20 серпня 2021 року презентовано Національний онлайн-проєкт з тестування та вивчення української мови, що є результатом співпраці Міністерства культури та інформаційної політики України, Українського культурного фонду та Асоціації інноваційної та цифрової освіти.
Тепер користувачі вже існуючої екосистеми вивчення мови зможуть відслідковувати свої досягнення за допомогою онлайн-тестування.
«Лагідна українізація – шлях до підвищення використання державної мови в країні. Не тільки у роботі чи навчанні, а у повсякденному житті. Промоція мови як ключового фактору нашої ідентичності та створення екосистеми цьому сприятиме однозначно. Ми маємо усвідомлювати цінність власної мови і мати можливість вивчати її у зручний спосіб», - зазначив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики.
Національна платформа являє собою збірку ефективних онлайн та офлайн ресурсів, а також мобільних додатків, як для українців, які хочуть підвищити рівень володіння українською мовою, так і для іноземців, які прагнуть її вивчити «з нуля». Всі ресурси створені на базі «Українського правопису» 2019 року.
В рамках даної екосистеми вже працює кілька сервісів:
• Національний портал МКІП з вивчення української мови;
• Портал вивчення української мови для іноземних громадян та представників української діаспори;
• Мультимедійний курс у міжнародному форматі SCORM «Сучасна українська мова».
«На Національній платформі з вивчення української мови створена унікальна система тестування, яка розроблена за інноваційною технологією адаптивного тестування. Вона дозволяє користувачам за короткий час точно визначити власний рівень володіння українською мовою, відповідно до мовних стандартів», - пояснює виконавча директорка Асоціація інноваційної та цифрової освіти Богуслав Марія. - Періодична перевірка власного прогресу є важливою мотивацію для постійного вдосконалення української мови. Ми очікуємо, що протягом вересня цей тест пройде не менше 1000 осіб».
Національний онлайн-проєкт з тестування та вивчення української мови переміг на відкритому конкурсі УКФ.
«Переконаний, що завдяки нашим спільним зусиллям, українська мова щороку буде лунати якісніше та потужніше, охоплюючи все більше людей та країн!», – зазначив заступник виконавчого директора УКФ Дмитро Решетченко.
Пройти тестування щодо рівня володіння українською мовою можна на сайті.
Коментарі