bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Миколаївське відділення Асоціації міст про виконання бюджетів громад області за січень-жовтень 2021
12.11.2021

Бюджетний процес плине швидко. На рівні територіальних громад відслідковувалося питання щодо сплати податків і зборів у тих обсягах, що були заплановані в дохідній частині місцевих бюджетів. Адже це сприяло виконанню бюджетних програм, які забезпечували надання необхідних, якісних послуг для кожної людини, що проживає в селі, селищі, місті територіальної громади”, - пояснює консультантка Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України з бюджетних питань Юлія Забродкіна.

Водночас експертка зазначає, що протягом січня-жовтня 2021 року наповнення місцевих бюджетів, що є складовою соціально-економічного розвитку області, здійснювалося і в умовах  карантинних заходів (січень-квітень, жовтень), проведених органами місцевої влади та спрямованих на запобігання виникненню і поширенню  коронавірусної хвороби. Це, зокрема, відбулося і за підтримки платників податків на період здійснення цих заходів, а також в умовах забезпечення надходжень на рахунки місцевих бюджетів для балансування бюджетних програм у зв’язку з підвищенням цін на газо- і теплопостачання та недопущення зриву опалювального періоду.

Так, до загального фонду місцевих бюджетів 52 територіальних громад області надійшло (перераховано платниками податків)  податків і зборів, понад 6022,7 млн гривень, що становило 103,8%  затверджених місцевими радами показників («+» до запланованих обсягів доходів 221,7 млн гривень). Приріст до фактичних надходжень січня-жовтня 2020 року склав 17 відсотків (876,2 млн гривень).

Складовою дохідної частини загального фонду і вагомими джерелами надходжень, що наповнюють бюджети громад, є:
- податок на доходи фізичних осіб, який у загальному обсязі доходів займає 62,9%  (фактично надійшло  понад 3789,6 млн гривень, або 101,6% до плану);
- єдиний податок - склав 14,5% (фактично надійшло понад  871,8 млн гривень, або 106,6% до плану);
- плата за землю - 12,7% (фактично надійшло майже 767,7 млн гривень, або 104,1% до плану);
- акцизний податок - займає 5,7%  (фактично надійшло  341,9 млн гривень, або 109,0% до плану).

Заплановані обсяги надходжень по податках і зборах до загального фонду місцевих бюджетів виконали 49 територіальних громад, приріст до відповідного періоду 2020 року забезпечено 52 громадами.

Найбільшого приросту доходів, водночас виконуючи затверджені обсяги, досягнуто бюджетами сільських територіальних громад:Коблівська (42,1%),   Синюхінобрідська (36,9%),  Прибузька (34,0%),  Степівська (33,1%),  Інгульська  (26,02%),  Дорошівська  (25,4%), Мигіївська (24,6%).

Важливо, щоб кошти платників податків, незважаючи на різного роду «катаклізм», забезпечували виконання місцевих бюджетів територіальних громад області, і не погіршили виконання програм економічного розвитку. Адже кожна людина, яка мешкає в територіальній громаді, будь-якій – сільській, селищній, міській, хоче вірити в її самодостатність та подальше покращення життя”, - зазначає консультантка АМУ Юлія Забродкіна.

Експертка наголошує - виконання бюджетів територіальних громад Миколаївської області за січень-жовтень є запорукою очікуваного виконання річних обсягів та підготовки проектів місцевих бюджетів на 2022 рік. І саме головне наразі – територіальні громади повинні чітко усвідомлювати наміри Кабінету Міністрів стосовно фінансового ресурсу державного та місцевих бюджетів (офіційно засвідчені), що дозволить планувати, затверджувати фінансові обсяги та використовувати їх на рівні територіальних громад у наступних бюджетних періодах.
_______________
Миколаївське регіональне відділення Асоціації міст України

 

 

 

 

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.