bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Захист персональних даних

Захист персональних даних – навчання для держслужбовців за підтримки Спільного проєкту ЄС/Ради Європи та Офісу Уповноваженого з прав людини

Упродовж останніх років в Україні суттєво збільшилась кількість користувачів державних онлайн-послуг. Це викликало потребу у підвищенні обізнаності громадян-користувачів та державних службовців з питань захисту персональних даних і потенційних ризиків, пов’язаних з витоком або несанкціонованим доступом до даних.

Саме тому Офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та Спільний проєкт «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом задля посилення операційної спроможності Омбудсмана у захисті прав людини» у співпраці з Українською школою урядування упродовж липня-жовтня 2021 року провели 18 практичних семінарів для державних службовців на тему «Захист персональних даних». Загалом свою кваліфікацію з цієї тематики підвищили 515 осіб з 97 державних органів.

Програма щодо підвищення кваліфікації складалася з теоретичної та практичної частин. Для опанування теоретичної частини  учасники програми підвищення кваліфікації Української школи урядування самостійно проходили онлайн-курс «Захист персональних даних», а саме дві його частини - загальну та спеціалізовану, які розміщено на платформі студії онлайн-освіти EdEra. Цей курс  розробили спільно Офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та  Спільний проєкт Європейського Союзу та Ради Європи.

«Ми з партнерами намагались зробити онлайн-курс «Захист персональних даних» сучасним та динамічним, щоб теорія вдало поєднувалась із реальними прикладами. Загальна частина курсу складається з  16 модулів, а спеціалізована – з 4. За допомогою коротких відеолекцій із інтерактивною графікою, додаткових текстових матеріалів ми намагалися розказати про персональні дані, забезпечення конфіденційності, обробку персональних даних, реалізацію прав громадян на доступ до персональних даних тощо. Отримані знання можна було перевірити за допомогою тестових завдань», - розповіла Вікторія Гальпєріна, керівниця Спільного проєкту ЄС та Ради Європи «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом задля посилення операційної спроможності Омбудсмана у захисті прав людини».

Після проходження теоретичної частини онлайн-курсу, учасники взяли участь у практичних семінарах в рамках програми підвищення кваліфікації державних службовців Української школи урядування,  під час яких  вони розглядали та обговорювали найпоширеніші випадки, пов’язані з роботою з персональними даними, а також розв’язували проблемні питання.

Переважна більшість державних службовців зауважили, що вони повністю задоволені курсом. Учасники високо оцінили якість матеріалів, особливо відзначили практичність, інтерактивність та нестандартно представлену змістовну складову. Серед відгуків також звучали побажання щодо збільшення кількості прикладів, виділення більше часу на розгляд кейсів та опрацювання алгоритму дій.

Наталія Наулік, директор Української школи урядування, у своєму листі до Офісу Ради Європи, висловлюючи вдячність за співпрацю, зазначила: «На думку слухачів Української школи урядування програма є актуальною та практико орієнтованою».

Нагадаємо, що загальну та поглиблену частини онлайн-курсу «Захист персональних даних» можуть пройти всі охочі, зареєструвавшись на сайті студії онлайн-освіти EdEra. Загалом на загальну частину курсу зареєструвалось 4038 користувачі, а на поглиблену – 1702 користувачі. З-поміж тих учасників, хто заповнили фінальну анкету – понад 75% залишились повністю задоволеними курсом і понад 90% рекомендували б його знайомим.

Довідкова інформація:

Спільний проєкт “Європейський Союз та Рада Європи працюють разом задля посилення операційної спроможності Омбудсмана у захисті прав людини” спрямований на підвищення рівня захисту прав людини в Україні та підсилення операційної спроможності Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, зокрема у забезпеченні захисту права на приватність та персональних даних. Проєкт фінансується Європейським Союзом та Радою Європи.

Контакти

  • oksana.totovytska@coe.int
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.