bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Сім відтінків безпеки
21.07.2021

Один з напрямків роботи команди проєкту «Шерифи для нових громад» - допомога органам самоврядування у розробці програм з безпеки та правопорядку. Не загальних, а які відповідають потребам та очікуванням саме місцевих жителів. Пілотною у цьому напрямку стала Хрестівська територіальна громада Херсонської області.

З необхідністю мати такий документ хрестівці стикнулися, коли вирішили взяти участь у державному проєкті «Поліцейський офіцер громади». Без Програми неможливо фінансувати заходи, спрямовані на покращення правопорядку та співпрацю з поліцією. 

Тому, як поділилася заступниця голови громади Ірина Наумова, вони прийняли її на сесії, але:

- Коли ми її розробляли, шукали якійсь зразки, та нічого практичного, придатного для нас, не знайшли. Тож вона вийшла така… теоретична. А хочеться, щоб програма стосувалася потреб саме нашої громади. Щоб було зрозуміло, над чим працювати, та як реалізовувати.

Команда проєкту «Шерифи для нових громад» разом із партнерами - кіноклубом Docudays UA при благодійній організації “Фонд милосердя та здоров’я” вирішили  допомогти хрестівцям розробити практичний документ, який стосується не лише питань правопорядку, а всіх семи складових поняття безпеки, які включають: 

-    громадське здоров’я;

-    безпеку дорожнього руху;

-    екологічну безпека;

-    інформаційну та кібербезпеку;

-    зменшення рівня злочинності;

-    захист прав людини та доступ до правосуддя;

-    інфраструктуру безпеки.

Напередодні візиту експертки - керівниця кіноклубу Ілона Коротіцина та юристка проєкту «Шерифи для нових громад» Олена Старюк - довго думали, як мотивувати місцевих жителів, щоб ті відверто говорили про свої турботи. Бо у селах досі побутує стереотип - не «виносити на широкий загал хатні справи». Проте якщо проблему не озвучити, вона просто лишиться поза увагою і не увійде до безпекової програми. Тож запланували провести тренінг й попрацювати разом. І це влітку, коли у селян «хвилина рік годує». Але робота кипіла. 

У пошуках відповідей: де в селах відбуваються правопорушення, де людям загрожує небезпека й чому так сталося/стається; як подолати проблему; які і де знайти на подолання ресурси й кого залучити; коли можна буде реалізувати заплановане – у цьому році, наступному, або у 2023-му.

А коли тренінг закінчився, розходитися нікому не хотілося. Бо за чотири години розробили унікальну програму: конструктивну, реальну й дієву. І стосується вона суто потреб місцевих жителів та містить конкретні заходи.

У планах, зокрема, – створити Центр первинної медико-санітарної допомоги; налагодити цілодобове водопостачання у кожному селі; встановити, нарешті, контейнери для роздільного сортування сміття, укласти договори про їх обслуговування та провести інформаційну кампанію для залучення жителів громади до сортування; домогтися остаточного оформлення місцевого полігону для твердих побутових відходів, щоб стихійне звалище перетворити на цивілізоване; встановити на вулицях дорожні знаки, а на перехрестях облаштувати пішохідні переходи; встановити відеокамери поряд із дитячими майданчиками, щоб їх бешкетники не трощили; розробити та затвердити ще дві програми – комунікаційну та з благоустрою; затвердити у штаті сільради посаду інспектора з охорони правопорядку та надати йому повноваження виписувати адміністративні протоколи за порушення; призначити майбутнього землевпорядника ще й відповідальним за благоустрій; створити молодіжну громадську раду тощо.

А ще запланували в Хрестівці облаштувати місцевий ринок, адже поки що товар виставляють щочетверга просто неба на центральній вулиці села.  

На питання тренерок, яка ймовірність затвердити такий документ на сесії, присутні на тренінгу депутати майже одночасно вигукнули – вони голосуватимуть «обома руками».

P.S. Захід проведено в межах адвокаційного проєкту “Безпека у громаді”, що реалізує кіноклуб Docudays UA при БО “Фонд милосердя та здоров’я” спільно з проєктом “Шерифи для нових громад”.

Автор статті та фото Ірина Ухваріна

Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров’я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.