У вівторок, 27 липня в Одесі розпочали триденний Український муніципальний форум - вже традиційна подія, яку проводить Асоціація міст України. Питання порядку денного стосуються розвитку місцевого самоврядування, удосконалення законодавчої бази, розв’язання конкретних проблем життєдіяльності територіальних громад.
Миколаївську область представляє делегація голів громад-членів Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України на чолі з головою Миколаївського регіонального відділення АМУ Олександром Сєнкевичем та виконавчим директором регіонального відділення Олександром Мосіним.
Учасниками XVІ Форуму стали голови громад, депутати місцевих рад, представники центральних органів державної влади, парламентарі. Серед закордонних гостей Асоціації міст - Генеральний секретар Конгресу місцевих та регіональних влад Андреас Кіфер, спеціальний уповноважений уряду Німеччини з питань реформ у галузях урядування та децентралізації в Україні Ґеорґ Мільбрадт, а також представники партнерських асоціацій місцевого самоврядування з інших країн, міжнародні експерти.
Серед учасників від Миколаївщини - голови Миколаївської міської, Бузької сільської, Первомайської міської, Арбузинської селищної, Софіївської сільської, Вознесенської міської, Новоодеської міської, Новобузької міської, Шевченківської сільської, Березанської селищної, Ольшанської селищної, Костянтинівської сільської та Мостівської сільської територіальних громад.
“16-й муніципальний форум - масштабна і важлива всеукраїнська подія у галузі місцевого урядування та децентралізації. Щороку він стає майданчиком для дискусій та вироблення спільної позиції органів державної влади і Асоціації міст України щодо розвитку місцевого самоврядування, удосконалення законодавчої бази, децентралізації, відкритого врядування, підтримки економічного розвитку громад, енергозбереження та реформування ЖКГ, розвитку соціальної сфери тощо”, - коментує виконавчий директор Миколаївського відділення АМУ Олександр Мосін.
Кожного дня учасники розглядають різні теми.
День відкриття Форуму присвятили обговоренню актуальних питань, пов’язаних з відкритим врядуванням та інноваціями демократичного розвитку. Перш за все, важливо забезпечувати ефективну участь громадян, захист прав людини на місцевому рівні, а також звертати увагу на необхідність більш широкого представництва та підтримку жінок у політиці.
28 липня, у тематичний День енергоефективності, планується дискусія з питань ефективного використання енергії та впливу на довкілля. Громадам надзвичайно корисно знати про сучасні інструменти енергоменеджменту! Також передбачено обговорення стану реалізації Меморандуму між Урядом та міськими головами щодо вирішення системних проблем теплоенергетики та водопостачання.
Наприкінці Форуму, 29 липня, - День діалогу голів громад з представниками уряду та парламентарями - задля ефективного визначення подальших кроків з реформування місцевого самоврядування, бюджетного забезпечення нових повноважень та компетенцій. Питання будуть присвячені секторальним реформам та місцевому економічному розвитку.
Очікується, що учасники приймуть звернення до центральної влади з пропозиціями щодо вирішення проблемних питань життєдіяльності громад.
Коментарі