27 грудня 2022 року з ініціативи ГО «Громадська ініціатива Луганщини», за підтримки міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту «ВПО для громади: тягар чи ресурс» (програма «Демократична практика») у рамках заходів із запобігання та медіації конфліктів у громадах Хмельниччини, які приймають ВПО, відбувся незвичайний захід в форматі прес-туру «Луганська Кам’янецька».
На початок заходу експерти організації та представники департаменту масових комунікацій Луганської облдержадміністрації розповіли про його цілі.
На цей раз для налагодження комунікації між ВПО та громадами, а також профілактики конфліктів та створення позитивного інформаційного кейсу соціальної інтеграції ВПО до життя у новій територіальній громаді запрошено саме журналістів провідних телерадіокомпаній Хмельницької області: «Перший Подільський», «Суспільне Поділля», «ТВ7+», «33-й канал» та ТРК «Місто». Представники ЗМІ відвідали три локації та поспілкуватися з ВПО.
Способом налагодження комунікації та сферою спільних цінностей, які б об’єднували, обрано вирішення спільних проблем, як то: вирішення гуманітарних потреб та допомога ВПО, створення ВПО нових робочих місць, релокація бізнесу, розвиток громади, подолання негативних наслідків конфліктів.
Представники регіональних ЗМІ відвідали ВПО-хаб у с. Ружичанці, де завдяки підтримці Програми розвитку ООН відкрито підприємство з вирощування грибів. Ця економічна активність дасть змогу забезпечити робочими місцями та гідною оплатою праці ВПО та жителів громади.
Наступним пунктом заходу став гуманітарний штаб Гірської громади Луганської області у м. Хмельницькому (вул. Кам’янецька, 122). Він надає гуманітарну та консультаційну допомогу жителям Луганщини, які живуть на Хмельниччині, та покликаний знизити соціальне навантаження та напругу, що може виникати у середовищі ВПО.
Тут на питання журналістів відповіли голова Гірської міської ВЦА Олексій Бабченко, голова Хмельницької райдержадміністрації Анатолій Катеринчук та керівник регіонального осередку благодійного фонду «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» Сергій Яцковський.
Останнім пунктом, за списком, але не за значимістю, стало релоковане підприємство – кав’ярня «Coffee Panda» (вул. Кам’янецька, 54).
Її власник Валерій Воротінцев незважаючи на втрати та руйнування бізнесу у Сєвєродонецьку після його захоплення російськими окупантами наважився та зумів розпочати усе з чистого аркушу вже у Хмельницькому. Йому вдалося залучити підтримку гранту у рамках проекту «ЄРобота» та обласного центру зайнятості. У подальшому він сподівається розширити мережу закладів на Хмельниччині.
Організаційну підтримку для проведення заходу також надано Луганською та Хмельницькою обласними військовими адміністраціями та Хмельницькою обласною радою.
Захід проводиться ГО «Громадська ініціатива Луганщини» в рамках проєкту «ВПО для громади: тягар чи ресурс» за підтримки МФ «Відродження» (Програма «Демократична практика»).
Коментарі