Відбулась чергова інформаційно-просвітницька та гуманітарна зустріч самоорганізованих спільнот та представників родин ВПО, які проживають на Тернопільщині. Захід відбувся завдяки волонтерській і гуманітарній підтримці @Благодійний Фонд ” За Луганщину ” (http://surl.li/cxhtf) та партнерів.
Під час заходу, 5 вересня 2022 р, його учасники мали вільну змогу поспілкуватись із парламентарями @Максим Ткаченко & @Сергей Козирь & @Ivan Kalaur, отримати консультаційну підтримку від них та заступника голови @Тернопільська обласна рада @Ігор Сопель, запрошених представників підрозділів @Український Соціальний Захист, наших активістів.
Для наших спільнот важливо, щоб особи та громади, що постраждали від агресії ядерного Кремля, знали свої права, були обізнаними щодо допомоги, на яку мають право, а також мали доступ до інформації та брали участь у прийнятті важливих для них рішень.
Крім того, спільність нашого підходу базується в орієнтації гуманітарної допомоги не “споживачам”, а людям із ВПО, які активно сприяють адвокації громадських ініціатив та приймають участь в заходах наших проєктів, сприяють ідентифікації зрадників та «ждунів», засуджують і протидіють окупації українських громад.
Парламентар і доброчинець Максим Ткаченко висловив відкриту підтримку «Меморандуму про заснування партнерства і співпраці у сфері підтримки вразливих спільнот» та розвитку антикризового #МайданчикCтійкості (#ЦентрСтійкості) нашої коаліції - як просвітницького ХАБу громадської активності, стійкості та вдосконалення адвокаційних можливостей лідерів спільнот ВПО у прийнятті рішень згідно засад доброго врядування. Центру стійкості. В свою чергу, наша мережа осередків громадської активності зацікавлена у долученні до всеукраїнської спільноти підтримки ВПО, над створенням якої працює команда вже наших партнерів.
Відрадно, що ще одним спільним напрямком нашого партнерства стане не тільки інформаційно-консультативна співпраця. Партнери висловили згоду у спільному розвитку, прийнятті і впровадженні стандартів обліку та контролю гуманітарної допомоги, інших формах волонтерства.
Приємно, що до заходу долучились і отримали підтримку координатори спільноти ВПО із #Рубіжне - Ольга Феленко & Анна Харчук. Маємо добрі сподівання, що і в подальшому, ми зможемо координувати і синхронізувати свої зусилля для порозуміння і співпраці у тернопільських громадах.
Чергова зустріч із нашими добрими друзями із Благодійного фонду «За Луганщину» (хоча, як і #СтійкістьДляГромад, цей ОГС підтримує не тільки переселенців, і не тільки із Східного Донбасу) зі згоди @Комітет ВРУ з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій, нацменшин і міжнаціональних відносин та із запрошенням представників ОГС, бізнесу, місцевих влад, комунальних та урядових інституцій регіону, відбудеться наступного тижня (зголошуйтесь вподобайками і поширенням цього посту, і Ви будете додатково і особисто повідомлені про час, місце та програму заходу).
Тема он- та оф-лайн заходу у форматі «круглого столу» передбачає обговорення можливостей і «вузьких місць» у запропонованих експертами мережі Центрів Стійкості шляхах та інструментах покращення умов проживання переселенців в громадах Тернопілля, координації просвітницьких та інформаційних політик, залученні садово-городніх кооперативів (не використовуваних господарями дачних участків) для тимчасового проживання ВПО тощо. Зацікавлених – прохання зголошуватись в коментарях до посту але краще – у месенджер (приватне повідомлення) партнерів нашої спільноти.
За можливості на заході буде організовано діалог про можливості та інструментарій стійкості та проблематики вразливих спільнот, ресурсне забезпечення правової підтримки ВПО, просвіти у сфері психосоціальної, інформаційної та цифрової безпеки, що є актуальними задля соціалізації переселенців.
Коаліція #СтійкістьДляГромад зацікавлена щоб оф-лайн майданчик заходу відбувся на базі безпечного (безпосередня близькість до бомбосховища) та вже готового до роботи приміщення #ЦентрСтійкості від Тернопільський національний педагогічний університет ім.Володимира Гнатюка & Волонтерський центр ТНПУ. Це важливо, бо саме ВЦ ТНПУ є одним із 15 волонтерських штабів надання гуманітарної допомоги, визнаним міською владою Тернополі: https://ternopilcity.gov.ua/news/58671.html.
Довідково: із звітом про попереднє заходи за участю коаліції #СтійкістьДляГромад (комунікаційний майданчик – @СвоїНаТернопільщині) можна ознайомитись за посиланням - https://www.facebook.com/groups/svoiteren/permalink/1126710584944167, у тексті якого можна найти джерела на інші (і так весь ланцюжок сфокусованих повідомлень про заходи #СтійкістьДляГромад і #ЦентрСтійкості).
#Партнерство #СтійкістьДляГромад #ВПО #ВразливіСпільноти #Співпраця #МодульнеЛідерство #Переселенці #resilience
Коментарі