bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Представлено модель соціальної відповідальності для компаній у воєнні часи
19.04.2023

13.04 у Києві, CSR Ukraine, Центр “Розвиток КСВ” представив 5-тикомпоненту модель соціальної відповідальності під час війни. Ця модель вперше фіксує досвід компаній в Україні після повномасштабного вторгнення, та може використовуватися іншими компаніями у світі під час конфліктів та стихійних лих. Вона складається з основних пріоритетів, в які українські компанії  інвестували або мали інвестувати під час війни, а саме: безперервність бізнесу, безпека людей, армія, партнерство і місцеві громади. 

Марина Саприкіна, експертка з корпоративної соціальної відповідальності та розробниця моделі, засвідчує: “Ми в Центрі “Розвиток КСВ” проаналізували різноманітні керівництва, розроблені міжнародними організаціями. Після цього прийшло розуміння, що не вистачає практичної моделі, яка підсумує реальний досвід і потреби компаній в Україні після повномасштабного вторгнення - так з’явилася 5-тикомпонента модель соціальної відповідальності під час війни”. 

 

Модель соціальної відповідальності під час війни складається з п’яти компонентів: 

  1. Безперервність бізнесу: це підготовка компаній до кризових ситуацій, яка включає питання про співробітників та співробітниць компаній, бізнес-процеси та ресурси компаній.

  2. Безпека людей: цей компонент включає турботу компанії про фізичну та психологічну безпеку своїх співробітників й співробітниць та їх родин, включаючи інвестування в релокацію, підготовку укриттів та бомбосховищ, а також надання психологічної підтримки.

  3. Допомога армії: це допомога фінансами та іншими ресурсами, в тому числі патронат над окремими бригадами.

  4. Партнерство: цей компонент включає партнерства, які започаткували компанії в Україні з національними та місцевими органами влади, для яких працювали pro bono, сплати податків наперед, партнерства конкурентів у реалізації важливих ініціатив.

  5. Місцеві громади: це підтримка гуманітарних проєктів, співпраця з фондами та благодійними організаціями, підтримка внутрішньо переселених осіб. 

Модель соціальної відповідальності під час війни лягла в основу Індексу КСВ, який запущено в Україні та було представлено із моделлю соціальної відповідальності на КСВ сніданку за участі КСВ менеджерів міжнародних та українських компаній, серед яких Infopulse, Coca Cola, Bayer, Unilever, ПУМБ, та отримала схвальні відгуки. 

Надалі очікується, що модель буде представлена за кордоном для передачі важливого досвіду іншим компаніям, які працюють в конфліктних середовищах або після стихійних лих. Таким чином, досвід компаній України зробить свій внесок у підвищення життєстійкості компаній у світі. 

Марина Саприкіна - Голова правління CSR Ukraine, понад 10 років консультує компанії та проводить тренінги на тему корпоративної соціальної відповідальності. Міжнародна і національна консультантка та тренерка програми відповідального бізнесу REAP від UNIDO. Є сертифікованою експерткою з КСВ, Executive MBA (Sheffield) та експерткою з міжнародного стандарту із соціальної відповідальності ISO 26000. Засновниця UWE Hub та Дівчата STEM


CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» - експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими понад років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проєкти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів. Є національним партнером CSR Europe (Брюссель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). 

Контакти

  • Наталія Швець
  • [email protected] комунікаційна менеджерка CSR Ukraine (центр “Розвиток КСВ”)

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.