Наприкінці жовтня в Івано-Франківську відбувся навчальний візит для представників/ць громад Чернівців, Ужгорода, Дрогобича, Бердичева, Боратина, Дніпра, Полтави, Рівного, Старобільська, Сум, Кропивницького, Миколаєва, Івано-Франківська, Львова та Малина. Завдяки численним зустрічам з представниками громадських об’єднань, підприємцями з числа ветеранів/ветеранок та членів їхніх сімей, навчальний візит дав можливість отримати досвід мультиплікації кращих практик із соціального згуртування, соціального підприємництва та громадської активності.
Програма триденного візиту, на яку прибули представники/ці громад, була дуже насиченою та продуктивною. Подія стала нагодою познайомитися з реалізованими в місті проєктами, що гуртують громаду навколо розв’язання соціальних проблем та побачити, як працюють у цьому напрямку івано-франківські підприємці та активні громадяни/-ки.
Навчання для громад передбачало знайомство з соціальними ініціативами громадських організацій, презентації підприємницьких ініціатив ветеранської спільноти, візити до культурних майданчиків громади та соціальних підприємств, створених в Івано-Франківську.
Зокрема учасники/ці візиту познайомилися із простором “ВДОМА”, де працює кризова кімната для жінок, та Молодіжною організацією “Дубль N”, яка дає місцевій молоді можливість долучитися до громадського життя через участь у різноманітних проєктах, ресурсним центром Молодіжної організації “СТАН”, який підтримує активістів, низові ініціативи та є форпостом правозахисту в регіоні та інноваційним центром “Промприлад. Реновація”, який є платформою з розвитку підприємництва та суспільних трансформацій.
Також представники/ці громад дізналися, як започаткувати ветеранський бізнес на прикладі Veterano Pizza, та побачили роботу самозайнятих ветеранів у реставраційній майстерні. Водночас відвідування кав’ярні-пекарні, де працюють люди з синдромом Дауна дало можливість ознайомитися з моделлю підприємництва, що розв’язує соціальні проблеми у громаді. А на прикладі громадського ресторану “Urban Space 100” учасники/ці візиту побачили, як цей заклад через грантові програми стимулює та підтримує проєкти, спрямовані на розвиток та гуртування міста.
“Всі кейси були дуже класні, що прямо кожен хотілося б мати у своєму місті. Мені дуже сподобалась ідея кризової кімнати за прикладом івано-франківської на базі простору “ВДОМА”. Також мені подобається, що зараз багато проєктів зосереджені на тому, щоб виводити ветеранів у інші кола, мотивувати їх говорити з суспільством. Реінтеграція для мене - це коли всі з усіма комунікують без кіл по інтересах, це спільна робота над спільними проєктами. Чим більше в нашому оточенні буде різних людей, тим більше ми будемо рости та ставати кращими”, - поділилася своїми враженнями про візит до Івано-Франківська представниця львівської громади Юлія Філіпович.
Пізнавальними для учасників навчального візиту стали зустрічі та візити до членів ініціативної групи Івано-Франківської громади та візити до локацій, де організовуються заходи соціального згуртування в рамках проєкту зі зміцнення стійкості громади, що фінансується Європейським Союзом. Зокрема, відбулись візити до Школи кераміки та реабілітаційного центру для реінтеграції ветеранів АТО “Нові крила”, в яких в межах проєкту відбуваються майстер-класи та інші заходи. Також відбулось знайомство з засновниками Центру для учасників АТО та їхніх сімей “Бандерівський Схрон” та дружинами ветеранів, які створили онлайн-кафе “4.5.0”.
“Завдяки цій програмі я мав можливість познайомитися з дуже достойними й гідними людьми, які точно знайшли себе, і які не лише реалізували свої вміння та навички, але й дають суспільству гідний приклад і конкретну допомогу. Мені видається, що в темі реінтеграції ветеранів такі люди - це знахідка. Ми бачили приклад двох хлопців: один займається дуже складною темою - роботою з ветеранами в яких психологічні проблеми, а інший - фізичним відновленням. Вони знайшли себе і діляться своїми талантами з іншими й допомагають ветеранській спільноті. Я надихнувся людьми. Думаю, це допоможе в моїй діяльності допомагати моєму оточенню, моїм ветеранами, учасникам АТО/ООС теж знаходити свою справу. А з мого боку - створювати для них можливості, щоб вони бачили це різноманіття. До чого вони можуть долучатися і в яких сферах проявляти себе”, - розповів про свої плани після зустрічі голова ініціативної групи Боратина Анатолій Левчук.
Навчальний візит відбувся для представників громад, у яких реалізується проєкт, спрямований на зміцнення стійкості громад шляхом соціально-економічної підтримки ветеранів, що фінансується Європейським Союзом, впроваджується Міжнародною організацією з міграції та реалізується Молодіжною організацією “СТАН”, для знайомства з кращими практиками соціального підприємництва та соціального згуртування.
Коментарі