Ось і відгреміла ХХІІІ Київська міська Студреспубліка, а це означає, що найактивніша, найпасіонарніша, найяскравіша молодь столиці, не зважаючи на всі негаразди в Україні та світі, зустрілася, щоб попрацювати над проєктами модернізації столиці, спільно відповісти на складне питання цьогорічної теми, яким є «Інакший Київ — для Нової України», взяти участь у суб-фестах й обрати студентську владу Києва на наступний рік.
Як 26–27 червня 2021р. із нагоди святкувань Дня Конституції та Міжнародного Дня молоді проходила ХХІІІ Київська Студреспубліка*, під час якої шукали відповіді на складні питання та проводили яскраве, проте змістовне дозвілля на мальовничому березі Дніпра, на Трухановому острові — детальніше читайте у матеріалі нижче.
Цьогорічна тема «Інакший Київ — для Нової України» на Київській Студреспубліці виразила і ознаменувала запит молоді на пошук моделі інноваційного, модерного міста-столиці Києва-своєї-мрії, який би максимально відповідав на запити молоді та всього суспільства, став передовою лабораторією в Україні та світі по втіленню інновацій й інших модернізаційних практик, задавав приклад в охороні здоров’я та соціальному захисті для інших міст світу. Тому візія такого міста, виклики, що стоять, роль громадян і громад, механізм функціонування стали наріжним каменем для ОДГ-подібної (оргдіяльнісно-подібної, стратегічної) гри.
На урочистому початку Київської Студреспубліки-2021 зі словами вітання і закликом до вільного мислення, масштабної уяви й усвідомлення відповідальності не егоїстично лише за себе і «своїх», а, насамперед, за тих, хто потребує підтримки і заслуговує на повагу — за людей праці, за літніх людей тощо, — виступив лідер республіканців України Павло Вікнянський. Установчу доповідь зачитав регіональний координатор проєкту в Києві Артем Ніколенко.
Київська Студреспубліка відзначилась насиченою ОДГ-подібною грою, в якій занурюватись у проблематику допомогали круті ігротехніки (Олександр Щерба та Євген Грібачов), які модерували і вели процес, а також експерти, які читали змістовні факультативи. Так, журналіст Олексій Пальчунов розповів, як залишитись справжнім журналістом в сучасних реаліях; профспілковий лідер Олександр Скиба дискутував про передові практики профспілкової боротьби; історик, політолог Денис Пілаш підняв тему щодо реалій неоліберальної політики в умовах олігархічного управління та приклади низової самоорганізації населення; а філософ, підприємець Ігор Ткаченко розказав про власне бачення системи розподілу як системи стимулювання трудової активності.
Найзапекліша боротьба в рамках гри розгорнулась навколо посади Студентського мера та депутатів/ок Студентського магістрату Києва. До фіналу дійшло дві змістовні позиції:
Партія «Укол в майбутнє» працювала над різноманітними інфраструктурними проблемами Києва, зокрема, як боротися із заторами, створити комфортні умови для велосипедистів і засобів мікромобільності, а також займалася проблематикою вирішення гострих соціальних проблем, вимагаючи кардинального збільшення рівня соціального захисту та матеріального забезпечення медпрацівників/ць — особливо в умовах пандемії. Головною проблемою столиці й України була визначена незадовільна участь мешканців/ок у прийнятті рішень та управлінні, як на рівні міста, так і на рівні громад;
Партія «Альянс Шинобі» займалася знаходженням взаєморозуміння та діалогу, презентуючи це як основний чинник щасливого міста. Для цього запропонували систему постійної комунікації, передачі досвіду, колективного вирішення проблем і глибокої низової демократії. На думку ігрової партії, необхідно створити механізм наставників/ць, щоб практичний досвід і знання старшого покоління більш ефективно передавались молоді.
