bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Громадам Миколаївщини розповіли про можливості співпраці з системою безоплатної правової допомоги
24.07.2021

У Миколаївському регіональному відділенні Асоціації міст України спільно з Координаційним центром надання безоплатної правової допомоги провели інформаційно-розяснювальний семінар для представників територіальних громад області. 

(Захід проведено в рамках Меморандуму про співпрацю між Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» та Координаційним центром з надання правової допомоги, підписаного 22 вересня 2020 року).

В онлайн-форматі фахівці регіонального та місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги презентували систему БПД та шляхи співпраці з територіальними громадами. 

Модераторами заходу виступили: Марина Лугиня – начальник відділу розвитку партнерської взаємодії управління зовнішніх зв’язків Координаційного центру з надання правової допомоги, та Олександр Лашко – координатор заходів Асоціації міст України. 

Так, директорка Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Миколаївській області Наталія Гнатуша розповіла учасникам семінару про основні інструменти інструменти співпраці з системою безоплатної правової допомоги. Зокрема, що стосується партнерів системи БПЛ, спільних заходів із громадами, реалізованих та діючих проектів. 

Про реалізацію та захист прав громадян у сфері земельних відносин розповіли Олег Матвієнко – директор Миколаївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, а також Петро Гнатюк – заступник директора Вознесенського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. 

Під час відкриття семінару виконавчий директор Миколаївського регіонального відділення АМУ Олександр Мосін подякував всім, хто взяв участь у семінарі та звернув увагу присутніх на нещодавні зміни у земельному законодавстві: “Із запровадженням нового земельного законодавства, у громад виникають багато додаткових актуальних питань щодо управління своїми ресурсами, і така допомога від системи БПД є вкрай необхідною - щоб органи місцевого самоврядування могли швидко зорієнтуватися, підготувати своїх профільних фахівців і ефективно застосовувати свої знання у земельній сфері на користь громади”. 

Українським законодавством передбачено, що первинну пробу допомогу надають всі органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування. Тим не менш, не завжди питання, з якими жителі громади звертаються до місцевої влади, відносяться до  до юрисдикції територіальної громади. Саме тоді таких осіб можна перенаправляти до місцевого центру або бюро правової допомоги для отримання необхідної їм консультації. Далі у таких випадках триває вже безпосередня робота в системі надання безоплатної правової допомоги. 

Крім цього, на території громад можуть працювати дистанційні та мобільні пункти допомоги. Так, у співпраці з територіальною громадою фахівці БПД вивчають потреби місцевих жителів, з яких питань вони потребують правової допомоги, наскільки часто необхідно виїжджати до того чи іншого населеного пункту, затверджується графік таких виїздів, які в подальшому здійснюються як окремо - юристами БПД, так і з представником ОМС.

Актуальним питанням для жителів територіальної громади є надання адресної безоплатної правової допомоги. Адже громадяни, обмежені у пересуванні, - люди з інвалідністю, або дуже похилого віку, не можуть прийти і безпосередньо до бюро чи до дистанційного або мобільного пункту БПД. В такому випадку потрібно замовити таку послугу як надання адресної правової допомоги, і тоді фахівці системи БПД консультують людей у їх місці проживання.

Окремим напрямом БПД є методичні рекомендації для органів місцевого самоврядування з питань організації надання правової допомоги. Працівники системи БПД проводять для штатних працівників органів місцевої влади заходи, де надають юридичну підтримку щодо того, як організовувати відповідну роботу.

Модератор семінару від Асоціації міст України Олександр Лашко зазначив, що до органів місцевого самоврядування часто звертаються жителі громад зі своїми питаннями. При цьому, на частину цих питань в силу тих чи інших причин ОМС не можуть надати вичерпну відповідь чи консультацію. Тому при виникненні таких ситуацій у громад є можливість перенаправити такі запити від місцевих жителів до системи безоплатної правової допомоги.

Якщо у вас є якісь не унормовані питання, наприклад, відсутні певні нормативно-правові або розпорядчі акти, які стосуються життєдіяльності громади - у системи безоплатної правової допомоги є певні напрацювання. Це всеукраїнська система, і питання у багатьох не унікальні, тому ви можете отримати від БПД консультацію або ж (за потреби) проекти нормативно-правових та розпорядчих актів по вашій громаді. 

Ще один напрям допомоги громадам від системи БПД - правопросвітницькі заходи для роз’яснення проблемних питань громадянам, представникам місцевого бізнесу тощо задля уникнення в подальшому правових колізій”, - наголосив Олександр Лашко. 

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.