bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

ОПОРА презентувала «RIVNE RADA BOT» – корисний сервіс для якісних змін у громаді

Бот дозволяє виборцям легко і зручно відстежувати всі активності у стінах міської ради – від проєкту до рішення, не відходячи від свого комп’ютера чи телефону.

«Кожен із нас може будь-якому рівні брати участь у місцевому самоврядуванні. Головне – мати бажання і натхнення творити зміни у своїй громаді. Наш сервіс теж допомагатиме у цьому, адже забезпечивши належне оперативне інформування можна вчасно реагувати на ті ситуації, ті рішення, які будуть прийматися у громаді та впливають на кожного мешканця», – зазначив Андрій Токарський, голова Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області.

«RIVNE RADA BOT» – це інформаційний чат-бот у телеграмі, який дозволяє:

  • довідатися про роботу конкретних депутатів міської ради – їх участь у засіданнях ради, голосування на сесії, подачу декларації чи зміну контактів для комунікації з виборцями;
  • оперативно дізнатися про дату, час та порядок денний засідань міської ради та постійних комісій, отримати нагадування про такі події та посилання на їх онлайн-трансляцію;
  • долучатися до прийняття рішень у громаді – бот надсилатиме користувачам інформацію про зареєстровані петиції, новини про громадський бюджет, старт та перебіг публічних консультацій.

Сервіс «RIVNE RADA BOT» буде корисний для всіх мешканців Рівного, яким важливо тримати у фокусі уваги всі дії міської влади та самостійно впливати на якісні зміни у громаді.

Знайти бот можна тут:  https://t.me/RivneRadaBot

Коротеньке відео про функціонал боту: https://www.youtube.com/watch?v=hTaVwR1EUKk

«Усю інформацію чат-бот збирає з відкритих ресурсів – сайту Рівненської міської ради та НАЗК. Таку інформацію не потрібно збирати самостійно і витрачати для цього багато часу і зусиль. Вона надійде вам автоматично, як тільки ви підпишетеся на отримання розсилки про те, що вас цікавить. Використання таких онлайн-сервісів як наш чат-бот покращує комунікацію між владою і мешканцями, що особливо цінно у карантинний період», – зауважив Михайло Балик, експерт Громадянської мережі ОПОРА.

Також він розповів ще про одну цікаву можливість боту – відразу сповіщати користувачів про надходження до міської ради нового проєкту рішення, завантажити перелік проєктів у форматі відкритих даних, щоб, за потреби, відстежити дату реєстрації та дату винесення на розгляд сесії.

Під час презентації секретар Рівнеради Віктор Шакирзян розповів про ініціативу зробити відкритим і прозорим процес проходження проєктів рішень на засіданнях профільних комісій міської ради. Ідея виникла після того, як у раді побачили, що багато людей приходять із запитанням: «А де мій проєкт рішення? На якому етапі?». Для того, щоб люди не думали, що хтось приховує цю інформацію, а могли зручно самостійно відстежити, які комісії проєкт пройшов, коли піде на розгляд сесії, працівники ради попрацювали над удосконаленням офіційного сайту і згодом ці відомості стануть доступними.

Андрій Токарський наголосив, що  як тільки відбудеться оновлення сайту Рівнеради, ОПОРА працюватиме над тим, аби  чат-бот міг повідомляти мешканців і про шлях проєкту рішення.

Депутати Рівнеради, які долучилися до презентації сервісу, також зауважили, що було б чудово, аби чат-бот також міг відстежувати і показувати користувачам проєкти рішень, які підготовлені конкретним депутатом.

ОПОРА планує й надалі розширювати інформаційний функціонал сервісу «RIVNE RADA BOT», щоб він максимально відповідав вашим  запитам і потребам, а тому нам цінно почути думку кожного. Пишіть нам відгуки після користування ботом на сторінці Громадянська мережа ОПОРА/Рівне. Спільно будемо працювати над тим, аби інформація про роботу Рівнеради була більш доступною для мешканців.

 

Довідково: Проєкт «Поінформовані та дієві» реалізується Рівненською обласною організацією Всеукраїнської громадської організації «Громадянська мережа «ОПОРА» в межах проєкту «3D Project: Розвиток попри перешкоди. Стійке громадянське суспільство в часи пандемії та в майбутньому», що виконується Фондом Східна Європа за фінансової підтримки Європейського Союзу

Контакти

  • За детальнішою інформацією
  • звертайтеся Михайло Балик
  • експерт ОПОРИ
  • керівник проєкту «Поінформовані та дієві»
  •  rivne@opora.org.ua
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.