bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Фільм «Як домовлявся Майдан» розкриває ключовий успіх Революції Гідності
19.11.2021

Прем’єра фільму запланована на суботу 20.11 о 18:00 та в неділю 21.11 о 14:00 на телеканалі «Еспресо», а після неї фільм буде розміщений на YouTube сторінки Історичної правди. 

У восьму річницю Революції Гідності, автори фільму запрошують поглянути з іншого ракурсу на події Євромайдану через свідчення політиків, громадських активістів/ок та практикинь мистецьких та діалогових ініціатив. Саме вони зрозуміли важливість і необхідність домовлятись та діляться як це було непросто.

За словами виконавчого директора ГО «Центр близькосхідних досліджень (АMES)» Ігоря Семиволоса, «культура домовляння –це ключовий елемент успіху українських революцій, які відбувались в процесі розвитку нації». «Часто на тлі таких грандіозних подій цей аспект губиться та не наголошується. В цьому ж фільмі зображено, що культура домовляння –це глибинна частина цих процесів, яка важлива для розуміння успіху та емансипації української нації», – розповідає Ігор Семиволос. 

«Як домовлявся Майдан» виготовлено командою «Історичної правди» на замовлення Платформи з управління конфліктами в громадах  - ГО «Центр близькосхідних досліджень (АMES)», ГО «Мережа відповідальних» та ГО «Театр змін».  

«Чим ми далі від історичного моменту, тим важче зберегти деталі, які справді впливали на хід подій. Ми у цьому фільмі реконструюємо важливі “розвилки”, після яких історичні події набирали того вигляду, у якому ми їх і запам’ятали. Що було за кадром Майдану? Ми саме це з’ясовували», – пояснює журналіст проєкту «Історична правда» Вахтанг Кіпіані.

В рамках миротворчої діяльності часто наводять приклади, що ґрунтуються на закордонному досвіді, хоча в Україні вже є достатньо власних практик. «Я особисто брала участь у двох революціях - Помаранчевій та Гідності і маю кількох знайомих, що були учасниками ще й  революції на Граніті, мені здається цілком природнім ділитися цим досвідом, водночас я усвідомлюю, що найбільше бракує саме описаних і осмислених моделей, які можна було б використовувати для ознайомлення і навчання, цей фільм один з них», – додає співкоординаторка Громадського сектору Євромайдану, співзасновниця ГО «Мережа відповідальних» Олена Подобєд-Франківська.

«Для мене важливо, що фільм звертає увагу на  мистецькі та діалогові ініціативи, які не просто слугували простором для рефлексії, але свідомо працювали з потребою домовлятися з різними сторонами», – наголошує співорганізаторка ініціативи «Цунамі джокерів», голова ГО «Театр змін» та практикиня методики театру пригноблених Яна Салахова.

Платформа розпочала свою діяльність з 2018 року в рамках проекту «Зміцнення потенціалу громадянського суспільства задля ненасильницької трансформації конфліктів у місцевих громадах», підтриманий КУРВЕ Вустров – центром навчання та взаємодії з питань ненасильницьких дій та Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ). Сама ж діяльність платформи включає низку ініціатив та заходів на Сході та Півдні України з метою поширення ненасильницьких інструментів та методів трансформації конфліктів всередині громади та з владою таких як Українська миротворча школа, мапування місць молодіжної активності та посилення спроможностей молодіжних центрів та молодіжних рад в громадах. 

Додаткову інформацію ви можете отримати за телефоном +380662425168, або через e-mail [email protected]

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.