Всеукраїнська Асоціація ОТГ тиждень 31 травня – 4 червня присвячує експертній роботі зі спеціалістами територіальних громад Полтавської області. В рамках регіонального тижня юристи, фінансисти, освітяни, землевпорядники, керуючі справами та голови громад Полтавщини мали змогу, спільно з командою Всеукраїнської Асоціації ОТГ, працювати виключно над питаннями, що турбують їх муніципалітети за профільними напрямками, враховуючи регіональні особливості та етапи загального розвитку.
1 червня відбулася робоча зустріч юристів органів місцевого самоврядування на базі тематичної платформи «Законодавство для ОТГ».
Учасники заходу, правники-практики, які забезпечують юридичний супровід діяльності ОМС, обговорили низку актуальних питань:
Також, 1 червня, фахівці фінансового сектору тергромад Полтавської області разом з представниками Всеукраїнської Асоціації ОТГ та Міністерства фінансів України разом шукали відповіді на актуальні для місцевого самоврядування запитання, зокрема щодо ПДФО, акцизного податку, інфраструктурної субвенції, інших міжбюджетних трансфертів, зокрема додаткових дотацій тощо.
Напрями співпраці з органами державної влади, ключові позиції у сфері бюджетів територіальних громад та місцевих фінансів презентувала Зорина Перощук, спікерка заходу, координаторка діяльності фінансистів тергромад України, експертка з питань місцевих бюджетів та фінансів проекту “Підтримка децентралізації в Україні” SKL International.
Начальниця управління формування міжбюджетних відносин та місцевих бюджетів Департаменту політики міжбюджетних відносин та місцевих бюджетів Міністерства фінансів України Тетяна Грицун окреслила поточну ситуацію щодо доходів та видатків загального фонду бюджетів територіальних громад, а також видатків капітального характеру, сконцентрувала увагу на проблемних бюджетних питаннях Полтавської області, зосередилась на ключових проблематичних аспектах сплати ПДФО та здійснення горизонтального вирівнювання бюджетів територіальних громад, пояснила необхідність застосування інформаційно-аналітичної системи управління плануванням та виконанням місцевих бюджетів «LOGICA», роз’яснила окремі положення щодо складання прогнозу місцевих бюджетів, приділила увагу іншим питанням, які були цікавими представникам фінансово-бюджетного блоку Полтавської області. Світлана Кеда, начальниця фінансового управління Пирятинської громади, одна із лідерок національної фахової мережі фінансистів територіальних громад, висвітлила спектр проблемних питань у сфері бюджетів громад на прикладі своєї територіальної громади.
Професійний діалог з фінансистами територіальних громад Полтавщини сконцентрував увагу учасників на важливих бюджетно-фінансових питаннях, над якими представники місцевого самоврядування та профільного Міністерства будуть працювати уже в найближчому майбутньому.
2 червня відбулось засідання фахової мережі керівників органів управління освітою територіальних громад Полтавщини.
«Сподіваюся, що наше професійне спілкування сьогодні продовжиться і по закінченню цього заходу, а Асоціація ОТГ буде підтримувати та допомагати громадам у вирішенні найбільш актуальних проблем у сфері освіти», - Веліна Заяць, голова платформи «Якісна освіта», голова Дунаєвецької ТГ.
Під час засідання презентували результати діяльності Платформи у 2020 та першому півріччі 2021, озвучили актуальні напрямки та питання над якими наразі працює Всеукраїнська Асоціація ОТГ у сфері освіти, окреслили перспективи розвитку фахової мережі, а також обговорили план роботи Платформи у 2021 році. Крім того, в рамках заходу презентували кращі практики Полтавщини щодо реалізації ідей сталого розвитку в освітньому просторі сучасного ЗДО, яку представила Анна Тристан, директорка Пирятинського закладу дошкільної освіти “Сонечко” та історію успіху Пирятинського ІРЦ, яку презентувала Юлія Іваненко, директорка Інклюзивно-ресурсного центру.
За результатами засідання буде створено фахову мережу освітян територіальних громад Полтавської області для продовження професійної комунікації.
У продовження регіонального тижня, 2 червня відбулось засідання фахової мережі землевпорядників територіальних громад Полтавської області. Під час заходу презентовано роботу Платформи та фахової мережі землевпорядників, надано відповіді на актуальні питання громад, обговорено продовження співпраці та створення фахової мережі землевпорядників громад Полтавської області.