Загалом, участь у Київській Студреспубліці взяли декілька десятків вишів Києва (в т.ч. представники/ці з Київської обл.). Після цікавих ігрових дебатів відбулися вибори Студентського мера та Студентського магістрату Києва. За результатами підрахунку голосів Студреспубліканською виборчою комісією були отримали наступні результати: «Укол в майбутнє» — 64%, «Альянс Шинобі» — 36% голосів. Таким чином, відповідно до волевиявлення громадян(ок) Київської Студреспубліки-2021 було сформовано наступний склад Студентського магістрату Києва:
Ілля Антоненко, Національний медичний університет ім. О.Богомольця;
Андрій Бубнов, Національний медичний університет ім. О.Богомольця;
Максим Діаманді, Київський фаховий коледж електронних приладів;
Ростислав Калюжний, Київський фаховий коледж електронних приладів;
Тамара Леонова, Національний медичний університет ім. О.Богомольця;
Анастасія Лясковська, Національний медичний університет ім. О.Богомольця;
Валерія Назарова, Київський індустріальний фаховий коледж Київського національного університету будівництва та архітектури;
Ярослав Фещенко, Київський фаховий коледж електронних приладів;
Олександр Шорбан, Національний медичний університет ім. О.Богомольця.
Студентським мером Києва-2021/2022 обрано Максима Макарчука, студента Національного медичного університету ім. О.Богомольця.
Також пройшла яскрава мульти-фестивальна частина, у рамках якої відбулись численні суб-фести: «Перша Леді Києва», «Містер Київської Студреспубліки», «Нічна туса», «Денна туса», Music Live Awards, «Кубок КВН», «Студентська Мафія», спортивно-журналістський проєкт «Республікада» (в т.ч. турнір з лазертагу), «Дебати», «Глоубел флешмоб», Фестиваль аматорського відео (у т.ч. показ стрічок від Кінофестивалю «Світло»), «Леся-фест», «Екстер-фест», «Татлін-фест», Настільні ігри, а також майстер-класи, воркшоп з комедійної імпровізації від Game of Rules тощо.
У кожному з суб-фестивалів було визначено переможців/ниць: приміром, у «Нічній тусі» переміг Dj Kolesnikov (Ілля Колесніков), а в «Кубку КВН» — команда Teamур (Іван Балмаджі та Костянтин Бонкало (Київський інститут культури і мистецтв). У рамках Music Live Awards виступили талановиті виконав(и)ці: «Ядерна могила», IRIDE, DeJur, Юлія Осинська й Ольга Ксенженко. «Містером Київської Студреспубліки» став Данило Збаражський (Київський фаховий коледж електронних приладів), а найчарівнішою «Першою Леді Києва» — Єлизавета Зюзіна (Економіко-правовий технікум при МАУП).
Цьогорічні мульти-фестиваль і гра показали, що у молоді, незважаючи на усі незгоди, на соціально-економічні негаразди, на глобальну суперкризу — є креативний імпульс, а також запит на інноваційне творення, покращення солідарного соціального становища та віднайдення гармонії, діалогу, взаєморозуміння у суспільстві — як територіально, так поколіннями та світобаченнями.
Тож, студентська влада Києва вже обрана та готується творчо осмислювати, перетворювати світ і столицю України.
Продовжимо всією Україною на фіналі Студреспубліки-2021, який відбудеться до Дня незалежності на узбережжі Чорного моря! Долучайтеся! Запалюймо світло прогресу, драйву та енергії разом!
* Під час проведення активностей вимагається дотримання адекватних і повністю законних карантинних приписів
Літній цикл Студреспубліки-2021 відбувається за оргпідтримки Міністерства освіти і науки України, Київський міський етап — за часткової фінпідтримки Департаменту молоді та спорту при виконавчому органі Київської міської ради (КМДА).
Партнери: Департамент суспільних комунікацій при ВОКМР (КМДА), КП «Плесо», УМАКО «Сузір’я», КНУКіМ, UABEATBOX, DJ ACADEMY, GAME OF RULES, IIR Debate Club, Кінофестиваль «Світло», Пейтбольний клуб «Ведмеді», НМУ ім. О.Богомольця, ППОС НТУУ «КПІ» ім. Ігоря Сікорського, «ВПЗУ».
Інформаційні партнери: ДП ДТА «33 канал», Telegram-канали: «Веские поводы бросить универ», «Активна молодь Києва».
Коментарі