Хоч компанії активно розвивають напрям корпоративної соціальної відповідальності, а на ринку праці спостерігається дефіцит кадрів, існує багато тих, хто дискримінує військовий досвід кандидатів й через це відмовляє у працевлаштуванні. Зокрема, 32% ветеранів, яким довелося шукати роботу після військової служби, відчували небажання роботодавців наймати їх через їхній статус (за даними дослідження, проведеного у рамках Програми реінтеграції ветеранів IREX).
Проєкт «Робота для ветерана є!» необхідний, аби показати іншим, що військовий досвід не повинен бути мотивом для дискримінації, а мати в команді учасників бойових дій — це не величезний ризик чи додаткові проблеми, а честь.
«Наразі існує приблизно 760 організацій та проєктів, що допомагають ветеранам у пошуку роботи та перекваліфікації (за даними єдиної бази ініціатив для ветеранів «Без броні»), але тих, які фокусуються на зміні ставлення роботодавців до учасників бойових дій, немає. У той час, як працевлаштування учасників бойових дій — проблема обох сторін, і однобічні ініціативи не можуть її вирішити. Тому ми вирішили реалізувати цей проєкт, аби поспілкуватися і з ветеранами АТО/ООС, і з компаніями, які вже працевлаштовують екскомбатантів, й дослідити наявні стереотипи та упередження, аби в результаті розширити кількість можливостей, доступних учасникам бойових дій.»
Анна Мазур, засновниця та виконавча директорка кар’єрного порталу Happy Monday та ГО «Професіонали майбутнього»
У «Робота для ветерана є!» взяли участь понад 70 компаній та понад 80 ветеранів АТО.
В результаті це дозволило реалізувати ряд важливих активностей, які будуть корисні для роботодавців:
відзняти відеоісторії та випустити статті-кейси, де компанії поділились успішним досвідом працевлаштування ветеранів АТО/ООС до своїх команд;
запустити спеціальну позначку «Беру героя на роботу!» при публікації вакансії на порталі Happy Monday;
провести опитування серед роботодавців, аби зрозуміти, які переваги найму ветеранів АТО/ООС вони бачать, чому досі не працевлаштовують екскомбатантів, хоча фактично відкриті до цього та що їх насторожує у співпраці з ветеранами;
провести опитування серед екскомбатантів, аби виявити, з якими упередженнями вони вже зіштовхувалися в процесі пошуку роботи, чому вирішують не повертатись на попереднє місце робити після демобілізації і на що вони звертають увагу при виборі роботодавця.
Ознайомитись з ними можна на лендингу проєкту за посиланням: https://bit.ly/3EFTrtC Також на сайті є можливість доєднатися до числа компаній, що готові наймати учасників бойових дій.
Для ветеранів АТО/ООС випустили порадник, який допоможе інтегрувати військовий досвід у цивільну кар’єру, та зібрали базу компаній, відкритих до екскомбатантів: https://bit.ly/3JtQm3G
Команда проєкту закликає разом надихати інших роботодавців підтримувати ветеранів АТО, а не дискримінувати їх!
Коментарі