«Сьогодні засідання проходить в рамках Регіонального тижня – це нова форма співпраці Всеукраїнської Асоціації ОТГ з територіальними громадами», - Олександра Шереметьєва, голова платформи «Сільський розвиток».
«Приємно відзначити, що Полтавщина – сьома область в Україні, де Асоціація проводить трьохстороннє підписання Меморандуму про взаємодію та налагодження в перехідний період реформування взаємодії у фінансовій, юридичній, освітній та земельній сфері. Спеціалісти в громадах мають розуміти, що Асоціація є інструментом для вирішення нагальних питань, для кожного свій напрямок діяльності, тільки варто вчасно долучитись», - Артур Шевцов, заступник голови платформи «Сільський розвиток», голова Вакулівської ТГ.
Директорка ТОВ «Експертний центр права», експертка у сфері земельних відносин Алла Калініченко презентувала тему «Як підготуватись громадам до ринку землі. Територіальна громада має бути повноцінним гравцем в умовах ринку в Україні.
«У підсумку засідання вирішили сформувати Viber-групу серед землевпорядників в громадах Полтавської області для обміну інформацією, досвідом та знаходження шляхів вирішення проблемних питань у сфері земельних відносин», - Тетяна Нужда, модераторка платформи «Сільський розвиток».
Традиційно серію експертних засідань платформ для спеціалістів в рамках Регіонального тижня закриває засідання керуючих справами тергромад.
«Розуміння важливості діяльності Асоціації щодо управління людськими ресурсами прийшло не відразу. На початку наша платформа мала назву «Адміністративні послуги та е-врядування», але коли ми почали розглядати системно питання, як налагодити надання якісних адміністративних послуг, як запровадити в громаді нові інструменти взаємодії, організувати ефективне управління, і не лише в самому муніципалітеті, а й на всій території громади, то ми зрозуміли, що не врахували найважливіший компонент – людський фактор, кадровий потенціал. І тому наша платформа зосередила свою увагу на управлінні людськими ресурсами. А ключова роль в цьому питанні відведена керуючому. Адже саме ця посадова особа формує та забезпечує цілісну систему управління», – Олексій Рябоконь, голова платформи «Управління людськими ресурсами та е-врядування».
«Керуючий справами – це універсальна людина, для якої немає чогось невідомого. Це професіонал у будь-якій галузі: управління персоналом, висвітлення діяльності, надання адміністративних послуг та впровадження е-врядування. Він завжди перший, той, хто аналізує, узагальнює, пропонує, береже напрацьовані традиції і впроваджує інновації, які покращують роботу муніципалітету та комунікації в громаді», – Лариса Кочур, модераторка платформи «Управління людськими ресурсами та е-врядування».
Планом засідання передбачено такі теми:
«Чимало громад Полтавщини вже є членами Асоціації ОТГ. В рамках Регіонального тижня ми прагнули познайомити фахівців громад із різних галузей, щоб створити фахові мережі для обговорення актуальних питань місцевого самоврядування і законопроектів та напрацювання спільної позиції громад для лобіювання інтересів на національному рівні. Ми хотіли продемонструвати, які послуги надає Асоціація, і чим ми можемо бути корисними для фахівців муніципалітету», – Валентина Полтавець, виконавча директорка Всеукраїнської Асоціації ОТГ.
У ході онлайн-зустрічі було представлено і можливості, які пропонує платформа «З питань гендерної рівності». Зокрема, громади можуть отримати зразки нормативно-правових актів, в яких відображено гендерний компонент, типові положення, згідно яких реалізуються повноваження в громаді у сфері забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків. Крім того, платформа пропонує керуючим справами навчання з гендерних питань. Одним із напрямів діяльності є збір успішних практик з гендерно-чутливих ініціатив. Використання гендерних аспектів у Стратегії розвитку громади та в комунікації з мешканцями є свідченням успішності та прогресивності такої громади.
Таким чином, за тиждень, команді Всеукраїнської Асоціації ОТГ вдалося зібрати представників різних сфер діяльності муніципалітетів Полтавщини. Надалі експерти Асоціації та локальні лідери працюватимуть над формуванням якісних фахових мереж. Адже наша мета – гуртувати громади та розвивати їх на місцях, надавати якісні послуги для кожного окремого фахівця громади, бути корисними не лише для голів, а й для команди громади в цілому й зокрема.
Наша сила – в нашій команді! Успішні разом!
Коментарі