bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

«Молода Просвіта» роздала гуманітарну допомогу у гірських громадах Прикарпаття

Внутрішньо переміщені сім’ї, які мешкають у гірських громадах Прикарпаття, отримали допомогу від Івано-Франківської обласної організації “Молода Просвіта”. Видачі відбулися у Делятинській, Печеніжинській, Яблунівській, Космацькій, Рожнятівській, Дубівській, Спаській, Перегінській, Вигодській, Витвицькій, Болехівській, Старобогородчанській, Дзвиняцькій, Солотвинській, Пасічнянській, Поляницькій та Верховинській громадах. Для переселенців закупили продуктові та побутові набори у рамках проєкту “Підтримка діяльності гуманітарного хабу “Молода Просвіта”, що реалізується завдяки ІСАР “Єднання” та фінансовій допомозі Європейського Союзу.

Також окремо у місті Долина організація роздала людям близько 75 кілограмів сухого молока. 

Ми переважно допомагаємо малим, віддаленим від обласного центру громадам, тому знаємо наскільки непросто довезти допомогу у гірські населені пункти, де зазвичай між селами велика відстань, а самі дороги не у найкращому стані. Але людей треба підтримати, бо сюди переїхало чимало сімей з гарячих точок, які зараз не мають ні роботи, ні свого дому”, - зазначила керівниця “Молодої Просвіти” Євгенія Бардяк.

Загалом у 17 громадах вдалося допомогти майже одній тисячі сімей. Частина з них живе безплатно у будинках місцевих мешканців, але є й ті, хто повернувся у батьківські хати. Так відновлює заново дім у селі Петранка Рожнятівської громади Тетяна, яка разом ще з двома сестрами повернулися на малу батьківщину з Миколаєва.

Я народилася у Петранці. Коли мені було два роки, батьки забрали нас на південь України. Навесні цього року сім’ями всі повернулися на Рожнятівщину. Як приїхали, то у хаті взагалі нічого не було. Зараз вже трохи обжилися, зробили з комори кухню і ванну кімнату. Вдалося облаштувати все на заощадження. Якраз гуманітарні пакунки допомагають нам не витрачати гроші на їжу чи гігієну, а вкладаємо їх у ремонти, тому нам дуже відчутно, коли є підтримка від організацій”, - розповіла переселенка з Миколаєва Тетяна. 

Під час поїздок відбуваються міні-опитування про потреби, аби далі шукати можливості їх закрити. В організації кажуть, що нагальними зараз є паливні брикети, дрова, ковдри, подушки, верхній теплий одяг, а також генератори для місць комплексного проживання внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

Молода Просвіта” продовжує роботу в гуманітарному напрямку. Найближчим часом у декількох містах розпочнуться видачі гарячого харчування для ВПО. Також громади можуть звернутися листом на електронну пошту організації [email protected] з проханням надати сухе молоко (фасування по 0,5 кг) для переселенців, яке буде доставлено впродовж грудня у достатній кількості.


Видачі гуманітарних пакунків здійснюються Івано-Франківською обласною організацією “Молода Просвіта” у рамках проєкту “Підтримка діяльності гуманітарного хабу “Молода Просвіта”, що реалізовується завдяки ІСАР “Єднання” та фінансовій підтримці Європейського Союзу.

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.