Ми це зробили! Здається, ще зовсім недавно ми тільки-но розпочали проєкт «Простір DIY», та ось підійшли до його фіналу. Настав час підбивати підсумки і минулими вихідними, під час Фестиваль DIY, відбулася презентація результатів цієї натхненної і наполегливої праці.
Нагадаємо, що метою проєкту було осучаснення кампуса Національного університету «Чернігівська політехніка» за допомогою інструментів тактичного урбанізму та вуличного мистецтва. В проєкті працювали 20 учасників — студенти Чернігова, які навчаються за спеціальностями «Дизайн середовища», «Архітектура та містобудування», а також міські активісти у сферах урбаністики, дизайну, ландшафтного дизайну.
Тактичний урбанізм, партизанський урбанізм, або DIY-урбанізм (від англ. «do it yourself» – «зроби власноруч») – це альтернативний підхід у сфері міського розвитку: швидкі, дешеві перетворення, що змінюють простір та адаптують його до сучасних викликів і реальних запитів громади. І якщо раніше ця транзитна локація була була популярна здебільшого серед місцевих, то сьогодні, завдяки проєкту і зусиллям його учасників, вона перетворилася на новий затишний громадський простір із перспективою створення на його території креативного хабу для творчої молоді.
Подібний фестиваль, присвячений темі тактичного урбанізму, мистецтва та співучасті громади, в Чернігові відбувся вперше. Під час відкриття фестивалю, що проходило за участі представників НУ «Чернігівська політехніка», ми розповіли про проєкт та його значення для розвитку міста, презентували мурал в центрі локації, а також дослідження кампуса університету, що підготували учасники проєкту. Саме це дослідження, стало основою концепції зовнішнього вигляду та наповнення простору.
Дводенна програма фестивалю розпочалася із дискусії, тема якої є актуальною для будь-якого закладу сфери освіти України. Учасники фестивалю та запрошені експерти обговорили потенціал та перспективи використання тактичного урбанізму в навчальних закладах.
Загалом, для гостей було представлено чимало практичних активностей. Вони пробували свої сили в архітектурних воркшопах, фарбували, вчилися правильно висаджувати багаторічні рослини. Дуже багато відвідувачів зацікавилися майстер-класами від майстерні ресайклінгу #PlasticFantastic: сортування пластику за кольорами, запікання пластикових колажів в термопресі, виготовлення елементів декору та предметів побуту за допомогою екструдера та ін.
Крім того, не припиняла своєї роботи і сортувальна станція #supersorters, тому ті, хто приніс на переробку накопичену сировину змогли також долучитися до фестивалю.
Кіно, музика, урбаністика стали основним гаслом події. Впродовж двох днів на фестивальній сцені виступили DJ Sasha Crime, DJ Geo Kolo, Pitch Patrol, Troy Targez, а також гурт «Timewaster». А під відкритим небом розкинувся кіно-майданчик, де демонструвалися тематичні стрічки документального кіно про права людини Docudays UA.
Маємо надію, що перший Фестиваль
DIY стане доброю щорічною традицією об‘єднання громади та талановитої молоді. І тим, хто відвідав #простір
DIY минулими вихідними, і тим хто не встиг пропонуємо переглянути яскраві й теплі фестивальні світлини за посиланням
ТУТ.
До наступних, таких самих неймовірних зустрічей!
Проєкт «Простір DIY» реалізується ГО «Еко Місто Чернігів» у партнерстві з Національним університетом «Чернігівська політехніка» за підтримки Українського культурного фонду.
Коментарі