться, повідомимо про результати відбору.

Довідково: Проєкт «Створення рецепції евакуації з багатофункціональними сервісами» реалізує БО «Мережа 100 відсотків життя» та суб-партнер РОО ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА»  у партнерстві з Рівненською обласною державною адміністрацією, Кластером з питань управління та координації місцями компактного проживання внутрішньо переміщених осіб (СССМ Кластер), за фінансової підтримки Гуманітарного фонду для України / UHF.

Даний проєкт можливий завдяки стратегічному партнерству БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне», ГО «Агенції сталого розвитку міста», ГО «ЦЕНТРУ ІНТЕГРАЦІЇ», РОО ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА» та ГУ Національної соціальної сервісної служби в Рівненській

Контакти

  • Мирослава Клічук
  • комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області
  •  [email protected]

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.