bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Мумбаї, Естонія та Дубаї: оприлюднили рейтинг найкращих стартап-екосистем світу
17.11.2021

Міжнародна дослідницька компанія Startup Genome оприлюднила результати одного з наймасштабніших у світі досліджень про стартап-екосистеми: які країни та міста найпривабливіші для заснування та розвитку стартапів. Сьогодні глобальний ринок стартапів оцінюється в понад $3,8 трлн. Це — більше ніж ВВП деяких країн, що вхдять до G7. А тому надзвичайно важливо розуміти, які гравці, з яких регіонів та чим приваблюють стартапи.

  • В Естонії стартапи приносять до бюджету €100 млн
  • Україна не потрапила до рейтингу
  • 100 найкращих стартап-екосистем вартують $540 млрд — це на 55% більше, ніж 2020 року

Дослідження охопило 275 екосистем по всьому світу. Експерти склали глобальний рейтинг, а також окремо проаналізували підкатегорії: “Аналіз підсекторів стартапів”, “Рейтинг екосистем, які розвиваються” та “Рейтинг екосистем, в яких найбільше єдинорогів”. У глобальному рейтингу найкращих екосистем для стартапів лідером традиційно лишається Північна Америка з Кремнієвою долиною та Нью-Йорком. За нею йдуть Азія та Європа: відповідно 27% і 17% найефективніших екосистем у світі.

Серед найкращих стартап-екосистем, які розвиваються (Top 100 Emerging Ecosystems) — Мумбаї, Копенгаген, Джакарта, Гуанчжоу та Барселона. Естонія зайняла цьогоріч 6 місце, піднявшись за рік на 8 позначок угору

«Ставши однією з найкращих платформ зростання для стартапів, ми зможемо прискорити перехід до економіки майбутнього та створити в Естонії інноваційні й наукомісткі компанії. Вже сьогодні стартапи приносять державі €100 млн винятково завдяки податкам на робочу силу і ця цифра продовжує зростати», — наголошує Андрес Сутт, міністр підприємництва та інформаційних технологій Естонії.

Таким позиціям Естонії сприяє низка державних та урядових програм. Наприклад, Startup Estonia — національна програма, що об’єднує та підтримує естонських стартаперів, та e-Residency — урядова програма, яка дозволяє підприємцям з усього світу вести свій бізнес повністю в онлайн-форматі в країні. Майже третину стартапів Естонії заснували саме е-резиденти. З-поміж яких українці, наприклад, входять до трійки лідерів із заснування компаній.

«Програма e-Residency робить свій внесок у залученні талантів. Завдяки тому, що нашу “прописку” отримують бізнеси з усього світу, ми переймаємо досвід з різних куточків світу та даємо можливість розвинути свій потенціал підприємцям. А третина стартапів, заснованих е-резидентами, доводить: іноземці вважають Естонію країною, де сповна можна реалізувати ідеї», — зазначає Лаурі Хаав, виконавчий директор e-Residency.

З-поміж екосистем, де найбільше єдинорогів (стартапів, які оцінюються в понад мільярд доларів), лідерство утримує Європа — 65. За нею йдуть США — 42. Країни Азії та окремо Китай мають по 23 єдинороги кожен. Усі інші регіони налічують 17 мільярдних стартапів. За період 2020-21 роки єдинорогів додалося в Ізраїлі, Норвегії, Бразилії, Казахстані, Гані, Нідерландах та Індії. Експерти Startup Genome наголошують: сьогодні стартапи можна засновувати, фінансувати та масштабувати у будь-якій точці світу. Для цього важлива локальна підтримка бізнесу та розвиток місцевих екосистем. Тож наступна компанія-єдиноріг може з’явитися в будь-якому куточку світу.

Нинішні технологічні можливості дають карт-бланш урядам та керівництвам міст залучати інвестиції, створювати власні інноваційні парки та будувати екосистеми, відкриті цілому світу. Хто та як цим скористається, продемонструє наступний рейтинг.

Естонська урядова програма е-Residency

Програма e-Residency заснована в 2014 році. Понад 80 000 цифрових підприємців вже користуються її можливостями. Вони створили бібльше 16 700 компаній в ЄС. Основна ціль програми – залучати не-резидентів з усього світу до захищеного та прозорого доступу до естонських діджитал сервісів.

Українці продовжують займати першість серед кількості зареєстрованих компаній. На квітень 2021 року їхня чисельність становить майже 1300 компаній.

Завдяки ID-карті електронні резиденти можуть створити компанію всього лиш за 1 день, вести бізнес повністю віддалено, податися на відкриття аккаунту в банку для бізнесу, користуватися е-банкінгом та міжнародними платіжними сервіс-провайдерами, сплачувати податки та підписувати документи повністю онлайн. E-Residency не надає громадянство, податкове чи фізичне резидентство, право на подорожі до Естонії чи ЄС.

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.