bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

ВПО з Луганщини: «Громада нам рада?». Відповідь Хмельницької влади – «Так!»

Сьогодні, 18 листопада, з ініціативи ГО “Громадська ініціатива Луганщини” та за підтримки міжнародного фонду “Відродження” в рамках проекту “ВПО для громади: тягар чи ресурс” (програма “Демократична практика”) та Луганської ОДА відбулась чергова зустріч у форматі “круглого столу” між ВПО з Луганщини та місцевою владою Хмельниччини під назвою “Громада нам рада?”.

           У заході взяли участь заступник голови Хмельницької ОДА Володимир Юр’єв; заступник голови обласної ради Валентин Соколюк; Юлія Сабій, керуюча справами виконкому Хмельницької міської ради; Сергій Черешня, директор обласного центру зайнятості; Заряна Попадіна, заступник голови Хмельницької РДА; представники Програми розвитку ООН та волонтерського руху, а також журналісти та громадськість.        

          Учасники обговорили проміжні результати співпраці органів влади, міжнародних донорів та організацій ВПО з Луганщини, перспективи та пріоритети подальшої діяльності.      

          «Ваша домівка не тільки Луганська область, а уся Україна! У Хмельницькій області на постійне проживання залишилась найбільша кількість переселенців. Тому дуже потрібна конструктивна комунікація, щоб розуміти виклики, з якими ви стикаєтесь. Розуміти, на чому акцентувати увагу», - звернувся до учасників заходу заступник голови Хмельницької облдержадміністрації Володимир Юр’єв.

            «Ми продовжуємо нашу боротьбу та підтримуємо людей, які були вимушені залишити свої домівки. З початку війни через обласний гуманітарний штаб допомогу отримали близько 45 000 осіб. Увесь цей час обласна рада координує діяльність комунальних закладів щодо забезпечення житлом ВПО. Зокрема, за рахунок обласного бюджету утримуються три МКП для маломобільних людей», - додав заступник голови обласної ради Валентин Соколюк.

            Тетяна Кіріллова, голова ГО “Громадська ініціатива Луганщини” запропонувала посилити координацію зусиль з місцевою владою щодо обміну інформацією та ресурсами, доопрацювати регіональну нормативну базу та більш чітко визначити в ній положення стосовно адаптації ВПО на Хмельниччині.

          Слід відзначити, на сьогодні на Хмельниччині зареєстровано понад вісім тисяч переселенців з Луганщини, з них понад три тисячі у самому Хмельницькому. 24 % з них - це люди пенсійного віку, 50 % - працездатні особи.

           В рамках заходу було вручено сертифікат на підтримку професійної діяльності переможниці конкурсу журналістів-переселенців кореспондентці телеканалу «Freedom» Анастасії Волковій.

           За підсумками обговорення прийнято резолюцію «круглого столу». З боку органів влади ініціативи підтримують Хмельницька обласна державна адміністрація та обласна рада, Хмельницька міська рада, Хмельницький обласний центр зайнятості, Хмельницька районна державна адміністрація.

 

#IRF

 

    Конкурс проводиться ГО «Громадська ініціатива Луганщини» в рамках проєкту «ВПО для громади: тягар чи ресурс» за підтримки  МФ «Відродження» (Програма «Демократична практика»). 

 

Контакти

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.