До Міжнародного дня дівчат в ІКТ, 28 квітня Центр «Розвиток КСВ» та ініціатива Дівчата STEM провели онлайн-зустріч «Бути в ІТ ніколи не пізно». Мета зустрічі — розповісти усім дівчатам та жінкам, які зацікавлені навчанням та кар’єрою в ІТ про актуальні можливості навчальних програм та поспілкуватися з жінками, які вже будують ІТ-кар’єру. На зустрічі про можливості для дівчат в ІКТ та свої історії успіху представляли Оксана Зоря, Project Coordinator компанії ELEKS, Ірина Ворніческу, Продакт менеджерка у Projector та Поліна Гілл, iOS розробниця компанії UPtech.
Після зустрічі зі спеціалістками, ініціатива Дівчата STEM ділиться з вами підбірками книг, інтернет-ресурсів, курсів, тощо, які можуть допомогти почати свій шлях в ІТ-галузі або розширити свої знання в обраній сфері.
Професійні рекомендації для Project-менеджерів/ок від Оксани Зорі:
На зустрічі ж Project Coordinator компанії ELEKS Оксана Зоря розповіла на зустрічі про те, як розпочинати навчання і подальшу кар’єру в ІТ після здобуття середньої освіти.
«Неможливість потрапити в велику компанію дівчині бізнес-аналітикині чи Project менеджерці без досвіду — це міф. Варто починати з малого, проходити курси на базі компаній, багато вчитися та читати. Навіть відсутність технічної освіти не може стати перешкодою, якщо ви готові старанно працювати», — поділилася своїм досвідом Оксана Зоря.
Книги:
Ріта Малкехі (Rita Mulcahy) «PMP Exam Prep» — книга з прикладами запитань, вправ, що спонукають до роздумів, а також важливі поради щодо економії часу, та допоможе вам скласти іспит PMP з першої спроби. Посилання на amazon — https://bit.ly/3LNsUPM
Гайд знань проджект менеджменту (A Guide to the Project Management Body of Knowledge (PMBOK® Guide)) від профільного інституту — Project Management Institute. Посилання на книгу — https://bit.ly/3MRpKdG
Коментар від Оксани Зоря:
«Остання рекомендація підходить для людей з досвідом в цій сфері. Крім профільної літератури, я рекомендую прочитати більше про комунікацію з людьми. Так як ледь не найбільшу частину часу забирає спілкування з клієнтами та командою, то я б радила просто для себе прочитати наступне: Тел Рез, Кріс Восс «Ніколи не йдіть на компроміс. Техніка ефективних переговорів» та Томас Еріксон «В оточенні ідіотів».
Серед онлайн-курсів пані Оксана зазначає про будь-які курси на Udemy чи Coursera. Одним з таких є — PMP Certification Exam Prep Course 35 PDU Contact Hours/PDU. А також Telegram-канал з матеріалами від спеціалістів/ок та цікавими івентами: https://t.me/themanagerblog.
Встигайте навчатися — рекомендації для освіти від Ірини Ворніческу:
Ірина Ворніческу, Product-менеджерка онлайн-інституту Projector, на зустрічі надала практичні поради для тих, хто хоче змінити професію на користь ІТ вже сьогодні.
«Для того, щоб змінити професії обов’язково потрібне навчання. Це може бути як і курси Projector, так і класичні університети. Проте, окрім розвитку hard та soft навичок, рекомендую звернути увагу на вивчення англійської. Можливо, вам зараз здається, що сьогодні не той час, коли потрібно вкладати свої сили в це, але є речі, які потім відгукнуться вам багато разів», — Ірина Ворніческу.
Корисні статті для початківця:
1. 5 софт-скілів, які потрібні дизайнеру — читати
2. Хто такий продакт маркетолог — читати
3. Навчитися навчатись: як обрати фахові курси — читати
4. 10 тис. годин, 6 порад. Як увійти у Data Science і не втекти у паніці — читати
5. Керувати хаосом командної роботи. Чим займається проєктний менеджер в IT та як ним стати (курси, поради, книжки) — читати
6. Do you speak human language? Або хто такий NLP інженер та чим він займається — читати
Крім того Ірина залишила посилання на гайди по курсах UI дизайн в Projector: гайд по курсах та UX-дизайн в Projector: гайд по курсах.
