bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

МПР координує партнерство низових організацій із 12 країн Східної Європи та Центральної Азії
23.12.2021

Мережа правового розвитку (МПР) на початку 2020 року доєдналася до міжнародної Мережі посилення правових можливостей (Legal Empowerment Network, LEN), яку об’єднує організація  Наматі (Namati). МПР стала регіональним хабом LEN у Східній Європі та Центральній Азії та координує роботу партнерства низових організацій із 12 країн, що працюють задля розширення правових можливостей. Наприкінці осені пройшли перші консультації регіонального партнерства, які допомогли виявити спільні вектори руху та сформувати план дій на наступний 2022 рік.

На фото: старший радник Мережі посилення правових можливостей Марлон Мануель (Marlon Manuel).

«Ми даємо свободу вибору членам нашої Мережі, на чому їм зосередитись. Але у нас є кілька сфер діяльності, які спільні для усієї Мережі – це навчання, розвиток спільноти та адвокація. У кожної країни – різний контекст, але виклики – подібні, ми можемо ділитися провідними практиками, діяти разом від регіонального рівня до глобального, щоб впливати на формування порядку денного для правозахисної спільноти. Ми сподіваємось, що 2022 рік стане кращим для всіх нас. Ми шукаємо, як наша діяльність може зміцнити мережу на всіх рівнях – від особистості, організації до, загалом, спільноти. Одним із інструментів такого зміцнення може стати навчання онлайн. Ми вже маємо розроблені програми із розширення правових можливостей, лідерства, екологічної справедливості. Ми також готуємо онлайн-курс із захисту та безпеки. Коли у нас на заході присутні представники різних країн, питання безпеки завжди є важливим», – зауважив старший радник Мережі посилення правових можливостей Марлон Мануель (Marlon Manuel).

Довідково: до партнерства у Східній Європі та Центральній Азії увійшли 20 організацій із Північної Македонії, Молдови, Албанії, Грузії, Угорщини, Вірменії, Киргизстану, України, Узбекистану, Казахстану, Туркменістану та Таджикистану.

Найбільше представників/иць партнерства хвилюють такі теми: визнання та підтримка параюристів, екологічна справедливість, фінансова стійкість діяльності із удосконалення доступу до правосуддя і посилення правових можливостей, організаційний розвиток, збір та використання даних.

Над чим же працюватиме партнерство у Східній Європі та Центральній Азії у 2022 році?

На фото: виконавчий директор Мережі правового розвитку Євген Полтенко

«Наше об’єднання, рух базується на активності наших членів, тому нам буде дуже важливо знати запит організацій щодо фокусу нашої роботи. Ми плануємо більш глибоко вивчити цей запит, ситуацію в наших країнах, які об’єднує Регіональне партнерство. Одним із пріоритетів є також розширення Мережі, залучення нових членів та їхнє активне включення до роботи Регіонального партнерства, розвиток лідерського потенціалу членських організацій.

Також необхідно обмінюватися інформацією, історіями не лише успіху, а й невдач, щоб усе це врахувати у своїй роботі. Як практичне рішення, ми пропонуємо запустити періодичний дайджест, який допоможе нам обмінюватися цією інформацією в межах нашого партнерства», – розповів виконавчий директор Мережі правового розвитку Євген Полтенко.

У сфері навчання розглядають можливість використання досвіду Київської програми посилення правових можливостей (Kyiv Legal Empowerment Practical Program, Kyiv LEPP), де команди із різних країн дизайнують ідеї у сфері доступу до правосуддя. Вже третій рік поспіль у цій програмі беруть участь команди з Киргизстану. 

На фото: Менеджерка проєктів Української фундації правової допомоги Катерина Єрошенко

«Тобто ми можемо спиратися на попередній досвід, думати над проблемами і над стратегічним розвитком як організацій-лідерів, так і регіону. Ця програма (ред. – Kyiv Legal Empowerment Practical Program) дозволяє не лише адвокатувати певні рішення, а й розвивати організації, які беруть участь, учасників, лідерів, які можуть пройти навчання і стати менторами для команд. Тому ця програма працює на межі адвокації та навчання», – зазначила представниця партнерства від України, Менеджерка проєктів Української фундації правової допомоги Катерина Єрошенко. 

Інший перспективний напрямок діяльності – створення школи параюристів, адже їхня допомога дуже актуальна для країн регіону. Оскільки реалізація цієї ідеї потребує значних зусиль та ресурсів, її вирішили розвивати як стратегічну активність протягом наступних років після ґрунтовного вивчення проблематики діяльності параюристів у регіоні.

 «Також ми думали про регіональні тематичні вебінари – тематика може бути дотичною питанням екологічної справедливості та інституційного розвитку мереж, а також того, як збирати надійні дані та навчити цьому місцеву спільноту», – підсумувала Катерина Єрошенко.

Адвокація

Зусилля із адвокації наступного року будуть зосереджені на дослідженні питання визнання, навчання і підтримки параюристів у країнах Східної Європи і Центральної Азії. Планується, що дослідження охопить не менше 50% країн, які входять до Регіонального партнерства. Наступним кроком стане розроблення за підсумками дослідження стратегії просування параюридичного руху у регіоні.

«Думаю, що досвід тих країн, які імплементували цей інститут, і де він успішно працює, – це Україна і Молдова, може стати хорошим адвокаційним аргументом для впливу на формування діалогу із урядами країн, де цей інститут ще не прийнятий», – зауважує представниця від Киргизії, юристка, аналітикиня АНПО «Едвокасі центр з прав людини» Заліна Абдулхакова (Zalina Abdulhakova).

Вона також окреслила й інші теми на перспективу, які турбують партнерство, – це питання безпеки, зокрема, інформаційної, створення єдиного цифрового простору, який можна було б використовувати для захисту прав незалежно від політичної ситуації в будь-якій країні. Окрім того, доступ до напрацювань, досліджень, законодавства різних країн, що могли б використовувати у своїй роботі низові організації.

На фото: менеджерка з організаційного розвитку МПР Ірина Чайка

Щодо останнього менеджерка з організаційного розвитку МПР Ірина Чайка зауважила:

«Для нас пріоритетом на наступний рік буде переклад на мови країн-членів Партнерства тих матеріалів, які вже напрацьовані NAMATI, Мережею правового розвитку, щоб світова спільнота знаходилась у єдиному дискурсі та використовувала ресурси одне одного задля розширення доступу до правосуддя.

Окрім того, працюватимемо над розширенням нашого партнерства у регіоні. Ми запросимо приєднатися ті організації, які вже входили до Мережі посилення правових можливостей, але з різних причин наразі призупинили активну співпрацю. І, звісно ж, працюватимемо над залученням нових учасників».Щоб приєднатися до міжнародної Мережі посилення правових можливостей, потрібно заповнити форму на сайті namati.org. А для приєднання до Регіонального партнерства у Східній Європі та Центральній Азії необхідно звернутися безпосередньо до Мережі правового розвитку

Авторка: Галина Колесник, комунікаційна менеджерка Мережі правового розвитку 

Контакти

  • https://ldn.org.ua/event/mpr-koordynuie-partnerstvo-nyzovykh-orhanizatsiy-iz-12-krain-skhidnoi-yevropy-ta-tsentral-noi-azii/

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.