bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

На Миколаївщині закликали нардепів підтримати громади під час внесення змін до Бюджетного кодексу

Днями Миколаївське регіональне відділення Асоціації міст України від імені громад-членів АМУ офіційно звернулось до народних депутатів із закликом підтримати позицію представників місцевого самоврядування під час розгляду законопроекту №6062 “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України”

Відповідні листи-звернення були надіслані були надіслані Ірині Аллахвердієвій, Олександру Гайду, Максиму Дирдіну, Ігорю Копитіну, Ігорю Негулевському, Олександру Пасічному, Артему Чорноморову.

Нагадаємо, раніше в АМУ наголошували на неприпустимості прийняття законопроекту №6062.  Експерти проаналізували зміни до Бюджетного кодексу, і висловили суттєві зауваження та пропозиції. Це, зокрема, стосується:
- необхідності зарахування до бюджетів місцевого самоврядування 65% ПДФО;
- застереження щодо ліквідації бюджету розвитку місцевих бюджетів;
- неприпустимості вилучення до держбюджету залишків освітньої субвенції;
- негативних наслідків втручання держави у самостійність місцевого самоврядування шляхом розширення контрольних функцій Мінфіну та МДА, зокрема в частині зупинення рішення місцевої ради про бюджет;
- врегулювання питання заборгованості за середньостроковими позиками, що склалася у 2009–2014 роках, виключно у законодавчий спосіб;
- неприпустимості зарахування до держбюджету коштів від продажу комунального майна.

Нещодавно у парламенті зняли з розгляду зазначений урядовий законопроект (№6062), але він все ще залишається у Верховній Раді та може бути розглянутий при затвердженні Державного бюджету на 2022 рік.

«Минулого тижня представники Асоціації міст та Мінфіна обговорили та спільно погодили значну частину пропозицій АМУ. Це і збереження бюджету розвитку громад, і відмова від інструментів зупинення рішень органів місцевого самоврядування щодо їх бюджетів тощо, - коментує виконавчий директор Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України Олександр Мосін. - Що ж стосується питання збереження залишків освітньої субвенції для бюджетів тергромад та сертифікації внутрішнього аудиту, - то вони будуть обговорені додатково у бюджетному комітеті ВР».

«Нами також була проведена робота на рівні територіальних громад Миколаївської області, щодо формування та оприлюднення спільної позиції стосовно законопроекту №6062. За нашою інформацією, ще наприкінці минулого тижня 17 громад звернулись офіційно до своїх народних депутатів,  аби вони підтримали бачення АМУ і врахували інтереси органів інтереси самоврядування», - зазначила консультантка Миколаївського РВ АМУ з бюджетних питань Юлія Забродкіна.

У Миколаївському відділенні АМУ сподіваються, що  у подальшому процесі ретельного доопрацювання законопроекту №6062 до другого читання, народні депутати врахують і підтримають бачення Асоціації міст, що представляє і захищає інтереси територіальних громад


 

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.