Також залишаємо посилання на сайт Projector, а також соцмережі (Telegram, Instagram, Viber, YouTube).
Шукаю роботу в IT — рекомендації для дівчат від Поліни Гілл:
На зустрічі Поліна Гілл, iOS розробниця компанії UPtech, поділилася власною історією успіху в ІКТ.
«Інколи люди дивуються чим я займаюсь, проте це єдина незвичайна реакція суспільства на той факт, що я розробниця. Закликаю дівчат не звертати на це увагу, шукати вакансії в LinkedIn або на спеціальних ІТ-сайтах та подаватися, адже жінок в ІКТ має стати більше!», — підсумувала Поліна Гілл.
Серед спеціальних ІТ-сайтів розробниця зазначає:
Також Поліна залишила список курсів, які варто розглянути:
Програмування мовою Swift (Programming in Swift: Fundamentals) — https://bit.ly/3OUnBzP
Курс від Стенфордського університету про розробку додатків для iOS (Developing Applications for iOS using SwiftUI) — https://stanford.io/3OX9t8P
Інший курс для програмування Swift — https://bit.ly/3ye5f7c
Програмування Swift для початківців — https://bit.ly/37dy2gP
Курс на Coursera про вступ до програмування Swift — https://bit.ly/39vcCMV
Також Поліна Гілл залишила книжкові рекомендації для майбутніх розробниць:
Джоєл Сполскі (Joel Spolsky) «Джоєл про програмне забезпечення» («Joel on software»);
Роберт С. Мартін (Robert C. Martin) «Чистий кодер: Кодекс поведінки для професіоналів» («The Clean Coder: A Code of Conduct for Professional»);
Еліяху М. Голдратт (Eliyahu M. Goldratt) «Ціль» («The Goal»).
На зустрічі учасниці мали змогу запитати у спікерок про навчальні та кар’єрні можливості, які може запропонувати ІТ-сфера у сьогоднішній вимушеній нестабільній ситуації для багатьох українок. Крім того, спікерки підготували підбірки корисних лінків для учасниць, які доєдналися до зустрічі.
Самі учасниці залишили позитивний зворотній зв’язок про зустріч. Дівчата зацікавились інформацією про курси від Projector, дізналися більше про діяльність IT-менеджера та отримали практичні поради для молоді щодо реалізації себе в ІТ галузі.
Дізнаватися більше про можливості для дівчат в STEM можна на нашій сторінці у Facebook та на сайті.
Детальна інформація: Юлія Мазурок, [email protected]
*STEM – це акронім, який означає науку (Science), технології (Technology), інженерію (Engineering) та математику (Mathematics).
Міжнародний день дівчат в ІКТ (інформаційно-комунікаційні технології) – це глобальна ініціатива, спрямована на їх до навчання і побудови кар’єри в сфері ІКТ. Свято відзначається щорічно в підвищення обізнаності серед дівчат і молодих жінок про важливість цифрових навичок та заохочення 4-й четвер квітня.
Міжнародний день дівчат в ІКТ (інформаційно-комунікаційних технологіях) – це глобальна ініціатива, спрямована на підвищення обізнаності серед дівчат і молодих жінок про важливість цифрових навичок та заохочення їх до навчання і побудови кар’єри в сфері ІКТ. Свято відзначається щорічно в 4-й четвер квітня.
CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проєкти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSREurope (Брюссель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). www.csr-ukraine.org
#ДівчатаSTEM – це спільнота активних дівчат та філіалів в школах та університетах України (надалі – Спільнота), що об’єднуються з метою більшого залучення та збільшення кількості дівчат до STEM-напрямів (наука, технології, інженерія, математика). Наразі у Спільноті 98 філіалів. Детальніше про проєкти в рамках ініціативи ДівчатаSTEM на Facebook та Instagram.
Коментарі